Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ( ČST, ČT )
V českém znění: Josef Větrovec - Jean Gabin (Archimedes), Stanislav Fišer - Darry Cowl (Arsène), Karel Vlček - Bernard Blier (Pichon), Blanka Bohdanová - Dora Doll (Pichonová), Zdeněk Dítě - Paul Frankeur (Grégoire), Libuše Havelková - Gaby Basset (Grégoireová), František Filipovský - Noël Roquevert (Brossard), Eva Klepáčová - Jacqueline Maillan (madam Marjorie), Ferdinand Krůta - Léonce Corne (Séraphin), Josef Zíma - Sacha Briquet (Jean-Loup), Zdeněk Blažek - Pierre Mirat (dělník na stavbě) + (nosič reklamy), Jiří Bruder - Julien Carette (Felix) + Gabriel Gobin (dělník), Dalimil Klapka - Edouard Francomme (tulák) + Henri Coutet (strážný ve vězení), Miloš Hlavica - Jean Degrave (obhájce) + Guy Decomble (přednosta stanice metra) + Van Doude (Christian), Ivo Gübel - Paul Bonifas (vinárník Pradal), Pavel Spálený - Charles Blavette (strážník v Cannes) + Marcel Perès (nosič reklamy), Otto Budín - Bernard Musson (sluha u Marguerity), Oldřich Vlach - Paul Mercey (Camille), Ladislav Kazda - Bernard Lajarrige (prodavač ryb), Oldřich Janovský - Georges Lycan (prodavač kostí), Svatopluk Skládal - Albert Dinan (restauratér), Zdeněk Ornest - Philippe Mareuil (nervní host), Mirko Musil - Paul Faivre (balonkář), Jiří Smutný - Jacques Marin (dělník Mimile), Jan Sedliský - Hans Verner (německý host v restauraci), Marie Kohoutová (babka vybírající na Leona), Hana Talpová, Jiří Havel (skladník), Antonín Molčík - Charles Bouillaud (vězeňský úředník) a další

Zvuk: Jiří Zelenka
Střih: Jiří Šesták
Hudební spolupráce: Miloš Holeček
Asistent režie: Zdeněk Štěpán
Výroba: Miloš Novák
Dialogy a režie: Blanka Nováková
Vyrobilo: Dabingové studio ČST Praha 1972
holan
Příspěvky: 36
Registrován: 26 led 2012 05:03

Re: Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Příspěvek od holan »

Film mám v původním dabingu, pokud je zájem. Já jen dodám že mi přijde dabing děsně bezkrevný, unylý.
Ještě zajímavost IMDB píše že má film 76 minut , můj má 79 a na festivalu v Berlíně byla puštěna jeho 91 minutová verze.
Vyhozený host v restauraci (76 minuta) je Zdeněk ORNEST
Naposledy upravil(a) holan dne 29 led 2012 10:12, celkem upraveno 1 x.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Příspěvek od salgado »

Ferdinand Krůta- Léonce Corne (Séraphin), dále byli k slyšení Nina Popelíková, Hana Talpová a ZDENĚK Ornest, nikoliv JIŘÍ Ornest.

PS: Pokud se zde někdo vyjádřil k unylosti dabingu, pak pravděpodobně sledoval jiný film, neboť obzvláště výkon Josefa Větrovce byl naprosto brilantní.
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Příspěvek od Josef Nožička »

Sice se tam v episodkách točili totožní herci, ale docela pěkné. Větrovec výborný a Karel Vlček také. Role Josefa Zímy se jmenovala česky Lulu a Evy Klepáčové Marguerita.

Doplnění: Zdeněk Blažek - Pierre Mirat (dělník na stavbě) + (nosič reklamy), Jiří Bruder - Julien Carette (Felix) + Gabriel Gobin (dělník) + (policista), Dalimil Klapka - Edouard Francomme (tulák) + Henri Coutet (strážný ve vězení) + (soudce), Miloš Hlavica - Jean Degrave (obhájce) + Guy Decomble (přednosta stanice metra) + Van Doude (Christian), Ferdinand Krůta - Léonce Corne (Séraphin) + (skladník), Ivo Gübel - Paul Bonifas (vinárník Pradal), Pavel Spálený - Charles Blavette (strážník v Cannes) + Marcel Perès (nosič reklamy) + (divák na přehlídce), Otto Budín - Bernard Musson (sluha u Marguerity), Oldřich Vlach - Paul Mercey (Camille), Ladislav Kazda - Bernard Lajarrige (prodavač ryb) + (strážník), Oldřich Janovský - Georges Lycan (prodavač kostí), Svatopluk Skládal - Albert Dinan (restauratér), Zdeněk Ornest - Philippe Mareuil (nervní host), Mirko Musil - Paul Faivre (balonkář), Jiří Smutný - Jacques Marin (dělník Mimile), Jiří Havel (skladník).
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Příspěvek od urby »

Vivat Josef Nožička :-: . Co se týká identifikace hlasů ze zlaté éry dabingu, tak se opět zaskvěly zřejmě nejlepší "uši" Dabingfóra. Já jsem si u některých dabérů (Hlavica, Klapka, Kazda, Havel) nebyl úplně jistý, ale všechny mé otazníky se potvrdily.
A dále si myslím : Jan Sedliský - Hans Verner (německý host v restauraci), Marie Kohoutová (babka vybírající na Leona).
Salgado píše, že zaslechl Ninu Popelíkovou, ale podle mne si jí spletl právě s Marií Kohoutovou, se kterou má v jistých hlasových polohách docela podobný hlas. Ale macecha z Mrazíka je zde vcelku snadno k poznání.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Příspěvek od urby »

Našel jsem v programu už 12.10.1971, II.program, 19:50, takže dabing bude zřejmě o rok starší.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Tulák Archimedes / Archimède, le clochard

Příspěvek od Licence2kill »

Mám takové podezření, že první vysílání bylo v pův. znění s titulky. V programu totiž nejsou uvedeni v té době vždy uvádění dabéři hl. rolí. I den vysílání nasvědčuje titulkům, dabované filmy západní provenience byly v té době většinou uváděny v pátek/sobotu večer. V neposlední řadě tato forma názvu studia byla používaná od roku 1972.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“