Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 486
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od John B »

Obrázek
Info: ČSFD | IMDB | FDB

Související: Dobyvatelé ztracené archy, Indiana Jones a Poslední křížová výprava, Indiana Jones a Království křišťálové lebky

1. DABING [Kino]
V českém znění: Pavel Soukup - Harrison Ford (Indiana Jones), Eliška Balzerová - Kate Capshaw (Willie Scottová), Jan Kalous - Jonathan Ke Quan (Kulatý Kraťas), Bohumil Švarc - Amrish Puri (Mola Ram), Bohuslav Kalva - Roshan Seth (Čattar Lal), Antonín Molčík - Roy Chiao (Lao Che), Stanislav Fišer - Chua Kah Joo (Čchen), Ferdinand Krůta - D.R. Nanayakkara (šaman), Milan Mach - Philip Stone (kapitán Blumburtt), Ladislav Županič - Dan Aykroyd (Weber), Jiří Racek, Ladislav Krečmer, Vladimír Fišer (titulky) a další

Zvuk: Jaromír Svoboda
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Jaromír Šindelář
Dialogy a režie českého znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1989

2. DABING: [VHS; DVD; Blu-Ray]
V českém znění: Ladislav Županič - Harrison Ford (Indiana Jones), Jana Paulová - Kate Capshaw (Willie Scottová), Jan Kalous - Ke Huy Quan (Kulatý kraťas), Pavel Rímský - Amrish Puri (Mola Ram), Roy Chiao (Lao Che), Ahmed El-Shenawi (kupec č. 2), Jaroslav Kaňkovský - Rushan Seth (Chattar Lal), David Yip (Wu Han), Josef Nedorost - Dan Aykroyd (Ed Weber), Dharmadasa Kuruppu (náčelník), Ric Young (Kao Kan), Frank Olegario (kupec č. 1), Dalimil Klapka - D.R. Nanayakkara (Šaman), Philip Stone (kapitán Blumburtt), Vít Ondračka - Raj Singh (Maharádža), Hynek Votoček - Arjun Pandher (kluk v kleci č. 1) a další

Zvuk: Ing. Jaromír Svoboda
Produkce: Jaromír Šindelář
Překlad: Daniela Margoliusová
Režie: Jaromír Polišenský
Vyrobilo: Studio Dabing AB Barrandov pro Hollywood Classic Entertainment 1994

3. DABING: [Nova; Prima]
V českém znění: Jiří Štěpnička - Harrison Ford (Indiana Jones), Dagmar Čárová - Kate Capshaw (Willie Scottová), Radek Škvor - Ke Huy Quan (Mrňous), Jan Vlasák - Amrish Puri (Mola Ram), Jan Schánilec - Roy Chiao (Lao Che), Václav Knop - Rushan Seth (Chattar Lal), Stanislav Fišer - D.R. Nanayakkara (Šaman), Petr Pelzer - Dharmadasa Kuruppu (náčelník), Dalimil Klapka - Philip Stone (kapitán Blumburtt), Jan Škvor - Raj Singh (Maharádža), Petros Alexandridis - Dharshana Panangala (dítě z vesnice), Arjun Pandher (kluk v kleci č. 1), Jiří Knot - Dan Aykroyd (Ed Weber), Ahmed El-Shenawi (kupec č. 2), Pavel Pípal - Frank Olegario (kupec č. 1), Luděk Čtvrtlík, Filip Švarc - Ric Young (Kao Kan), Petr Gelnar - David Yip (Wu Han), Radka Fidlerová, Marek Libert - Stany De Silva (Sajnu), Vladimír Kudla (titulky)

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: Tomáš Říha
Produkce: Michaela Limbergová a Ivana Prejdová
Dialogy a režie: Michal Pavlík
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21, spol. s r.o. v roce 2002
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od Michel »

Ukázka všech tří dabingů - http://www.youtube.com/watch?v=hlI1n03nR_w
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od FragMan »

Ten novácký je prostě ve všech směrech nejlepší, nemůžu si pomoct.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od Budy »

