"Mrtvé" dabingy

Obecná diskuze o "zlaté éře" dabingů...

Moderátor: Historik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Krikri »

HonzaXXII píše:Všechno ze Supermaxu určitě není nenávratně pryč, např. Fresh Prince byl nadabovaný právě pro ně a dodnes se dochoval. Myslím že i ten devadesátkoves Spiderman, co vycházel i na DVD, je jejich dabing (paradoxně ztracený bude asi ten, se kterým to vysílala Nova).
No tak zrovna tyto příklady bych nikdy nenahrál, ani kdyby mě mučili.:D Můj dotaz směřoval spíš na ty méně známější seriály, které mají na ČSFD max. do stovky hodnocení a často ani to ne a od doby zrušení Supermaxu ty seriály nebyly nikde reprízovány ani vydány na DVD.

Lukiz: tak jsem se na tu společnost mrknul na Wikipedii a zdá se, že pokud se dabingy seriálů ze Supermaxu dochovaly, nejpravděpodobnější je, že by je měli v archivu Minimaxu. Otázkou je, proč za 10 let, co Minimax existuje, nic z toho neodvysílali a namísto toho tam dávají jen blbosti pro kojence.

A jeden poznatek, těsně po zániku Supermaxu byly některé jeho seriály odvysílány dokonce i na v té době vznikající stanici A+ (nynější Animax). Ale to bylo fakt jen velmi krátce, asi jen měsíc po osmé večer, dýl ne. Zřejmě šlo jen o narychlo sehnanou vycpávku programu, dokud ještě neměli pořádně sestavený vlastní program.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Jack_6428 »

Na téma SuperMax a dabing jsem odpověděl již v jiném vlákně. Ale ve zkratce... Ano, dabingy k velké části SuperMaxovských pořadů stále existují. Obecně platí, že čím novější původní uvedení tím vyšší šance na zachovalost. Něco se už smazalo, k něčemu ještě existují zálohy a něco existuje ještě normálně. Je to ale na konkrétní vyžádání a celkově je tohle téma trochu tabu. Něco získal Minimax společně s A+, po zrušení Maxu v r. 2004, ale nebylo toho moc. Velká část zůstala původnímu majiteli. Kdo o historii stanice něco ví, dosadí si. Měnila se v průběhu jen servisní organizace, resp. taková menší kamufláž. 1997 byl pro SuperMax přelomový v mnoha směrech. Rozšířil se na Slovensko, upravil grafiku, zařadil mnoho nových pořadů, některé starší obskurní vyřadil. I když si SuperMax vyráběl 90% dabingů sám, pár jich i nakoupil společně v balíku s vybranými pořady. Převzal například Tajuplný Svět Alex Mackové, Neri dívku moře, Clarissu či Školu zlomených srdcí. Obráceně pak některé stanice převzaly s jejich dabingem zas něco jiného. Nova si půjčila Hromkočky a Fresh Prince. Fresh Prince pak jel i na Coolu a opět Nově (Smíchově). Minimax vysílal Rovnátka/Šaroniny Trable či Fixe a Foxiho. A+ pro změnu Kenana a Kela. JimJam třeba Psa Ouška. Strážci vesmíru pak putovali v cca tomto pořadí mezi Maxem, Primou, Novou a FoxKids. FoxKids bral i Spidermana. Problém by mohl být u těch prvotin z let 1994-97, kdy se s programem dost experimentovalo. Tam těžko říct, co ještě je a co ne. Ale jak jsem psal, furt je ve hře návrat, takže něco zůstat muselo.

Krikri, myslel jsem že si z Maxu nic nenahrával, protože tě tam ty věci (až na pár výjimek) nezajímaly. Nebo jsem něco přehlédl? Co konkrétně z SMaxu máš?
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Krikri »

Jack_6428 píše:Krikri, myslel jsem že si z Maxu nic nenahrával, protože tě tam ty věci (až na pár výjimek) nezajímaly. Nebo jsem něco přehlédl? Co konkrétně z SMaxu máš?
Nenahrál jsem téměř nic, to málo co mám (ze tří seriálů jen po jednom dílu a z dalšího pár dílů) ani nestojí za zmínku. Že těch pár drobností mám byl chvilkový nápad, proto je toho taky tak málo, rozhodně se to nedá brát tak, že by mě ty seriály zaujaly. A zvlášť teď, když jak říkáš, se dabingy seriálů z posledních let Supermaxu dochovaly a plánuje se návrat této stanice nemá ani těch pár mých střípků absolutně žádnou hodnotu. Původně jsem myslel, že by tyhle v podstatě jen ukázky mohly posloužit pro založení zdejších témat těchto seriálů, ale když máš v moci toho sehnat mnohem víc, nebudu se do toho plést a ber to tak, že ze Supermaxu nic nemám. ;)

Jinak nevím, jestli to patří pod Supermax, ale mám taky několik dokumentů z Max1 (a pozdějšího Spektrum). Jedná se o pár cestopisů - kompletní 8-dílný seriál Řeka Jang-c'-ťiang (ukázku jsi už jistě viděl v mém ČSFD profilu), dále 5 dílů cestopisu Kouzelná místa světa a čtyřdílný cyklus Vesmír. Takže ani tady téměř nic.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Jack_6428 »

