King Kong / King Kong (1976)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: King Kong žije (dějově následující)

1.DABING: ( kino, VHS, DVD, Nova, Prima, Markíza )
V českém znění: Marek Vašut - Jeff Bridges (Jack Prescott), Václav Postránecký - Charles Grodin (Fred Wilson), Miluše Šplechtová-Hrušínská - Jessica Lange (Dwan), Jan Schánilec - John Randolph (kapitán Ross), Jiří Novotný - Rene Auberjonois (Roy Bagley), Ladislav Županič - Ed Lauter (Carnahan), Bohuslav Kalva - John Agar (starosta), Bedřich Šetena - George Whiteman (velitel helikoptéry), Jan Kraus - Dennis Fimple (Sunfish), Jiří Prager - David Roya (námořní radista), Jiří Zavřel - Jorge Moreno (Garcia), Vladimír Fišer (titulky na kinoverzi), Richard Honzovič (titulky), Ladislav Kazda - Julius Harris (Boan) a další

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
České dialogy a režie českého znění: Miroslav Kubišta
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1990

2.DABING: ( HBO, TV Barrandov )
V českém znění: Pavel Soukup - Jeff Bridges (Jack Prescott), Jiří Klem - Charles Grodin (Fred Wilson), Jana Paulová - Jessica Lange (Dwan), Karel Urbánek - John Randolph (kapitán Ross), Libor Hruška - Rene Auberjonois (Roy Bagley), Jan Přeučil - Ed Lauter (Carnahan), Jiří Zavřel - Jack O'Halloran (Joe Perko) + (titulky), Dalimil Klapka a další.

Překlad: Silvie Čapková
Úprava: Zdeněk Dostál
Produkce: Luděk Koutný
Zvuk: Jaroslav Děták
Režie českého znění: Ivana Nedvědová
Vyrobilo: Studio Fontána pro HBO 1995
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Licence2kill »

Tenhle dabing je vynikající, viděl jsem to s ním jako malý v kině (a jak to vyšlo, tak jsem hned pelášil ke stánku i pro DVD) a i díky němu je pro mě tenhle King Kong ze všech nejlepší, ať si myslí kdo chce co chce:-)
Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Reno_CZ »

Jen jsem nepochopil proč v čase cca 90min 30s jsou předabované dialogy Bohdanem Tůmou když na původní kinoverzi jsou kompletní s Markem Vašutem a chyb tam bylo víc např. ve scéně kdy domorodci chtějí bělosku pro Konga tam jim opět chybí Vašut,ale tentokrát nebyl nahrazen nikým a je tam ticho, po té následuje dialog pana Postráneckého.
Have a nice day :)
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od HonzaXXII »

Na DVD, v TV, nebo u obou? Že by zase našli jen jednu kopii, a jak na potvoru na pár místech přetrhanou?
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Reno_CZ »

Popsané chyby jsou na DVD vydání, v tv verzi byla kinokopie také dosti poničená. Jediné, kde je film kompletní, je videokazeta UPF.
Have a nice day :)
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Pomajz »

Vladajsoucna píše:Tenhle dabing k tomuto filmu slyším poprvé a nestojí za nic. A zrovna Barrandov že by neměl přístup ke svým starým dabingům?! Langeovou dabuje podle všeho Jana Paulová.
Souhlas, klasický VHS dabing. Ale TV Barrandov nemá nic společného s FSB.
RETROFILM
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Vladajsoucna »

Myslel jsem, že mají k barrandovské produkci nějaký volný přístup, když už uvádí i raritní české filmy i pozapomenuté dabingy k filmům jako je Znásilnění. Tohle, co dnes uvedli, je fakt devadesátková hrůza.
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Paulman »

Souhlas, hlavně Jana Paulová je příšerná. Hned jak jsem tento dabing slyšel, tak mě to tahalo za uši.
Scarabeus
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2009 14:39

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Scarabeus »

Hádam len snáď podotknúť, že najlepšia kópia filmu sa nachádza na Slovensku. Naposledy keď to TV Markíza vysielala tak s týmto pôvodnym dabingom. :lol: Dabing totižto nebol poškodený na tých miestach, kde tak jak na DVD. Nepochopím, kde zobrala Markíza tak vynikajúcu kópiu tohot dabingu :-? . Naposledy neviem síce kedy bol už vysielaný, ale mal som ho práve nahratý z TV Markízi a dabing tam bol naprostom v poriadku, bez výpadkov :-? . Tiež mi to je divné odkiaľ mala zapožičaný dabing ? Na DVD je to fakt takto zprzdnené jak na 1 vydaní od Bontonu v plastovej krabičke, tak i na 2 vydaní od Hollywood Classic Entertainment v pošetke. Tým pádom tu máme asi viac kópii dabingu. Teraz tituly od Carolca/Canal+ vydáva Magic Box. Ak bude najbližšie tento titul vychádzať na DVD tak i na Blu-ray. V tom bude otázka akú kópiu dabingu vydajú :-? ? Ak od Bontonu tak to bude fakt zlé. Požiadam MagicBox o spoluprácu s televíziou Markíza na tej lepšej kópii dabingu, ktorá je na Slovensku, uvidím čo sa dá urobiť.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: King Kong / King Kong (1976)

Příspěvek od Pomajz »

Jak už se tady psalo, na VHS od ÚPF je kompletní kopie, tak asi tam :).
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“