Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od Newmy »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | Fdb

V českém znění: Zbyšek Horák - Ben McKenzie (Batman / Bruce Wayne), Ladislav Cigánek - Bryan Cranston (Jim Gordon), Pavel Vondra - Fred Tatasciore (Detektiv Flass), Libor Terš - Jeff Bennett (Alfred Pennyworth), Ludvík Král, Radka Stupková, Miroslava Součková, Bohdan Tůma, Filip Švarc a další

Překlad: Martin Gust
Zvuk: Miloš Vrána
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Klára Šumanová
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2011
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od MikeZ »

To už je absurdní, jak všude cpou na Batmana Horáka... Proboha, vždyť v tomhle filmu je Bruce Wayne ještě mladý kluk, co se teprve hledá :roll:
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od Voky29 »

Tak tohle jsem si říkal hned když jsem uvažoval nad tím kdo bude Batmana dabovat. Říkal jsem si, že tam přece Horáka nemůžou na mladého Waynea strčit, ale stalo se. Napadl mě jedině Novotný, který daboval Batmana v Lize spravedlivých, říkal jsem si, že už snad dostali rozum a Novotný teď bude obsazován, asi jsem se přepočítal.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od oberon »

Jo, dneska se kvalitní dabingy pro animovaný komiksový filmy dělají jenom v SDI...
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od Voky29 »

Příšerný dabing, Vondra snad daboval "každou" druhou postavu, Terš taktéž. Nechápu proč Alfrérda dabuje Terš tak neuvěřitelně teploušsky. Tak jako měla Liga spravedlivých: Krize na dvou zemích jeden z nejlepších dabingů, tohle byl jeden z nejhorších, Horáka na mladého Batmana opravdu ne.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2615
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od Pan X »

Souhlasím Horák se moc na tohle nehodí přece Bruce Wayne je ještě tady v tom moc mladý :)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od Ištván87 »

Nebuďte tak shovívaví. :D Tenhle dabing je neskutečná zrůdnost. Zbyšek Horák se na Batmana nehodí ani vzdáleně (ačkoliv možná by se hodil třeba v Návratu temného rytíře), Libor Terš dabuje asi dvacet postav a Alfreda úplně zlikvidoval, Ladislav Cigánek taky dabuje kromě Gordona několik vedlejších postav a docela legrační je fakt, že Mirka Součková dabuje jak Gordonovu manželku, tak jeho milenku (když pominu několik dalších vedlejších postav). Do toho mluva jak od Boženy Němcové - no prostě paráda. Něco takhle pitomýho se jen tak nevidí. V první chvíli jsem myslel, že to je nový dabing a měli omezené množství herců (většina dabérů je z těch, co nejsou v agentuře), ale to by bylo příšerný i na dnešní nelehkou situaci.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od Voky29 »

Otřesný dabing, včera jsem si ještě všiml, že na Brandonovi se střídá Terš a Král. Král daboval Brandona když mluvil s Loebem, jelikož Loeba daboval Terš. Ve scénách bez Loeba daboval Brandona Terš :D Jo a pro změnu, ve scéně kdy se snažil Brandon se svou jednotkou vykopat Batmana z toho baráku, daboval Brandona v jednom střihu Terš, ve druhém Král. :D
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2615
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Příspěvek od Pan X »

Ještě tam dabovala Klára Šumanová + Radka Stupková - Eliza Dushku (Selina Kyleová) / Grey Griffin (Vicki Valeová), Libor Terš - Jon Polito (Komisař Gillian B. Loeb), Miroslava Součková - Grey Griffin (Barbara Gordonová) / Katee Sackhoff (policistka Essenová), Filip Švarc - Robin Atkin Downes (Harvey Dent), Bohdan Tůma - Alex Rocco (Carmine Falcone + popisky). Jinak nemůžu než soulasit, že tento dabing je velice podprůměrný, za mě 3/10.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“