2010 - Divácká cena Dabingfora - Nominace

Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Nobody »

Džejňulka píše:Tak konečně něco taky napíšu k tomuhle tématu, ale musela jsem to dobře promyslet, ale stejně nemám všechno, tak doufám, že to nevadí.
Nové filmy sleduju s titulkama a s dabingem klidně až když to dávají v TV, takže nemám právo soudit :)
Seriály: Jak jsem poznal vaši matku a Griffinovi
Ženský výkon: Andrea Elsnerová (Jak jsem poznal vaši matku), Jitka Moučková (Futurama)
Mužský výkon: Jan Vondráček (Griffinovi, s přihlédnutím k Mentalistovi), Bohdan Tůma (Futurama)
Fanynka TV Cool? :D :D :D
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Džejňulka »

Nobody píše:
Džejňulka píše:Tak konečně něco taky napíšu k tomuhle tématu, ale musela jsem to dobře promyslet, ale stejně nemám všechno, tak doufám, že to nevadí.
Nové filmy sleduju s titulkama a s dabingem klidně až když to dávají v TV, takže nemám právo soudit :)
Seriály: Jak jsem poznal vaši matku a Griffinovi
Ženský výkon: Andrea Elsnerová (Jak jsem poznal vaši matku), Jitka Moučková (Futurama)
Mužský výkon: Jan Vondráček (Griffinovi, s přihlédnutím k Mentalistovi), Bohdan Tůma (Futurama)
Fanynka TV Cool? :D :D :D
ani ne, ale celkem to tak vypadá :D
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Nobody »

Džejňulka píše:
Nobody píše:
Džejňulka píše:Tak konečně něco taky napíšu k tomuhle tématu, ale musela jsem to dobře promyslet, ale stejně nemám všechno, tak doufám, že to nevadí.
Nové filmy sleduju s titulkama a s dabingem klidně až když to dávají v TV, takže nemám právo soudit :)
Seriály: Jak jsem poznal vaši matku a Griffinovi
Ženský výkon: Andrea Elsnerová (Jak jsem poznal vaši matku), Jitka Moučková (Futurama)
Mužský výkon: Jan Vondráček (Griffinovi, s přihlédnutím k Mentalistovi), Bohdan Tůma (Futurama)
Fanynka TV Cool? :D :D :D
ani ne, ale celkem to tak vypadá :D
To jo. :D Ale dabingy jsou to pěkný.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od chovanecm »

Nejlepší dabing seriálu: Hvězdná brána (režie Zdeněk Štěpán) - no ale když přehlédnu dabing 7 - 10. řady... / Můj přítel Monk (režie Jindřiška Švecová)

Zas jsem toho tolik neviděl, takže pokud si náhodou na něco nevzpomenu, více nenominuji.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Markus »

Tady to asi nikdo nečte. :) Hvězdná brána měla poslední televizní premiéru roku 2007. Nespadá to tudíž do období, které jsem zdůraznil v úvodním postu... ;)
Obrázek
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Nobody »

A ještě bych chtěl podotknout, že by se nemělo nic přehlížet, protože (jestli jsem dobře pochopil) nemáme nominovat nejoblíbenější dabing (který může mít spoustu chyb, ale je super), ale nejlepší, protože ceny FF jsou o tom, že se oceňuje nejlepší dabing (nebo by aspoň měl :-)).
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od chovanecm »

Markus píše:Hvězdná brána měla poslední televizní premiéru roku 2007. Nespadá to tudíž do období, které jsem zdůraznil v úvodním postu... ;)
Já četl toto:
U seriálu stačí, aby v tomto rozmezí byl odvysílaný jakýkoliv díl libovolné série.
O premiéře tam není ani zmínka a toho příspěvku níže jsem si všiml až teď, moje chyba. Hvězdnou bránu tedy nepočítat.

Nobody: Ok a jaká kritéria podle Vás má mít "nejlepší dabing"? Přesněji: V čem je nejlepší dabing nejlepší? Pro mě nejlepší = nejvíce se blížící k ideálnímu:
jedna postava=jeden (nejlépe spjatý) dabér dokonale vystihující projev postavy
perfektní překlad a dialogy, u seriálu navíc dodržená terminologie navždy
100% synchron
zvuk zpracovaný tak, aby prostorově zněl jako u originálu (a ne jako ze studia)
atd atd

To bych pak objektivně nemohl nominovat nic. Vaši narážku na dabing "se spoustou chyb, ale super" jsem zatím zcela nezpracoval. Se spoustou chyb dle mne není super. Ale budiž, i to o něčem vypovídá.
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od fabec122 »

Nejlepší dabing seriálu:Futurama( Jiří Kodeš),Cobra 11(Libor Hruškä)
Nejlepší mužský herecký výkon:Martin Stránsky(Dr.House),Jiří Schwarz(Zvíře)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od Markus »

chovanecm píše:O premiéře tam není ani zmínka ...
Dobrá, tak tedy má chyba. Opravdu mi nedocvaklo, že někdo může nominovat padesátou reprízu nějakého seriálu. Vždyť to by pak veškeré ceny postrádaly smysl, protože by se vlastně vždy mohlo nominovat vše. Ale ok, řečeno to tam nebylo, tak to tedy doplním... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Divácká cena Dabingfora - Nominace

Příspěvek od farb »

Nejlepší dabing filmu: Na odstřel (režie Jiří Balcárek)/ Smrt čeká všude (režie Zdeněk Gawlik)
Nejlepší dabing seriálu: Mentalista (režie Jindřiška Švecová)/ Californication ( režie Jiří Kvasnička)
Nejlepší ženský herecký výkon: Andrea Elsnerová ( Mentalista)/ Dagmar Čárová ( Avatar)
Nejlepší mužský herecký výkon: Jan Vondráček ( Mentalista)/ Petr Rychlý ( Californication)
Zamčeno

Zpět na „Divácká cena Dabingfora“