Záchranáři L. A. / 9-1-1

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od bloom »

brecht
Příspěvky: 938
Registrován: 14 srp 2014 17:16
Bydliště: Nymburk

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od brecht »

Tak hlavně, že Slavíková si nemohla nadabovat Angelu a Karger Rockmonda :roll:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od KOMZA »

Takže v obsazení jsou Slavíková, Karger a kdyby bylo nejhůř, tak i Řandová, ale ne tam, kde by měli být... :lol:
Je mi líto, ale tohle na mě vážně nepůsobí příliš dobře. A to jsem dnes odpoledne přehodnotila názor a po troše zjišťování mě seriál docela začal zajímat. Asi zvolím raději původní znění.

EDIT: Tak jsem koukla na kus originálu a musím říct, že Peteru Krauseovi se za těch nějakých 10 let hlas moc nezměnil. Nejdříve mě volba Martina Preisse dost vyděsila, ale je to nakonec to nejmenší, myslím, že tohle by fungovat mohlo. Zbytek nevím, nevím...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od Michaela2 »

Není režisérem spíše Jiří Kodeš? Herci, kteří jsou obsazeni, jsou z rybníčku J.Kodeše. MM spolupracuje s úplně jinými dabéry a upřímně si ani nemyslím, že by MM obsadil věkově a typově zcela nepadnoucí T. Bebarovou.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od Mark LS »

Režisérem je opravdu Michal Michálek, což mě taky dost překvapilo, Tereza Bebarová se tady sice snaží znít drsně, ale na 60-letou Angelu Bassett se vážně absolutně nehodí. :nesouhlas: Mrzí mě i Dana Černá, která zní na Connie Britton dost nevýrazně, tady by se dokonale hodila úžasná a právem dvorní Kateřina Seidlová. :( Opravdu je dost výsměch, že tady dabují i Zuzana Slavíková, Petr Gelnar (když už ne Jan Šťastný) i Tomáš Karger a všichni 3 samozřejmě někoho jiného než mají. :roll: Z dabérů hlavních postav se celkem hodí snad jedině Vanda Hybnerová a Oldřich Hajlich.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od Michaela2 »

Podle mě, přestože je MM čten v titulkách, seriál neobsazoval. Tipuji, že u některých dílů bude čten Jiří Kodeš. :)
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od DAN K. »

Ano, autorem obsazení je Jiří Kodeš, který to měl původně režírovat. A asi není dobře, že to pak dělal jiný režisér, ale bohužel to nebylo jinak možné. Nechci to nějak třeskutě hájit, protože kdybych to režíroval já, tak bych to asi obsadil jinak (ale rozhodně teda ne Zuzanou Slavíkovou). Ale jinak mi obecně nepřijde, že by tam byl kdokoliv „typově zcela nepadnoucí“ . V seriálu je opakovaně řečeno, že hlavní postavě je padesát let a vizuálně vypadá tak na 40. Můžete si vygooglovat rozhovor s tvůrci, kde vám vysvětlí, že v tom byl určitý záměr. Tereza Bebarová tenhle typ rolí autoritativních, energických žen, kterým táhne na padesátku dabuje úplně s přehledem (viz třeba seriál Vláda, kde originální herečka má hlas něco mezi Lucií Juřičkovou a Valérií Zawadskou a přesto je dabing Vlády super). Nepřijde mi, že by tady byl nějak výrazně pozměněn charakter postavy u jakékoliv role. Jiří Kodeš přistupuje k práci trochu jinak, řeší obsazení hl. rolí i ve vztahu k ostatním hlasům, aby mu barvy jednotlivých hlasů ladily jako celek mezi sebou dohromady, někdy schválně dělá ty věkové rozdíly, aby to z jeho pohledu lépe fungovalo dohromady(viz třeba Dexter Bebarová-Halvica). Je to jiná metoda, to automaticky neznamená, že je to špatně. Dělá to Zdeněk Štěpán nebo Elmar Kloss a očividně jim to funguje, ostatně i sám JK je zde často za svoje dabingy chválen. Ty vaše reakce, hlavně v tom už smazaném vlákně, mi přišly neadekvátní vzhledem ke kvalitě výsledného dabingu. Dejte mu pár dílů šanci jako celku a třeba vám nakonec nepřijde tak špatný:) Berte to z té lepší stránky, obsazení od JK mimo jiné i znamená nadstandardní počet herců :)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od bloom »

Mark LS píše:Opravdu je dost výsměch, že tady dabují i Zuzana Slavíková, Petr Gelnar (když už ne Jan Šťastný) i Tomáš Karger a všichni 3 samozřejmě někoho jiného než mají.
No nevím, jestli by Petr Gelnar měl opět dabovat Petera Krauseho, protože jeho obsazení v seriálu Famílie byl IMHO snad největší castingový přešlap na Primě za posledních 10 let. Nedovedu si představit, jak Petr Gelnar, který podle mě v žádné větší dabingové roli herecky příliš nepřesvědčil, dabuje autoritativního velitele hasičů. Naštěstí si to asi na Primě uvědomili a Martin Preiss se na něj dost dobře hodí.

Ohledně obsazení Terezy Bebarové souhlasím s Danem. Taky by mě v souvislostí s Angelou Bassett asi nenapadla (a její obsazení mě spíš mrzí kvůli tomu, že ve druhé sérii se mezi hlavní hrdiny přidala i Jennifer Love Hewitt), ale vůbec si nedovedu představit Zuzanu Slavíkovou v některých momentech či polohách Angely. I vzhledem k tomu, že TB je tradičně herecky výborná, se s tím spojením člověk po chvíli sžije, i když si na něj zpočátku těžko zvyká.

S Danou Černou jsem neměl žádný problém, naopak jí podle mě role zakřiknuté Abby sedí a především emotivní scény zahrála skvěle.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od Sen »

Michaela2 píše:MM spolupracuje s úplně jinými dabéry a upřímně si ani nemyslím, že by MM obsadil věkově a typově zcela nepadnoucí T. Bebarovou.
To jako že MM by věkově nevhodného obsazení nebyl schopen (Než ďábel zjistí, že seš mrtvej) :-??
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Záchranáři L. A. / 9-1-1

Příspěvek od Michaela2 »

Tak toho je schopen zřejmě každý, nicméně měla jsem na mysli kombinaci Bebarové, věkového rozdílu a černošky, to mi "michálkovské" až tak nepřijde.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“