Bažanti / Les Charlots en Folie

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od Nanamarak »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související: Bažanti jdou do boje | Bažanti a cizinecká legie | Návrat bažantů

1. DABING (Blázniví bažanti) VHS, DVD

V českém znění: Petr Štěpánek - Gérard Rinaldi (Gérard), Viktor Preiss - Gérard Filipelli (Phil), Jiří Štěpnička - Jean Sarrus (Jean), Petr Oliva - Jean-Guy Fechner (Jean-Guy), Petr Svoboda - Luis Rego (Luis), Miroslav Moravec - Jacques Seiler (seržant Bellec), Stanislav Fišer - Pierre Gualdi (majitel restaurace) + Henri Lambert (sovětský důstojník), Bohumil Švarc - Jacques Dufilho (plukovník), Daniela Bartáková - Marion Game (Crème), Martin Velda (titulky), Gabriela Osvaldová - Nicole Dubois (plukovníkova dcera), Jan Řeřicha - Henri Leproux (uvaděč na hudebním festivalu) + Gérard Croce (náborový důstojník), Zdeněk Blažek - Michel Charrel (četník) + Francis Lemaire (Charles) a další

Překlad: Soňa Nigrinová
Dialogy: Zdena Cudková
Zvuk: Alexandr Vrbata
Střih: Pavel Perna
Produkce: Dana Nedělníková a Věra Stejskalová
Režie českého znění: Jan Křtitel Sýkora
Vyrobilo: Jaks Production 1993

2. DABING ČT - Bažanti
V českém znění: Marek Libert - Gérard Rinaldi (Gérard), Mário Kubec - Gérard Filipelli (Phil), Petr Burian - Jean Sarrus (Jean), Daniel Margolius - Jean-Guy Fechner (Jean - Guy), Jan Maxián - Luis Rego (Luis), Stanislav Lehký - Jacques Seiler (seržant Bellec), Jan Vlasák - Jacques Dufilho (plukovník), René Slováčková - Marion Game (Creme), Ivo Kubečka, Alexandr Postler, Ivo Novák, Marcela Kyselová, Tomáš Borůvka, Otmar Brancuzský, Zdeněk Hess, Jindřich Hinke, Michal Holán, Dana Hradiláková, Magdaléna Bianka Ištoková

Překlad: Gabriela Kliková
Dialogy: Jan Rejžek
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Mistr zvuku: Jozef Kušnír
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloslav Rež
Vedoucí dramaturg: Michael Málek
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Režie českého znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Česká televize 2006
Naposledy upravil(a) Nanamarak dne 21 dub 2021 16:27, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od Laik »

Na tom prvním dabingu se mi líbí, že v hlavních rolích nechali stejné dabéry jako u, za komunistů nadabovaného, pokračování Bažanti jdou do boje. Ale stejně mě mrzí, že tento film nebyl nadabován již před rokem 1989, mohlo to pak být ještě lepší.
Naposledy upravil(a) Laik dne 28 pro 2011 18:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od bloom »

Pouze doplním postav:
1. DABING
Petr Štěpánek (Gérard), Viktor Preiss (Phil), Jiří Štěpnička (Jean), Petr Oliva (Jean - Guy), Petr Svoboda (Luis), Miroslav Moravec (seržant Bellec), Bohumil Švarc (plukovník), Daniela Bartáková (Creme)

2. DABING
Marek Libert (Gérard), Petr Burian (Jean), Daniel Margolius (Jean - Guy), Mário Kubec (Phil), Jan Maxián (Luis), René Slováčková (Creme), Jan Vlasák (plukovník), Stanislav Lehký (seržant Bellec)

No je pravda, že v prvním dabingu se jedná o stejnou sestavu, kromě Phila, kterého v původním dabingu nemluvil Viktor Preiss, ale Pavel Trávníček. Tato sestava se pak objevila i ve Velkém bazaru.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od Laik »

Díval jsem se na DVD a ta základní čtyřka je opravdu stejná - Štěpánek, Oliva, Štěpnička a Preiss. Trávníček byl až v Bláznech ze stadionu.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od bloom »

Tak dneska jsem se koukal na filmy s Les Charlots a ve filmu Bažanti jdou do boje dabuje Phila Viktor Preiss, takže se omlouvám, ale ve Velkém Bazaru je to však opravdu Pavel Trávníček, zatímco Štěpánek, Oliva a Štěpnička zůstávají.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od bloom »

Ištván87 píše:Na ten nový dabing jsem vydržel koukat zhruba dvě minuty a to spíš z čirého masochismu. Hrůza mě jímala po první větě Marka Liberta a to jsem ještě nevěděl, že zprznění budou úplně všichni. Co se dá dělat. Je fakt, že ten první dabing se Nově povedl vcelku na výbornou (jenom zvuk mohl dopadnout líp).
Tak je tam chyba, ten první dabing nevyrobila Nova, ale vznikl pro video.
Co se mě týče, osobně taky dávám přednost tomu prvnímu. Jenže neviděl bych to zas až tak tragicky, kdyby první dabing neexistoval, neměl bych s druhým problém (podle mě se to jenom předabovávalo zbytečně). I když po pravdě obsazení filmu Bažanti jedou do Španělska se mi líbilo o trochu víc.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od bloom »

Papo píše:V 1. VHS dabingu prosím o presné doplnenie názvu, a to: Bláznivý bažanti. Až ten 2. dabing od ČT sa volal Bažanti.
Ale na DVD vyšel také jako Bažanti s 1. dabingem.
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od -Q- »

na nově to tehda běželo tež pod jiným názvem..tuším tež Bláznivý bažanti
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
dajosx
Příspěvky: 9
Registrován: 24 dub 2009 13:58

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od dajosx »

Ano na VHS a na Nově (Tyto verze mám shlednuté právě včera) to běželo jako Blázniví bažanti a na ČT a DVD je to jako Bažanti.

Edit: No jo i/y,mě/mně to je vždy ořech :)

Edit2: Díky za opravu
Naposledy upravil(a) dajosx dne 16 kvě 2009 22:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Bažanti / Les Charlots en Folie

Příspěvek od bloom »

Věřím vám všem, ale myslím si, že ten název byl spíš Blázniví bažanti, ne bláznivý. ;)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“