Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Obecná diskuze o "zlaté éře" dabingů...

Moderátor: Historik

Odpovědět
Dabingový nadšenec
Příspěvky: 4
Registrován: 31 srp 2015 22:37

Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Příspěvek od Dabingový nadšenec »

Dobrý den, už delší dobu se zajímám o možnosti půjčení filmu od Nfa. Rozhodl jsem si proto udělat nový profil, právě pro tyto účely. Předem musím říci, že byt' jsem pročetl řadu rozsáhlých článků o starém českém dabingu (hlavně od Historika), nemám s tím zkušenosti a tolik neobvyklých a v televizi za poslední dobu neuvedených filmů neznám.

Žádám vás proto o stručný seznam dabovaných filmů do roku 1990, které jsou dabingově velmi kvalitní, v posledních letech nikde nebyly k vidění a které byste opravdu chtěli vidět. Potřebuji totiž vypracovat seznam, který bych odeslal do Nfa, abych věděl, které z nich jsou k vypůjčení. Musí to být filmy, u kterých je pravděpodobné, že je archivuje Nfa, tedy dabingy ČST by nepřipadaly v úvahu.

Abych řekl pravdu, nevím, jestli se do toho vůbec mám pouštět. Jak vidno, už jsem orientačně kontaktoval Nfa. Aby bylo jasno, u zahraničních filmů je potřeba svolení zahraničního vlastníka práv. A cenu tohle pro mě má jen pokud by byl dostatečný zájem. Hlavně prosím zejména ty, kteří mají zkušenost s Nfa, nebo tam pracují, aby mi řekli svůj názor a poradili, jestli to vůbec má smysl. Bylo by velmi dobré, kdybych to s někým mohl nezávazně prodiskutovat, abych byl v obraze.

Historik řekl, že tohle dělat individuálně, je podle něho zbytečné, protože se staré nehořlavé filmy často promítají v Ponrepu. Díval jsem se na jejich program. Dabované filmy zde promítají tak 3x do měsíce. Na druhou stranu by neuškodilo, kdyby se nabídka starých dabingů trošku doplnila. V některé měsíce zde např. nejsou žádné dabované filmy nebo nejsou tak kvalitní (a nebo se promítají filmy, které jsou už dávno na DVD a tedy běžně k dostání). A jsou zde filmy, u kterých by speciální projekce za pokus stála.

Děkuji za vaše rady a tipy. Hlavně toto neberte závazně. Zatím jen zjištuji co a jak.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Příspěvek od Lukiz »

Tak něco už se kdysi shromažďovalo v tématu: http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=99&t=11050#p80186 takže z toho je možné vycházet. Jinak jsem z toho popisku nepochopil zda je skutečně o zapadlé filmy (na ty se bude asi těžko hledat větší odezva) nebo i jen zapadlé kinodabingy filmů, které jinak jsou v jiném dabingu běžně dostupné. V druhém případě mě napadli takové ty případy jako Ostrov doktora Moreaua, Připoutejte se, prosím! a řada dalších vyhnilých kinodabingů počátku 90. let - Policajt ze školky, Karate Kid, Honba za klenotem Nilu, Šišouni v New Yorku, Lebkouni, Sám doma 3, Podnikavá dívka.
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 15 lis 2015 23:52, celkem upraveno 3 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Příspěvek od Lukiz »

Jsem trochu zmaten, nejdřív píše "Dabingový nadšenec" a teď jakoby za něj tu odpovídá "zvoltejmeno". Trochu schíza ne?
Dabingový nadšenec
Příspěvky: 4
Registrován: 31 srp 2015 22:37

Re: Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Příspěvek od Dabingový nadšenec »

Do pekla s automatickým přihlašováním !!! :D Omlouvám se, snad to nevadí :D . Alespon víte o koho se jedná. Jak už jsem řekl, druhý profil jsem si založil pouze abych oddělil svoje názory a komentáře k dabingům od zpráv týkajících se možné budoucí organizace filmových projekcí. Víckrát do tohohle příspěvku odpovídat jako "zvoltejmeno" nebudu. Rozhodně v tom nechci dělat bordel (natož být pokárán nějakým adminem).

Ted' bychom se mohli vrátit zpět k tématu...
Dabingový nadšenec
Příspěvky: 4
Registrován: 31 srp 2015 22:37

Re: Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Příspěvek od Dabingový nadšenec »

Jde mi spíše o zapadlé slušné dabingy lepších filmů. Tedy primární by byl DABING ve spojení s kvalitním filmem. Nevím, jestli bych chtěl vidět např. Oslí kůži. Ale na druhou stranu určitě udělám výjimku, bude-li se jednat o zajímavý a pro dabing důležitý film (Na stopě).
Budu rád za každé období třeba do roku 90. Mně jde o to, aby film s původním dabingem nebyl na DVD, nebo aby to nebyl film, který před několika měsíci promítalo Ponrepo nebo byl v posledních letech v TV.

Klidně se můžete rozepsat. Napsal jsem slovo "stručný", aby mi nějaký znalec nevyjmenoval nějaký extrémě dlouhý seznam filmů. A počítal jsem, že se vás zde sejde více (musím ještě chvíli počkat).

Aby bylo jasno, ta základní představa je, že bych se snažil dostat do projekčního sálu co nejvíce nadšenců do těchto děl, abychom to mohli uspořádat za rozumnou cenu pro každého. Slyšel jsem, že někomu bylo za těžko dát Pomajzovi 500 Kč za Jo. Upřímě, nedivím se. Spíše přemýšlím nad cenou pod 200 Kč. Tot' jeden z mých cílů. Ale to je potřeba řešit až později (pokud se na to vůbec dostane).

(přepsáno pod novým profilem)
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Příspěvek od Pomajz »

Nějak jsem to celý nepochopil, NFA nepujčuje zahraniční filmy, pouze Československé. Vy máte nějaký svůj filmový klub? Certifikovaný promítaci stroj, praxi v promítání? Nebo jste jen amatérský nadšenec? Normálnimu člověku NFA nepujčí ani prázdnou cívku, natož starý film potažmo s dabingem na který vlastně NFA ani práva nevlastní.
Dabingový nadšenec píše: Aby bylo jasno, ta základní představa je, že bych se snažil dostat do projekčního sálu co nejvíce nadšenců do těchto děl, abychom to mohli uspořádat za rozumnou cenu pro každého.
To je hodně najivní představa.
Dabingový nadšenec píše: Slyšel jsem, že někomu bylo za těžko dát Pomajzovi 500 Kč za Jo. Upřímě, nedivím se. Spíše přemýšlím nad cenou pod 200 Kč.
Nevím co do toho pletete mě. Taky jsem měl představu 50 kč na spolufinancování, složení se na filmový pás, tehdy tu bylo cca 3000 uživatelů a kolik se jich složilo?
6
Tak jsem zvědav kolik jich do sálu dostanete vy. Možná i 7.

Nejlepší je že vždy křičí ti, co neudělali pro danou věc nic. Ale co také čekat od člověka co používá několik nicků.
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 17 dub 2020 12:14, celkem upraveno 7 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké filmy se starým dabingem byste chtěli znovu vidět ?

Příspěvek od Reno_CZ »

Přesně jak tu bylo řečeno, NFA amatérům ani za zlatou cihlu,spíše mi to připadá jako sondování žhavých nedostupných dabingů.
Have a nice day :)
Odpovědět

Zpět na „Staré dabingy“