Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od Roko »

Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe (1966)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( Nova )
V českém znění: Zdeněk BurešPeter Sellers (Aldo Vanucci), Karel Janský - Victor Mature (Tony Powell), Monika KobrováBritt Ekland (Gina Romantica), Jaroslav Dufek - Akim Tamiroff (Okra), Bedřich Výtisk - Martin Balsam (Harry Granoff), Milan Horský, Jaroslav Kuneš - Tino Buazzelli (Siepi), Zdeněk Dvořák - Mac Ronay (Carlo), Ladislav Cigánek, Maxmilián Hornyš, Josef Vrtal - Lando Buzzanca (strážmistr v Sevaliu), Drahomíra Hofmanová - Lydia Brazzi (máma Vanucci), Josef Jurásek, Rudolf Kokeš, Pavla Musilová, Jakub Machala, Kristýna Kopřivová a další

Překlad: Přemysl Houžvička
Produkce: Petra Kubíková, Marcela Bártová
Dialogy: Pavla Horňáková
Zvuk: Emil Kopřiva
Režie českého znění: Daria Hrubá
Připravilo: Studio Špilberk
Vyrobila: ČNTS Nova 1995


2. DABING: ( MGM, ČT )
V českém znění: Tomáš KargerPeter Sellers (Aldo Vanucci), Eliška NezvalováBritt Ekland (Gina Romantica), Dalimil Klapka - Akim Tamiroff (Okra), Jana PostlerováLydia Brazzi (máma Vanucci), Tomáš Juřička - Martin Balsam (Harry), David Matásek, Otto Rošetzký, Stanislav Lehký, Ondřej Bauer, Daniel Margolius, Jan Maxián, Jaroslav Horák - Victor Mature (Tony Powell), Radana Herrmannová a další

Překlad: Dana Hrbková
Zvuk: Alexandr Vrbata
Dialogy a režie českého znění: Martin Učík
Vyrobilo: Studio Bär pro MGM v roce 2010
Naposledy upravil(a) palg dne 07 úno 2012 08:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od palg »

Nobody píše:
Tomáš1981 píše:Čekal jsem,že dabing Sellerse bude hrůza,ale líbilo se mi to a chvílema mi to přišlo,jak když slyším Fišera. Vůbec by mi nevadilo kdyby ho Karger mluvil i v dalších filmech.
Vůbec, ale fakt vůbec si to nedokážu představit. No uvidíme (a uslyšíme).
mohl bych nahodit ukázku, ale měli jste říci dříve, neboť film jsem vyhodil z disku, neboť se mi film vůbec nelíbil. ale musím přiznat, že Tomáš má pravdu, v určitých fázích hlasu T. Kargera jsem skutečně taky slyšel pana Fišera.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od bloom »

IMHO film je výborný, ale dabing MGM naprosto děsný, byť příznávám, že Tomáš Karger něco do sebe má. Zbytek ovšem tragédie, především nevhodně obsazení pánové Juřička a Horák.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od palg »

předpokladám, že Petera Sellerse daboval Zdeněk Bureš. Jak už jsem psal v profilu filmu Klauni, že pan Bureš je vynikající brněnská náhrada za Jiřího Pragera, tak zde (jestli Petera daboval) by to byla vynikající volba.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od Lukiz »

Tak na ČT skutečně dabing MGM. V některých polohách mi tan Karger zněl úplně jako Fišer, až jsem váhal co je to za dabing. :D
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od Budy »

Opravdu nebo si děláš srandu?
18.05.2008 – 07.05.2015
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od Lukiz »

Myšleno vážně. Ale platí to jen v "milostných" scénách, když mluví potichu až spíše šeptá. Většinu tam pochopitelně křičí a to zní úplně jinak.
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od Josef Nožička »

Ano, v některých momentech tu podobnost byla. Ale řekl bych, že spíš dikcí. Dialogy byly celkem slušné, ale jinak to bylo dost slabé...
Uživatelský avatar
Arne Farin
Příspěvky: 86
Registrován: 12 říj 2009 15:32

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od Arne Farin »

Překvapení z ČT se nekonalo, takže můžu (můžeme) poděkovat jedině Bobu Silasovi. Zdeněk Bureš je opravdu důstojnou náhradou Stanislava Fišera, alespoň pokud se jedná o filmy mimo sérii Růžový panter, kde je pan Fišer skutečně nenahraditelný. Dokonce není plně nahraditelný ani sám sebou, což se ukázalo v naprosto zbytečném pokusu o nový dabing již nadabovaných dílů.

Místo těch předem k nezdaru odsouzených pokusů, se měly namlouvat jiné, doposud nenadabované filmy. Dnes bychom se mohli radovat z páně Fišerova hlasu, který by si snad Česká televize nedat nedovolila.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Hon na lišku / After The Fox / Caccia alla volpe

Příspěvek od palg »

doplnění I. dabingu:
Zdeněk BurešPeter Sellers (Aldo Vanucci)
Karel Janský - Victor Mature (Tony Powell)
Monika KobrováBritt Ekland (Gina Romantica)
Jaroslav Dufek - Akim Tamiroff (Okra)
Zdeněk Dvořák - Mac Ronay (Carlo)
Jaroslav Kuneš - Tino Buazzelli (Siepi)
Bedřich Výtisk - Martin Balsam (Harry Granoff)
Drahomíra Hofmanová - Lydia Brazzi (máma Vanucci)
Josef Vrtal - Lando Buzzanca (strážmistr v Sevaliu)

a propos, pan Bureš je skvělou náhradou za J. Pragera. a souhlasím s bloomem, film je skvělý, ale s dabingem MGM jsem si to nemohl tak vychutnat. Brněnský dabing pro Novu je 100x lepší.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“