Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1980
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od Nanamarak »

1. dabing
Oldřich Vlach - Salo Gardner (prodavač pečených kaštanů), Bohdan Tůma (student-šermíř)
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2954
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od Pomajz »

phandl píše: Třeba o kvalitě synchronu původního kinodabingu lze pochybovat už kvůli tomu, že ČT při novém uvedení a nasazení na nový širokoúhlý obraz repliky poměrně často dorovnávala, aby synchron seděl. Zdůrazňuji, že je to poznat při porovnání s kopií na filmovém pásu.
Měl jsem možnost vidět 35mm a žádných nedostatků jsem si nevšiml a nejen já. Jestli jsi myslel verzi která z přepisu běžela v 90tých letech na ČT, tak ano, tam mírný posun možná byl. Ale není to žádná chyba při synchronu. Ale chyba při přepise. Poslední akční hrdina na VHS je taky ujetý synchro , ale na páse to tak není. Ty jsi byl u toho jak to ČT přenasazovala a dorovnávala ? Nebo je to zase jen tvá dedukce?
RETROFILM
vlp007
Příspěvky: 27
Registrován: 13 dub 2021 12:00

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od vlp007 »

dnes na ČT2 22:20
Spiderman
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2012 21:00

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od Spiderman »

Opět jsem se díval na tento film s původním dabingem a mám za to, že reverenda Nesbitta mluví Mirko Musil....jedná se o jedinou větu...když zahlédne postavu v kapuci, zvolá "Haló, je tam někdo?!" (Zhruba 21. minuta) Může někdo potvrdit nebo vyvrátit? Děkuji.
richardda
Příspěvky: 1114
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od richardda »

Docela nedavno vydal PYRAMIDU HRUZY na DVD i MAGIC BOX. Opomenu muj podiv nad tim proc prave DVD a ne Bluray. Coz ale nechapu je jina vec. To DVD, i kdyz ma cesky prebal, vubec neobsahuje ZADNY dabing. Opravdu by me zajimalo, jestli tohle je normalni, v roce 2023 vydavat tyhle - rekl bych - uz klasicke a divacky oblibene filmy bez jakekoliv stopy po ceskem zneni. Zdraham se uverit, ze je v nasi zemi tolik priznivcu puvodniho zneni a titulku, aby se to firme MAGIC BOX vyplatilo. A neni to jen tento pripad. Podobne jsou na tom i DVD s tituly BOHEM ZAPOMENUTE DETI anebo NAVRAT K VITEZSTVI. Doufat proto, ze se snad na nejakem nosici tento film objevi i s puvodnim starym kinodabingem je asi posetile. Mozna na UHD, jestli vubec... Kazdopadne me tento stav naprosto rozciluje. :vztek:
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2954
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od Pomajz »

richardda píše: 13 črc 2023 12:03 Opravdu by me zajimalo, jestli tohle je normalni, v roce 2023 vydavat tyhle - rekl bych - uz klasicke a divacky oblibene filmy bez jakekoliv stopy po ceskem zneni.
Kinodabing nevydali, protože ho ČT leta vysílá nekompletní.
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od salgado »

Ale tak předpokládám, že kinodabing se kupuje od jiných vlastníků práv. Kromě toho mohli použít některý z dalších dabingů. Takže problém bude asi jinde.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2954
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od Pomajz »

Většinou to co se už se vysílá viz třeba Bluray Angeliky, kde je vidět titulek Česká televize uvádí.
Když by nevyšel kinodabing tak by se tu zase řešilo, proč nevyšel a proč je tam nový dabing...atd
RETROFILM
beatman
Příspěvky: 141
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od beatman »

Spiderman píše: 12 črc 2023 19:10 Opět jsem se díval na tento film s původním dabingem a mám za to, že reverenda Nesbitta mluví Mirko Musil....jedná se o jedinou větu...když zahlédne postavu v kapuci, zvolá "Haló, je tam někdo?!" (Zhruba 21. minuta) Může někdo potvrdit nebo vyvrátit? Děkuji.
Taky mi ten hlas připadá jako Mirko Musil.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Pyramida hrůzy / Young Sherlock Holmes

Příspěvek od salgado »

Tak kinodabing nevyšel na filmových nosičích mnohokrát, nemyslím, že by se vydavatelé rozhodovali vždy podle toho, zda je k dispozici kinodabing či nikoliv.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“