Cesta do neznáma / Sliders

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
ClickCZ
Příspěvky: 1408
Registrován: 23 pro 2010 14:56
Kontaktovat uživatele:

Cesta do neznáma / Sliders

Příspěvek od ClickCZ »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. SÉRIE:
V českém znění: Jiří Dvořák - Jerry O'Connell (Quinn Mallory), Klára Sochorová - Sabrina Lloyd (Wade Wellesová), Bedřich Výtisk - Cleavant Derricks (Rembrandt Brown), Jaroslav Kuneš - John Rhys-Davies (profesor Maximilián Arturo), Zdena Herfortová, Tomáš Sagher, Luboš Ondráček, Pavel Kunert, Ladislav Lakomý, Viktor Skála, Jan Grygar, Martin Sláma - Garwin Sanford (Doc) a další...

Zvuk: Dana Vágnerová
Asistentka režie: Božena Kubíková
Výroba: Zdena Matušková
Dramaturgie: Ladislav Kadlec a Hana Kašparovská
Překlad: Michal Táborský (1,9), Pavel Doležel (2,3), Marta Kratinová (4,5,7), Miluše Borálková (6), Jiřina Lowáková (8)
Dialogy: Radmila Heiniková (1-3), Jan Fiala (4,5,7), Eva Lavická (6,8), Ludmila Bařinková (9)
Režie: Jiří Kubík
Vyrobilo: Televizní studio Brno dabing, Česká televize 1995
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. SÉRIE:
V českém znění: Jiří Dvořák - Jerry O'Connell (Quinn Mallory), Klára Sochorová - Sabrina Lloyd (Wade Wellesová), Bedřich Výtisk - Cleavant Derricks (Rembrandt Brown), Jaroslav Kuneš - John Rhys-Davies (profesor Maximilian Arturo)

Zvuk: Jindřich Stožický, Jan Valášek
Produkce: Kamila Olšaníková, Jan Valášek
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Překlad: Hana Kašparovská
Dialogy: Eva Lavická, Hana Kašparovská
Režie: Jiří Kubík
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká Televize 1996 (ITV Brno dabing)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. SÉRIE:
V českém znění: Jiří Dvořák - Jerry O'Connell (Quinn Mallory), Klára Sochorová - Sabrina Lloyd (Wade Wellesová), Bedřich Výtisk - Cleavant Derricks (Rembrandt Brown), Jaroslav Kuneš - John Rhys-Davies (profesor Maximilian Arturo), Jitka Ježková - Kari Wuhrer (Maggie Beckettová)

Překlad: Hana Kašparovská
Dialogy: Eva Lavická, Radmila Heiniková, Hana Kašparovská
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Zvuk: Jiří Meixner
Střihová spolupráce: Jiří Šesták, Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Hana Zapletalová
Vedoucí produkce: Zuzana Trimlová
Režie: Jiří Kubík
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká Televize 2001
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. SÉRIE:
V českém znění: Jiří Dvořák - Jerry O'Connell (Quinn Mallory), Klára Jandová - Kari Wuhrer (Maggie Beckettová), Bohdan Tůma - Cleavant Derricks (Rembrandt Brown), Michal Michálek - Danso Gordon (Otis), Antonín Navrátil, Lucie Kožinová a další...

Překlad: Iveta Pavlovičová
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Petr Skarke
Dialogy: Jiří Balcárek, Monika Macků
Režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: společnost SDI Media v roce 2006
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. SÉRIE:
V českém znění: Klára Jandová - Kari Wuhrer (Maggie Beckettová), Bohdan Tůma - Cleavant Derricks (Rembrandt Brown), Dana Černá - Tembi Locke (Dr. Diana Davisová), Martin Písařík - Robert Floyd (Quinn Mallory), Luděk Čtvrtlík, Martin Kolár, Tomáš Juřička, Ladislav Cigánek a další...