Krikri píše:
Jack_6428 píše:Krikri, myslel jsem že si z Maxu nic nenahrával, protože tě tam ty věci (až na pár výjimek) nezajímaly. Nebo jsem něco přehlédl? Co konkrétně z SMaxu máš?
Nenahrál jsem téměř nic, to málo co mám (ze tří seriálů jen po jednom dílu a z dalšího pár dílů) ani nestojí za zmínku. Že těch pár drobností mám byl chvilkový nápad, proto je toho taky tak málo, rozhodně se to nedá brát tak, že by mě ty seriály zaujaly...
Jo, Max1 k SuperMaxu patří. Spouštěli je spolu, krátce po HBO. Stejná firma. Max1 si ale narozdíl od SuperMaxu nenechali a sfúzovalo to do Spektra.

K tomu SuperMaxu... Pro tebe to může být téměř nic, pro mě zase vše. Já jsem spíš vzorkovač, než že bych sháněl ke všem seriálům všechny díly a pak ještě nějak spojoval s DVD, atp. Prostě rád sbírám a mám od všeho trochu. Nevím, cos nahrával, ale i když mám v podpisu pár vybraných seriálů tak beru ze SuperMaxu cokoliv. Jako správce online komunity chci, aby se toho dochovalo co nejvíc. Zvlášť pokud bys měl kromě seriálů nahranou i výplň mezi nimi (tzn. upoutávky, znělky, schéma). Jako kovaného ex-diváka mě to zajímá zrovna tak. Ano, nějaké dabingy se dochovaly. Ano, z hlavně posledních let vysílání (2000-2004) - což nebude ale předpokládám tvůj případ jelikož si asi nahrával dříve (1997+-). Z těch starších věcí z tohoto období se neví kolik přesně čeho v archivu zbylo. Nechtěli to říct ani mě. Co se návratu SuperMaxu týče, to bylo a je moje dlouholeté úsilí. Ale jen proto, že jsem se zmínil že je návrat ve hře ještě neznamená, že se tak stane a že tam budou eventuálně vysílat to samé. Ani nevíš, jak jsou věci okolo této stanice složité. Já jsem pro jeho návrat udělal maximum. Měl jsem štěstí, že měli zájem mě vyslechnout. Sice byl výsledek pozitivní, ale to bylo před rokem a mám více méně potvrzené, že nakonec z toho asi sejde. Návrat je myšlenka, s kterou se koketuje. Ale to se může koketovat i další rok, dva, pět. Co já vím. Jak říkala Scullyová... "Tohle vysoce přesahuje rámec FBI" a tady to je podobné. Mám v moci sehnat mnohem víc je hodně relativní. Měl jsem tehdy něco přislíbeno, ale jak vidíš tak se nic nestalo. Jinak bys to našel na SuperMax kanále na YouTube anebo jako téma zde. Jestli nechceš psát veřejně sem, co se ti podařilo dochovat, tak mi to napiš prosím alespoň do zprávy a jestli vůbec bysme se mohli nějak domluvit.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Krikri »

Tak z těch vycpávek (ukázek, upoutávek a pod) nemám vůbec nic, to mě nikdy ani nenapadlo nahrávat na žádné stanici. A tvůj odhad je mylný, právě z těch prvních let Supermaxu nemám absolutně nic. Jak už jsme nedávno probírali, kdysi jsem měl poslední dva díly Hobberdy Dicka, ale jen krátce a pak jsem je smazal (a jak jsem později zjistil, tak se mi ta kazeta stejně přetrhla, takže i kdybych to nesmazal, tak jako tak bych o to přišel). To nepatrné množství nahrávek ze Supermaxu (ze tří seriálů po jednom dílu + z dalšího 4 díly) mám z posledních let této stanice (zhruba 2002-2004) a sám tvrdíš, že z tohoto období se nejspíš dochovalo všechno nebo téměř všechno. Proto zatím nebudu prozrazovat (ani veřejně, ani tobě do pošty) co mám. Počkám, až jak to se Supermaxem a seriály na něm vysílanými v jeho posledních letech definitivně dopadne a leda kdyby to málo, co mám patřilo k tomu, co se nedochovalo se o těch mých nahrávkách budeme bavit konkrétněji. Nerad prozrazuji své cennosti, u kterých je velká naděje, že už brzy cennými nebudou, to pak můj archiv degraduje. Už takhle jsem o několik raritních severských filmů přišel, když je po letech zreprízovala ČT a teď je může mít kdekdo.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Jack_6428 »

