Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Manche »

Info: IMDb | ČSFD | FDb

Obrázek
1. SÉRIE
V českém znění: Ladislav Běhůnek - Zen Gesner (Sindibád), Jiří Brož - George Buza (Doubar, titulky), Petr Jančařík - Tim Progosh (Firouz), Lenka Filipová - Kudelová - Jacqueline Collen (Maeve), Drahomíra Kočová - Julianne Morris (Rumina)

Epizodní role: Zdeněk Junák - Juan Chioran, Geza Kovacs, Jeroen Kranenburg, Robin Smith, Anton Stoltz, Richard Dennison, ? (Turoc, Azul, Mahmud Al-Misri, Sven, Pasha, Hackmit, Fortazza), Jiří Balcárek - Robin Dunne, Alex Duncan, Anthony Bishop (princ Kasif, Rarach, Traxis), Jana Štvrtecká - Emmanuelle Chriqui (Serendib), Luboš Ondráček - Lawrence Bayne, Bret Hart, Graham Clarke (velkovezír Admir, Eyolf, Belden), Jiří Dvořák - Ian Tracey, Jeroen Kranenburg (Mustapha, Ismail), Jaroslav Kuneš - Andrew Scorer, Danny Pawlick, Farouk Valley-Omar (rádce, kapitán Fontassel, Ackram), Ladislav Cigánek - Rob Stewart (Vincenzo), Ladislav Lakomý - Gary Reineke, Frantz Dobrowski (kalif, Faha), Zuzana Slavíková - Lisa Howard (Talia), Daniel Dítě - Ron Smerczak, Ghram Weir (Kris Kattah, Swart), Pavel Vacek - Christopher B. Duncan, Ricky Rudolph (princ Xander, Harun), Zdeněk Dvořák - Dennis O'Connor (Milasco), Přemysl Přichystal - Gavin Van Den Berg, Jack Langedijk, Pete Butler (Belkor, Drax, rádce Omara), Drahomíra Kočová - Bianca Amato, ? (Casendra, královna z Arborey), Sylva Talpová - Ashley Hayden, ? (Sudra, hostinská), Aleš Jarý - David Jean Thomas, ?, ? (Tallow, Morup, démon Gulien), Martin Sláma - Von Flores (Tetsu), Bedřich Výtisk - Danny Pawlick, David Mellur, Andrew Scorer, James Ryan (Kalel, Bellamur, Malicut / ghúl Vatek, Bakkar), Zora Böserlová - Monika Schnarre, Sabrina Grdvich, Gina Borthwick (kapitánka Alanna, Jullaner, Tera), Maxmilián Hornyš - Wayne Robson, Ronald France (Dim Dim, Vezír Puzz), Drahomíra Hofmanová - Adrienne Pierce (Caipra), Zdeněk Bureš - Michael Copley (Aptor), Radka Přibyslavská - Natasha Sutherland (Sariya), Olga Hegerová - ? (stará Rumina), Jana Musilová - Lisa Melman (princezna Elila), Veronika Veselá - Tessa Jubber (princezna Gaia), Karel Janský - Andre Roothman (král Shadbush), Jiří Tomek - Marius Weyers, Ronald France (nejvyšší kněz, Reynard - starý Rarach), David Kaloč - Mark Dymond, Christo Loots (Turhan, rádce Omara), Rudolf Kokeš - John Springett (Tiresias), Jiří Dušek - Brian O'Shaughnessy (sultán Omar), Milan Horský - Tony Caprari, Gamiet Pietersen (Rohatec / Scratch, Maroof), Karel Bartoň - Danny Keogh (Olokun), Greg Latter (Lermon), John Carson (Dinar), Eva Gorčicová - Laura Steed (královna Nadia), Jan Grygar, Ilja Kreslík, Josef Jurásek a další

Překlad: Pavel Doležel
Dialogy: Ludmila Bařinková
Dramaturgie: Rostislav Landsman
Produkce: Leona Ondráčková
Zvuk: Aťa Bělský, Petr Kočík
Režie: Evženie Nováková, Daniel Dítě
Připravila: firma Eurokim
Vyrobila: ČNTS Nova, 1997

Obrázek
2. SÉRIE
V českém znění: Ladislav Běhůnek - Zen Gesner (Sindibád), Jiří Brož - George Buza (Doubar, titulky), Petr Jančařík - Tim Progosh (Firouz), Zora Böserlová - Mariah Shirley (Bryn)