Překlad: Iveta Pavlovičová
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Petr Skarke
Dialogy: Jiří Balcárek, Monika Macků
Režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: společnost SDI Media v roce 2006
Naposledy upravil(a) ClickCZ dne 14 lis 2012 18:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Cesta do neznáma / Sliders

Příspěvek od AGAMENON »

Perlička:
"Pro vysílání je nutné změnit pořadí částí 5,4 (na závěrečnou scénu 5. části navazuje úvodní scéna 4. části. Navrhujeme vysílat v pořadí: 1,5,4,2,3,6,7,8,9 (2,3 bych za 5,4 z důvodu vývoje vztahu mezi Quinnem a Wade, ale není nezbytně nutné)."
Hana Kašparovská
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Cesta do neznáma / Sliders

Příspěvek od Michel »

K té perličce, pokud vím, tak i v USA se ty epizody vysílaly ve zpřeházeném pořadí: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Sl ... .281995.29

Jinak v létě jsem začal tenhle seriál po dlouhé době sledovat (předtím jsem viděl pár dílů někdy před 10 lety na ČT), teď jsem u třetí série a musím říct, že dabing prvních tří sérií je naprosto výborný. Jiří Dvořák, Klára Sochorová a Bedřich Výtisk pasujou do svých rolí naprosto dokonale, zvlášť Bedřich Výtisk je naprosto bezkonkurenční. A ani Jaroslav Kuneš nebyl vůbec špatný a po pár dílech jsem si na něj bez problému zvykl. No, upřímně, jak teď koukám na dabing 4. a 5. série a vidím u Rembrandta Browna Bohdana Tůmu, tak mám celkem strach, co s tím AXN provedla...

Jinak ještě trochu na okraj jedna menší perlička ode mě: Na tenhle seriál jsem si vzpomněl v létě, když jsem zahlédl jednu epizodu na slovinské TV (v originále s titulky), a byl jsem přesvědčený, že Johna Rhys-Daviese v české verzi daboval Petr Oliva. Dokonce se mi přesně vybavila replika z jednoho dílu s hlasem Petra Olivy. A když jsem si díl sehnal, replika byla přesně tak, jak jsem si ji pamatoval, akorát s hlasem Jaroslava Kuneše :D Holt lidská paměť bývá hodně zrádná, zvlášť co se týče dabingů, které člověk už dlouho neviděl :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Cesta do neznáma / Sliders

Příspěvek od AGAMENON »

Pilot ještě vyšel na VHS.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Cesta do neznáma / Sliders

Příspěvek od AGAMENON »

1. série - pilot

Maxmilián Hornyš - Frank C. Turner (šílený Kenny / kandidát na senátora)
Luboš Ondráček - Gary Jones (Michael Hurley)
Přemysl Přichystal - John Novak (Ross J. Kelly)
Jan Grygar - Roger R. Cross (Wilkins)
Ladislav Lakomý - Joseph A. Wapner (TV komisař Joseph A. Wapner)
Zdeněk Junák - Jim Byrnes (TV reportér)
Milan Horský - Jay Brazeau (plukovní KGB)
Pavel Kunert - Alex Bruhanski (taxikář Pavel Kurlienko)

Další díly:
Olga Hegerová - Joy Coghill (Ezra Tweaková)
Zuzana Slavíková - Kathleen Duborg (Rebecca)
Zdeněk Dvořák - Robert Isaac Lee (agent FBI Harold Yen)
Jiří Tomek - George Touliatos (dr. Lee Antonovich)
Luboš Ondráček - Sherman Howard (Hendrick)
Ladislav Cigánek - Ben Bode (princ Harold III)
Eva Gorčicová - Jennifer Hetrick (Caroline Fontaineová)
Ladislav Běhůnek - Carlton Watson (pastor)
Jiří Brož - Ken Pogue (dr. Darren Morton)
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta do neznáma / Sliders

Příspěvek od Newmy »

Jak zazní výroba u té druhé série v titulkách? Děkuji.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Seriály“