Tak hlavně je tam Jiří Štěpnička. :) Ale je zajímavé slyšet Pavla Soukupa a Ladislava Županiče.
18.05.2008 – 07.05.2015
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od DAN K. »

ja bych v celku souhlasil, pomineme li spatny preklad u prvnich dvou verzi, tady hlavne uplne evidentne vycniva pavel soukup, kterej si jako vzdy upravuje roli na sebe, misto aby se sám přizpůsobil roli, zatimco projev ladislava zupanice a jiriho stepnicky je relativne podobny, ale beda kdyz ma uhlazeny soukup udelat drsnaka ...me akorat u toho novackyho dabingu vadi, ze jan schanilec dabuje ve dvou filmech posobe v kazdem jineho padoucha, i kdyz se kazdy ten dabing tocil zvlast a nebyl pro to duvod. navic se zrovna na Laa moc nehodi.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od jackb »

Ten nováckej je fakt nejlepší (ale Ladislav Županič je v druhém dabingu taky dost dobrej)

Zajimalo by mě jestli je nějaká šance, že by se použil novácký dabing na tu slíbenou Blue-Ray edici. Bylo by fajn, kdyby se to už po dabingové stránce sjednotilo (čili ve všech dílech Jiří Štěpnička)
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od FragMan »

Pokud to bude vydávat Magicbox, je možné, že použijí dabing Novy (stejně jako u Armageddonu, aj.)... ono je i dost možné, že udělají další dabing, ale já osobně bych byl pro ten novácký, a hezky přemíchaný do 5.1.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od Budy »

Ladislav Županič nebyl špatný, ale něco mi tam nesedělo. Možná nezvyk. Za to Pavel Soukup se mi líbil.
18.05.2008 – 07.05.2015
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od Michel »

Mám podobný názor. Teď když jsem si to díky komentářům výše uvědomil, tak musím uznat, že Ladislav Županič dokázal svůj projev a hlas přizpůsobit roli a originálnímu hlasu hodně dobře, a je to samozřejmě vynikající dabér, ale když jsem ten VHS-kový dabing slyšel poprvé, tak na mě jeho hlas na Harrisonu Fordovi působil jako pěst na oko, hlavně proto, že má celkem charakteristický hlas, který mám spojený s jinými herci a postavami. Oproti tomu Pavla Soukupa mám s Harrisonem Fordem spojeného od té doby, co jsem poprvé viděl Star Wars - s Budíkovským dabingem - takže jak vidím a slyším tuto kombinaci, tak mi automaticky připadá dobrá, ani o tom nepřemýšlím, že hlasově je Pavel Soukup vlastně úplně mimo a mění tak charakter postavy.

Takže kdybychom pominuli špatný překlad, tak u mě kinodabing celkem silně konkuruje tomu z TV Nova. Díky překladu to ovšem ten z TV Nova jasně vyhrává.

Jinak mi připadá, že i Jiří Štěpnička tu roli pojímá tak trochu po svém. Podle mě nejlépe hlasově i herecky dokázal Harrisona Forda vystihnout Ladislav Frej. Dodnes je mi záhadou, proč vlastně Zdenek Sirový obsadil do kinodabingů do hlavní role pokaždé někoho jiného...
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Indiana Jones a Chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple..

Příspěvek od AGAMENON »

Budy píše:
FragMan píše:Ten novácký je prostě ve všech směrech nejlepší, nemůžu si pomoct.
Tak hlavně je tam Jiří Štěpnička. :) Ale je zajímavé slyšet Pavla Soukupa a Ladislava Županiče.
Novácký se mi líbí nejmíň, VHSkovým problémem je malý počet dabérů, ale obsazení hlavních rolí je dobré. KInodabing je špičkový ve všechn směrech a to neustálé plivání na překlad je trochu ošemetné. NIkdo nepřeloží jednu větu stejně, navíc se to musí upravovat a pak je tady problému režimu.
Škoda, že Frej omezoval dabingové aktivity, mohl si Forda zabrat, jako Županič Eastwooda. Frej je nejlepší, Županiš se Soukupem na stejno a Štěpnička na chvostu.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Filmy“