Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. dabing VHS
České znění připravili: Milena Steinmasslová - Meryl Streep (Suzanne), Alena Vránová - Shirley MacLaine (Doris), Pavel Rímský - Gene Hackman (Lowell Kolchek), Rob Reiner (Joe Pierce), Jiří Knot - Richard Dreyfuss (doktor Frankenthal), Blanka Zdichyncová - Mary Wickes (Babička), Dana Černá - Annette Bening (Evelyn), Rudolf Kubík - Oliver Platt (Neil Bleene), Tomáš Juřička - Dennis Quaid (Jack Faulkner + titulky), Jarmila Seidlová, Jan Morávek, Vladimíra Wildová.

Vyrobil: Bontonfilms

VHS © 1994

2. dabing Nova
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Suzanne), Alena Vránová - Shirley MacLaine (Doris), Pavel Rímský - Gene Hackman (Lowell Kolchek), Vladislav Beneš - Richard Dreyfuss (doktor Frankenthal), Miriam Kantorková - Mary Wickes (Babička), Olga Želenská - CCH Pounder (Julie), Pavel Vondra, Adéla Kubačáková, Ludvík Král, Svatopluk Schuller, Jiří Ployhar, Jan Maxián, Šárka Vondrová, Tomáš Juřička, Kristýna Skružná, Petra Hobzová, Bohdan Tůma, Oldřich Hajlich, Irena Hrubá, Kateřina Peřinová, Bohuslav Kalva.

Překlad: Jan Zenáhlík
Zvuk: Michal Kraus
Produkce: Martin Odehnal, Daniel Walter
Dialogy a režie: Tomáš Tintěra
Vyrobila: DW agentura s.r.o. pro Cet 21 s.r.o. 2015

3. dabing Filmbox
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Suzanne Valeová), Ilona Svobodová - Shirley MacLaine (Doris Mannová), Libor Bouček - Dennis Quaid (Jack Faulkner), Igor Bareš - Gene Hackman (Lowell Kolchek), Dana Černá - CCH Pounder (Julie Marsdenová), Petr Burian, Anna Brousková, Lucie Benešová, Václav Rašilov, Jan Battěk, Adéla Kubačáková, Šárka Vondrová, Zuzana Mixová, Marek Libert, Zdeněk Maryška, Petra Hobzová, Tomáš Juřička, Kristýna Skružná, Ludvík Král, Antonín Navrátil, Svatopluk Schuller a další.

Překlad: Jan Zenáhlík
Zvuk: David Pavlíček
Produkce: Tereza Houžvicová
Vedoucí výrobního štábu: Leoš Lanči
Dialogy: Tomáš Tintěra
Režie: Martin Velda
Vyrobila: Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group pro SPI International 2018
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od palg »

Překlad: Jarmila Seidlová
Zvuk: Jan Morávek
Dialogy a režie: Vladimíra WIldová
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od Sen »

Teď se mi to nechce ověřovat, ale předpokládám, že jsem v úvodním příspěvku funkce nedabujících tvůrců vynechal z důvodu jejich neurčení v titulcích dabingu :-?.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od Sagres »

VHS s tímto dabingem nese rok výroby © 1994
edit:
Rímský i Anthony Heald (George Lazan), Knot - Simon Callow (Simon Asquith) + Sidney Armus (Sid Roth) + Gary Morton (strýček Marty Wiener), Černá i Robin Bartlett (Aretha), Juřička i Mark Lowenthal (Bart), Zdichyncová - CCH Pounder (Julie Marsdenová)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od cenda »

Tak tady jsem teda příjemně překvapenej hned z několika věcí. Především z toho jak zodpovědně se Nova k dabingu postavila co se obsazení týče, protože jak známo hlavní slovo v tomto ohledu tu nemá režisér. Proto mě velmi potěšila účast paní Vránové, která už dabuje pouze sporadicky a hlavně na ČT a taky účast paní Kantorkové, protože se stalo zvykem praktikovat jisté věkově nevhodné pokusy na starší herečky. Ale především mě u paní Vránové naprosto šokovalo jak dokázala utáhnout ve svých letech hlavní roli v poměrně ukecaným filmu a ještě navíc herečku byť spjatou, ale o skoro 30 let mladší a to ještě (pravděpodobně v ne úplně časově komfortních podmínkách jako u ČT, ale o tom bych nerad polemizoval, neznám okolnosti natáčení). Klobouk dolů! A jen tak dál Novo. :D
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od Sagres »

Pod to bych se také podepsal. Tady se produkce komerční stanice opravdu vyznamenala. :-: Myslím, že ani v dnešní ČT by takový dabing se spjatými hlasy a dabing. matadorkami typu paní Vránové a Kantorkové už neudělali. ;) Děkuji za výborně odvedenou práci, "Novo".
Želenská - CCH Pounder (Julie Marsdenová)
Naposledy upravil(a) Sagres dne 12 led 2016 23:46, celkem upraveno 1 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od konupka »

Tímhle si u mě Nova zcela vyžehlila reputaci :), protože už jsem nedoufal, že v dabingu někdy uslyším fantastickou Alenu Vránovou (kromě Downtnu) a už vůbec ne, že to bude na komerční stanici, kde prostě dneska stařenky dabujou dámy kolem padesátky, protože je to prostě rychlejší a jinak máme své dvě, tři osvědčené zhruba věkově odpovídající, aby se neřeklo. Ale paní Vránová přesvědčila, že do starého železa nepatří a doufám, že se jí dostane víc příležitostí (předpokládám, že na Nově ji v něčem ještě uslyšíme v nejbližší době, protože "vyzobávky" stále fungují).
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od bloom »

Já z toho tedy měl spíše smíšené pocity. Na jednu stranu chválím snahu za přizvání paní Vránové a určitě smekám před jejím výkonem, který byl jako vždy na jedničku. Na druhou stranu mě tedy dost rušil ten rozdíl 30 let, chvílemi jsem prostě slyšel paní Vránovou, ale vůbec jsem jí nevnímal jako hlas Shirley MacLaine.

A také se mi moc nelíbilo obsazení pana Rímského na Hackmana. Já nemám problém s tím, když dabuje Gabina nebo Venturu, ale tady mi to vůbec nesedělo. Chápu, že většina Hackmanových dabérů je v agentuře, ale když už se obsazení ostaršovalo, tak by IMHO vhodnější Petr Pelzer bez problému zapadl. I Karel Heřmánek, který v poslední době několikrát na Nově daboval, by se podle mě hodil lépe.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od salgado »

Pavel Rímský= univerzální dabér :D
stanleyyy
Příspěvky: 106
Registrován: 19 črc 2015 15:25

Re: Pohlednice z Hollywoodu / Postcards from the Edge

Příspěvek od stanleyyy »

Chybí 2. dabing Nova 1998.
Filmaniac
Odpovědět

Zpět na „Filmy“