Muž na výpomoc / The Hired Hand

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od bloom »

Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od Gusta »

Ahoj, ty dvě hlavní role jsou obráceně. Libor Hruška daboval Warrena Oatese (Arch) a Marek Holý Petera Fondu (Harry)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od bloom »

Díky. :)
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1316
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od Stanley Roe »

Omlouvám se, že to není přímo k dabingu, ale toto je fakt k vzteku. Zajímalo by mě, jestli si ČT dělá nějaké průzkumy, co by lidi zajímalo za filmy, nebo je tam prostě nějaká "tvrdohlavá" dramaturgická klaka, která je až úchylně závislá na tom, aby divákům poskytovala jeden western za druhým? Takových nádherných starých komedií, které nebyly nadabovány .. kupř s Rockem Hudsonem, Doris Day, nebo i zde v těchto několika filmech účinkujícím Richardem Widmarkem atd... A vy tady děláte westerny, které se aspoň u mě po jednom shlédnutí vypaří z hlavy. Ach jo. :cry:

Komedie si v tomto desetiletí snad pamatuju akorát dvě nové .. Omlazovací prostředek s C. Grantem... a jeden ne až moc dobrý kousek s Lemmonem ... ale westernů byly desítky ... :?
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od salgado »

Nezbývá než souhlasit, opravdu nechápu, co tímhle dramaturgie sleduje. Jestli to takhle půjde dále, uvedou ročně 250 westernů, jeden jako druhý. Příznivci jiných žánrů mají prostě smůlu.
oik
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od oik »

Upřímně k vzteku to víc bylo v předchozích letech, kdy se opakovala pořád ta samá milionkrát provařená klasika. Letos už sice El Dorado, Rio Bravo i V pravé poledne taky běželo, ale těch dosud neuvedených filmů je víc. A věřím, že je dost lidí, kteří se na ně rádi podívají.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od sud »

Stanley Roe, salgado: Tyhle vaše názory jsou hodně (zdůrazňuji hodně) subjektivní. :shock: To, že uvádí ČT2 poslední cca rok westerny víceméně pravidelně je sice chvályhodné, ale předtím x let neběžely skoro vůbec (snad s výjimkou letních prázdnin, kdy se stejně rok co rok opakovala skoro tatáž klasika). Srovnejte, kolik vysílala ČT a Nova westernů v 90. letech a kolik za posledních cca 15 let !? Nebe a dudy! Pravda, všechny nejsou rozhodně stejně kvalitní, ale například The Hired Hand patří minimálně k pozoruhodným dílům a rozhodně se nejedná o snadno zapomenutelný film.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od salgado »

Jestliže je možné zakoupit a odvysílat desítky, ba stovky skvělých filmů evropské kinematografie, přičemž ke spoustě z nich jsou k dispozici původní dabingy, nevím proč bychom měli téměř každý týden sledovat nějaký nově nadabovaný western. A ať se na mě nikdo nezlobí, mně přijdou všechny westerny stejné, neustále opakující se kulisa westernového městečka, kovbojové, indiáni a občas násilně implantovaná psychologie. Opravdu netuším, co má tenhle dramaturgický výmysl divákovi přinést. Když si uvědomím, že každý z těch filmů budou ještě několikrát reprízovat, je jasné, že jako Evropani jsme na ČT skončili.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od sud »

:nesouhlas: Westerny mají u nás již léta letoucí tradici a patří k oblíbeným žánrům nejen filmovým (vzpomeň, kolik stoupenců má u nás country hudba, tance či životní styl). Jsem ochoten žít a zemřít na tvrzení, že procentuálně více lidem udělá radost nákup nevysílaných westernů (i tak ale neříkám, že jsou všechny kvalitní), než dávno vyčichlých filmů s herci, na nichž si dnes nikdo nevzpomene! :shock:
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Muž na výpomoc / The Hired Hand

Příspěvek od salgado »

A řekni mi, kolik amerických herců z těch zapadlých westernů běžný divák zná? Já vím, John Wayne, v každém filmu zazářil, dnes už ale působí herectví těhle amerických kovbojů naprosto směšně. Stejně tak směšná a kontraproduktivní je snaha vnucovat nám svět Divokého Západu.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“