Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.SÉRIE
V českém znění: Jiří Lábus - Rowan Atkinson (inspektor Raymond C. Fowler), Sabina LaurinováMina Anwar (konstábl Maggie Habibová), Martin SobotkaJames Dreyfus (konstábl Kevin Goody), Zlata AdamovskáSerena Evans (seržant Patricia Dawkinsová), Vladislav BenešDavid Haig (inspektor Derek Grim), Miroslav SaicRudolph Walker (konstábl Frank Gladstone), Bohdan TůmaKevin Allen (Robert Kray), Petr Svoboda (titulky) a další

Zvuk: Jaroslav Kosán
Produkce: Marcela Bártová
Dialogy a režie: Jiří Kvasnička
Připravila: Agentura KVA
Vyrobila: Česká nezávislá televizní společnost Nova 1997


2.SÉRIE
V českém znění: Jiří Lábus - Rowan Atkinson (inspektor Raymond C. Fowler), Kamila ŠpráchalováMina Anwar (konstábl Maggie Habibová), Martin SobotkaJames Dreyfus (konstábl Kevin Goody), Zlata AdamovskáSerena Evans (seržant Patricia Dawkinsová), Vladislav BenešDavid Haig (inspektor Derek Grim), Miroslav SaicRudolph Walker (konstábl Frank Gladstone), Vlastimil ZavřelMark Addy (Gary Boyle), Petr Svoboda (titulky) a další

Překlad: Vít Kabelka
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Marcela Bártová
Dialogy a režie: Jiří Kvasnička
Připravila: Agentura KVA
Vyrobila: Česká nezávislá televizní společnost Nova 1998
Naposledy upravil(a) bloom dne 22 úno 2009 18:10, celkem upraveno 2 x.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Tenká modrá linie /The Thin Blue Line

Příspěvek od sud »

ve 2. řadě konstábla Habbibovou namluvila Kamila Špráchalová. V epizodních rolích: Dalimil Klapka, Radka Malá, Ernesto Čekan, Jakub Wehrenberg a další...
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od bloom »

palg píše:proč proboha dali dabovat lábuse???
Protože se tam hodil. ;)
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od palg »

já sem viděl jeden díl, a musel sem ho hned smáznout, na to se nedalo dívat...co se týče atkinsona, tak na něho se nejlépe hodí Jirka Prágr, i když objektivně musím uznat, že v originále je to vždy nej...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od bloom »

Tak to je věc názoru. S Jiřím Pragerem nna Atkinsona nemám problém, ovšem přijde mi na něj takový nijaký. Tenhle seriál bych si s ním moc představit nedovedl. Jiří Lábus se do těhle britských komedií víc než hodí (nejen Atkinson, ale také Monty Pythonův Smysl života, seriál Neskutečné historky...) a IMHO je rozhodně blíž originálu. Bezkonkurenčně RA nadaboval ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb (což je vůbec výborný dabing).
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4093
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od Budy »

Ano, ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb ho nadaboval výborně, ale ve Scooby-Doo to vůbec nestíhal.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od bloom »

Budy píše:Ano, ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb ho nadaboval výborně, ale ve Scooby-Doo to vůbec nestíhal.
Viděl jsem a nepřišlo mi. Škoda, že Jiří Lábus ho nedaboval v Beanovi, tam by se hodil (ale nic proti Miroslavu Saicovi).

A ještě bych chtěl pochválit dabing Petra Rychlého v několika TV filmech na ČT. Na ČSFD to pohanili, ale mně se tedy spojení Atkinson-Rychlý líbilo, vůbec by mi nevadilo, kdyby k němu ještě někdy došlo (především v nějakém starším kousku ;) ).
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4093
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od Budy »

Zase souhlasím. S P. Rychlým jsem sice viděl pouze Bestiána, ale i tam byl výborný.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od palg »

rychlého si nedovedu ani představit na atkinsona, jako komika ho beru, ale proboha ať nedabuje,...."bastiána", jak černou zmiji Back and Forth označili ČT (taky pitomý název) jsem viděl v originále a vubec mi tam dabing nechyběl...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Tenká modrá linie / The Thin Blue Line

Příspěvek od Markus »

palg píše:rychlého si nedovedu ani představit na atkinsona, jako komika ho beru, ale proboha ať nedabuje,....
Doufám, že tohle bylo myšleno čistě jen jako spojení Rychlého s Atkinsonem, protože čistě IMHO je Petr Rychlý úžasný dabér, který do role zpravidla dá maximum. Ať už je to Earl z Jmenuju se Earl, Denholm z Ajťáků či Tyr Anasazi z Andromedy, vždy je jeho výkon skvělý. Ano, možná občas maličko přehrává, ale furt IMHO lepší sem tam přehrávat, než naopak... ;)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Seriály“