Mně paradoxně ty vycpávky možná přišly nejzajímavější. Resp. já jsem je nahrával vždy. Odjakživa mě zajímala prezentace a grafika stanic. Když jsou nudné, nebaví mě koukat ani na samotný program, protože vidím že televizi samotné je u zádele - jinak by ho propagovala. Škoda, ale chápu to. Místo na vhskách bylo omezené a drahé. Lidi často netočili ani závěrečné titulky, natož výplň. Jo, na toho Dicka si vzpomínám. To je pech, no. Přetrhnutí straší i mě. Asi se nedá odhadnout jestli/kdy k němu dojde, co? Já intuitivně chci po několika letech pročistit video. Přijde mi, že začalo trochu blbnout a jedna páska mi nedávno i skončila. Hm, takže z posledních let. Zajímavé. Tou dobou tam už ale běželi spíš infantilnější věci, které pak i převzal Minimax. Z těch starých tam zůstali/zreprízovali snad jen Lumpy, Conana a možná ještě něco. Obecně představu, co cca můžeš mít nahrané, mám. Jinak zajímavostí je, že pár seriálů dali v cca tomto období i anglicky s titulky - přestože k nim dabing vyroben byl. Dochování většího množství dabingů z jeho pozdějších seriálů (2000-2004) je pravděpodobné. Někde v archívu by to být mělo. Ale opět 100% a konkrétně co... nevím. Minimax to znovu na 90% vysílat nebude, když nechce zreprízovat jiné seriály, které vysílal ve svých počátcích a které jsou na něj dneska už moc dospělé - viz. třeba Spartakus a podmořské slunce, které asi nikdo nemá. JimJam na to nemá evidentně peníze, když v HD době stále vysílá 4:3. Megamaxu to podobně jako Minimaxu do programu taky moc nezapadá, protože 3D seriálů bylo na Maxu minimum. No a DuckTV je úplně mimo mísu, jelikož ten vysílá vlastní výtvory, které snad ani nejde nazvat seriály, ale spíš psychoterapií. Zbývá ti tedy Déčko, Nickelodeon a Disney Channel. Disney uvažuje o bloku pořadů z Jetixu, můžu prozradit, ale o starších kreslených Disneyovkách vůbec a o starších hraných (na Maxu jich pár běželo) s velkým otazníkem. Nickelodeon sází hlavně nové seriály. Ty starší vyřadil a hodil je na Prima Comedy Central. V Americe a Austrálii má sice retro blok, ale o expanzi do Evropy zatím nebyla řeč a dost o tom pochybuju. I kdyby, bylo by to s původními dabingy 50:50. Třeba Kočkopsa předabovali, přestože na PCC jedou dabingy z Novy i HBO. No a pak máš Déčko. To si může díky své programové všestrannosti koupit co si zamane, teoreticky, ale je to opět ve hvězdách. A že by něco koupila na víkendy Nova/Smíchov/Prima? Opět loterie. Tvrdit tudíž, že něco z Maxu bude brzy bezcenné je s prominutím blbost. Jelo tam 250 pořadů a kolik z toho se zreprízovalo, kolik se zreprízovalo se stejným dabingem a kolik vyšlo na DVD... 10 let od jeho zrušení? Možná tak 10? 20? On ty ostatní věci nikdo moc nereprízuje částečně proto, že jsou staré a částečně (hlavně) proto, že buď nikoho nenapadne že k nim je dabing anebo je drahý. Zvlášť u těch starších věcí. Čili, nemusíš se cítit ohrožen :mrgreen: Ale pro tvůj klid, zkontaktuju se s majiteli a zeptám se konkrétně. Jinak až se budeme bavit konkrétněji, můžu ti zaslat svůj seznam. Třeba něco v mém archivu najdeš. Anebo ne.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Krikri »

Procházel jsem si stránku http://tvserialy.com a většina seriálů ze Supermaxu (hlavně těch, vysílaných po roce 2000) tam má kompletní seznamy českých názvů epizod. To jen potvrzuje, že český dabing seriálů z posledních let Supermaxu se dochoval a dost možná právě u tvůrce těchto stránek.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Newmy »

Supermax měl v programu většinou psaný názvy všech epizod, takže to dokazuje jen to, že to tvůrci stránky poctivě opsali :D Tady v archivu je program na prosinec 2003: https://web.archive.org/web/20031230115 ... perMax.pdf
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od Jack_6428 »

Jj, je to jak píše Newmy. Jen to dobře opsali z TV programů. Sedí to do puntíku. A dabing dochovaný u autorů tvserialy.com? Ale no tak. Vždyť se na ten web podívej. Jak vzhledově tak právně. Když už, tak rozhodně ne oficiální dabing/kopie, o čemž se bavím já. Jestli si někdo něco nahrával z TV, je věc druhá. Ale to nás až tolik ani nezajímá a není předmětem diskuse.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
pavel.no
Příspěvky: 333
Registrován: 29 čer 2014 00:19

Re: "Mrtvé" dabingy

Příspěvek od pavel.no »

a jak jsem později zjistil, tak se mi ta kazeta stejně přetrhla, takže i kdybych to nesmazal, tak jako tak bych o to přišel
Není pravda, že bys o nahrávku přišel. Nedávno se mi taky přetrhla kazeta a podařilo se mi ji opravit. :) Pokud jsi ji ještě nevyhodil, můžu ji zkusit opravit.
Odpovědět

Zpět na „Staré dabingy“