Epizodní role: Lenka Filipová-Kudelová - Jacqueline Collen (Maeve), Ladislav Cigánek - Danny Pawlick, Kevin Otto (Boulebum, princ Ahmad), Ladislav Lakomý - Gordon Van Rooyen (Kundalini), Zuzana Slavíková - Debbie Rivett (Ellice), Martin Sláma - Hakeem Kae-Kazim, Von Flores (Ali Rashid, Tetsu), Sylva Talpová - Nomvula Meth, Ursula Venter (Zorah, Mara), Veronika Veselá - Bianca Amato, Julie Hartley (Shirez, Kaitlin), Bedřich Výtisk - Graham Clarke, Benjamin Ajori, Iain Winter-Smith (Jared, Asar, Agrament), Jana Musilová - Michele Van Schalkwyk, Bonita Wolmarans, Tandi Buchan (Ria, Eurayle, Medúza), Aleš Zbořil - Caz Abrahams, Lloyd Kandlin (Masari, Aziz), Igor Bareš - Victor Favrin, Rick Rogers, Jonathan Pienaar (Strock, Knarlic, Xantax), Jaroslav Kuneš - Patrick Lyster, David Sherwood (Aidan, Adobi), Přemysl Přichystal - Peter Grummeck, Tony Hawes, Sean Taylor (Zieken, Gregg, otec Tary), Radka Přibyslavská - Michelle Meyer (M'Ling), Zdeněk Junák - Greg Latter (Hooshang), David Kaloč - Sean Michael (mladý Timur), Zdeněk Dvořák - Brian O'Shaughnessy (Kasha), Jiří Tomek - Maurice Podbrey (Fin), Josef Vrtal - Douglas O'Keeffe (Von), Daniel Dítě - Garwin Sanford (Radue), Milan Horský - Danny Keogh, Gary Robbins, Matthew Holdenby (Naaupo, Uruk, Pán Temnoty), Maxmilián Hornyš - Wayne Robson (Dim Dim), Dita Kaplanová - Hanli Rolfes (Velda), Catriona Andrew (Fallon), Jan Kolařík - Kevin Jubinville (Karga), Danny Pawlick (Thana), Rudolf Kokeš - Johan Malherbe (Nurudin), Jan Grygar - Christo Loots (Ateeb), Ilja Kreslík - Mike Huff (Borel), Anthony Bishop (Tang), Josef Jurásek - Frank Opperman (Drax), Gerard Rudolph (Karakul), Karel Bartoň - James Ryan (Kumar), Drahomíra Kočová - ? (Hooshangova žena), Luboš Ondráček, Zdeněk Bureš, Jiří Balcárek a další

Překlad: Jiří Kudrnáč
Dialogy: Michaela Filipová
Dramaturgie: Rostislav Landsman
Produkce: Leona Ondráčková
Zvuk: Karel Peřinka
Režie: Petr Lokaj
Připravila: firma Eurokim
Vyrobila: ČNTS - spol. s. r. o. Nova, 1998
Naposledy upravil(a) Manche dne 19 dub 2024 23:40, celkem upraveno 40 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Budy »

Když s někým mluvím, tak mi brněnský přízvuk nevadí. Ale kdyby se tak mělo mluvit ve filmech, tak by mi to asi vadilo.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od AGAMENON »

Hantecem nikdo nedabuje, ale trochu přízvuku do řeči pronikne, to je nevyhnutelný ;)
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Manche »

Jinak na to, že brněnský dabing moc nemusím, bych řekl, že tenhle seriál má opravdu hodně dobrý dabing.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Joe Black »

V tomhle s tebou musím souhlasit...
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Manche »

Tak, nedávno jsem tenhle seriál zkouknul po více než 10 letech, a protože jsem zjistil, že i po těch letech mě seriál pořád baví, tak se vyjádřím k skvělému brněnskému dabingu trochu podrobněji. Dabingů z Brna jsem tolik neviděl, ale ty, které jsem viděl, mě ve valné většině případů moc neoslovili. Sindibádova dobrodružství disponují dobrým překladem, kde se neztratily vtipné hlášky a výbornými výkony jak v dabingu hlavních postav ( vyzvednout musím hlavně Petra Jančaříka, který nadaboval roztržitého Firouze na jedničku, příjemný a podmanivý hlas Lenky Filipové-Kudelové jako temperamentní Maeve a Drahomíra Kočová dodala Rumině přesně takovou aroganci a ďábelskost jako v originále), tak i vedlejších postav ( chladný hlas Ladislava Cigánka jako šíleného, do svého umění zahleděného Vincenza či Zdeněk Dvořák jako úlisný, naoko zdvořilý obchodník Milasco). Opravdu jeden z mých nejoblíbenějších dabingů, který se vyrovná originálu.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Joe Black »

Manche:
Ve všeem s teebou musím souhlasit. Hlavně s Drahomírou Kočovou a také musím přidat to, že se mi velice líbilo, jak někde tuším, že v páté epizodě, na začátku všichni zpívali. To bylo překrásné. Slyšel jsem to i v originále a český zpěv byl snad ještě lepší než originál. Hlavně Lenka Filipová-Kudelová, která se zpěvu také věnuje.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Manche »

Jo, jo to zpívání bylo opravdu hezký, Lenčin hlas rád poslouchám, protože je vlastnicí krásného hlasu a myslím, že i Jiří Brož se s tím zpěvem popral velmi slušně.
Jinak mě napadla ještě taková drobnost : Ve druhé řadě byl jeden díl s nějakou kosmickou lodí, kde ti mimozemštané na sebe brali podobu lidí. Jeden z nich na sebe vzal Rongarovu podobu a mohl mluvit. Celkem by mě zajímalo, kdo si Rongara na tenhle jeden díl nadaboval.
P.S. : Nesouvisí to s tímhle příspěvkem , ale teď jsem si vzpomněl, že v první řadě vystupovala postava Tetsua, hrdého bojovníka, kterému Sindibád pomohl získat svobodu. Tetsu se pak objevil i v druhé řadě. V té první ho daboval Martin Sláma.
Naposledy upravil(a) Manche dne 22 čer 2018 19:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Joe Black »

Kosmickou loď si vůbec nepamatuji...
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Sindibádova dobrodružství / The Adventures of Sinbad

Příspěvek od Manche »

Ono to s vysíláním té druhé řady na Nově bylo celkově nějaké divné. Pokud se pamatuju, vysílalo se to každou sobotu odpoledne, pak to bylo jen jednou za čas a nakonec to utli asi 3 díly před koncem. Pak už to nikdy nevysílali znovu. Oproti tomu 1. řadu vysílali komplet 3x ( i když poslední dvě reprízy byly v otřesnou dobu kolem 9 hodiny ráno).
Naposledy upravil(a) Manche dne 21 zář 2022 22:37, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“