Max Payne

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
cl3rick
Příspěvky: 49
Registrován: 09 kvě 2008 22:02
Bydliště: Havířov

Max Payne

Příspěvek od cl3rick »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: David Švehlík - Mark Wahlberg (Max Payne), Kateřina Velebová - Mila Kunis (Mona Sax), Ladislav Potměšil - Beau Bridges (BB Hensley), Martin Stránský - Chris 'Ludacris' Bridges (Lt. Jim Bravura), Petr Meissel, Jolana Smyčková, Martin Učík, Pavel Tesař - Joel Gordon (Owen Green), Antonín Navrátil - Ted Atherton (Detektiv Shipman), Jiří Ployhar, Zuzana Mixová, Eliška Nezvalová, Lukáš Jurek, Tomáš Borůvka, Ernesto Čekan - Donal Logue (Det. Alex Balder), Michal Holán, Pavel Vondra - Stephen R. Hart (Majitel tetovacího salonu), Svatopluk Schuller (titulky)

Překlad: Michal Žďánský
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Petr Skarke
Dialogy režie českého znění: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Sun Studio v roce 2008
Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 190
Registrován: 29 bře 2008 14:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Max Payne

Příspěvek od Joseph »

Pan Žďánský je opravdu zkoušeč. Na Marka Wahlberga vyzkoušel ve Stalo se Sašu Rašilova a nyní Davida Švehlíka, nevím proč nemohl ponechat spjatého Libora Hrušku.
ČSFD - MATADOR, Databáze her - MATADOR, online gaming RetStorX`
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6800
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Max Payne

Příspěvek od bloom »

Berte to tak, že neobsazuje podle spjatosti dabéra, ale podle toho, jak se mu kdo na roli hodí (pan režisér Štěpán to dělá podobně).
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Max Payne

Příspěvek od Budy »

Já bych to dělal jak u koho. U toho se mi líbí více ten, tak ho tam dám.
18.05.2008 – 07.05.2015
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Max Payne

Příspěvek od Nobody »

No nevím, ten originální herec má taky pořád svůj hlas a když mu někdo změní ten "český", tak je to docela nepřirozený.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Max Payne

Příspěvek od Markus »

Naprostý souhlas. Taky nejsem fanouškem toho "Obsazuje se postava a ne herec."... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6800
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Max Payne

Příspěvek od bloom »

Já taky ne, každopádně spíš souhlasím s Budym, že záleží na případu. Např. ve francouzské komedii Klec bláznů daboval pro ČT herce Michela Serraulta v roli homosexuála naprosto bravurně právě Libor Hruška, ale v "normální" roli by ho absolutně dabovat nemohl (už kvůli věkovému rozdílu).
Taky mě mrzí, že pana Hrušku neuslyšíme i tady, každopádně nezatracuju kvůli tomu celý dabing, protože jinak vypadá zajímavě obsazený.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Max Payne

Příspěvek od Markus »

Tak samozřejmě jsou i výjimky, to bez debat. Viz. třeba filmy s mladým Belmondem dabované Krampolem, že... :) Ale ve většině případů jsem bez debat pro dodržování dvorních a spjatých dabérů... Jinak ale nezahazuju téměř žádný dabing jen proto, že hlavní role nedabují dvorní dabéři, to určitě ne... Takový Dokonalý trik či 3:10 Vlak do Yumy se mi líbily, i když bych si obsazení představoval úplně jinak...
Obrázek
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1334
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Max Payne

Příspěvek od Brocc »

mě se dabing Dokonalého triku moc líbil... ani tak, že by byl ideální, ale konečně Hugh Jackmana nedaboval Zdeněk Mahdal a Christiana Balea David Novotný... k Baleovi mi Lukáš Hlavica sedl suprově... Aleš Procházka na Jackmana už méně, ale lepší než Zdeněk Mahdal... tak a kamenujte mě....
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Max Payne

Příspěvek od Markus »

Tak je to tvůj názor, nevím proč by tě za něj někdo kamenoval. ;) Dokud nezačneš nadávat tvým méně oblíbeným dabérům do blbců, tak je všechno v pohodě... :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy“