Drive

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Drive

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING: DVD
V českém znění: Libor Bouček - Ryan Gosling (Řidič), Martin Stropnický - Bryan Cranston (Shannon), Jan Vlasák - Albert Brooks (Bernie Rose), Pavel Rímský - Ron Perlman (Nino), Klára Jandová - Carey Mulligan (Irene), Petr Gelnar - Oscar Isaac (Standard), Dalibor Gondík - James Biberi (Cook), Kateřina Velebová - Christina Hendricks (Blanche), Klára Nováková - Kaden Leos (Benicio), Zbyšek Pantůček, Petra Hobzová, Dagmar Čárová, Tomáš Racek, Vojtěch Hájek, Michal Holán, Karel Drbal, Helena Brabcová, Milan Kačmarčík, Petr Burian, Zbyšek Horák (titulky)

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: Jiří Peřina
Produkce: František Kolín
Dialogy a režie: Vladimíra Wildová
Vyrobil: Kit Digital divize Sound pro Blue Sky Film v roce 2012

2. DABING: Prima
V českém znění: Filip Jančík - Ryan Gosling (Řidič), Otakar Brousek ml. - Bryan Cranston (Shannon), Pavel Šrom - Albert Brooks (Bernie Rose), Pavel Rímský - Ron Perlman (Nino), Jitka Ježková - Carey Mulligan (Irene), Petr Lněnička - Oscar Isaac (Standard), Zbyšek Pantůček - James Biberi (Cook), Kateřina Velebová - Christina Hendricks (Blanche), Jakub Nemčok - Kaden Leos (Benicio), Martina Hudečková, Martin Zahálka, René Slováčková, Daniel Dítě (titulky) a další

Překlad: Olga Pavlová
Dialogy: Markéta Kautská
Zvuk: Pavel Balcar
Produkce: Zdena Sirotková, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Daniel Dítě
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. 2013

3. DABING: Filmbox (jako Jízda na doraz)
V českém znění: Marek Holý - Ryan Gosling (Řidič), Ladislav Cigánek - Bryan Cranston (Shannon), Klára Jandová - Carey Mulligan (Irene), Nikola Meisselová - Kaden Leos (Benicio), Bohdan Tůma - Ron Perlman (Nino), Ludvík Král - Jeff Wolfe (Tan Suit), Martina Šťastná - Christina Hendricks (Blanche), Petr Burian - James Biberi (Cook), Jakub Saic - Oscar Isaac (Standard), Petr Meissel - Albert Brooks (Bernie Rose + titulky), Zuzana Hykyšová - Rachel Dik (zprávařka)

Překlad: Petra Dohnalová
Produkce: Michaela Kubešová
Zvuk: Vít Janata
Dialogy a režie: Zita Meisselová
Pro AMC vyrobilo Studio Bär - 2021
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Drive

Příspěvek od Newmy »

No vida, Brickbox se nám po roce, co má nového majitele, konečně přejmenoval :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Drive

Příspěvek od farb »

Upřímně si dabing u tohohle filmu neumím představit, jelikož jsem to viděl už 5krát v originále, ale abych pravdu řek, tak to obsazení vypadá velmi zajímavě. No, v nejbližší době si budu DVD kupovat, takže uvidíme.
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Drive

Příspěvek od bernyz »

Včera jsem viděl a dabing se mi nelíbí.. Moc se nedodrželi "dvorní" dabéři. Bouček mi na Ryana nesedí - měli ho nechat Jančíkovi
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Drive

Příspěvek od James55 »

Mně se dabing líbil. Možná že nebyli dodrženi všichni dvorní dabéři, ale na herce všichni noví seděli. Libor Bouček možná nebyla ta nejlepší volba, ale rozhodně to nebylo nic neposlouchatelného. Když to srovnám třeba s Budíkovskými dabingy, tak je tento rozhodně vysoký nadprůměr...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Drive

Příspěvek od DAN K. »

On je celkem zasadni rozdil mezi dabingy pani wildove, ktera pracuje s herci velmi poctive a nekterych jinych reziseru, kteri akorat hlidaji synchron a jeste spatne.
Naposledy upravil(a) DAN K. dne 29 dub 2013 09:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Drive

Příspěvek od farb »

Neměl bych problém s obsazením, kdyby se do toho herci trochu víc ponořili a místo nezaujatého čtení to i zahráli. A taky mi vadí cenzura - ne že bych potřeboval vulgarity, ale už z principu mi vadí jakékoliv změny vůči originálu. Opět zůstávám u původní stopy.
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Drive

Příspěvek od bernyz »

V neděli 16.3. od 21:30 na Primě pod názvem "Jízda nadoraz".
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Drive

Příspěvek od MikeZ »

Prima zase válí... Dobrá práce se zahrabáním netuctového filmu úplně tuctovým názvem. Nejdřív Byla jednou jedna láska, teď Jízda nadoraz... :roll:
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Drive

Příspěvek od Sagres »

A Ježkovou, Šromem, Rímským, Brouskem ... Mně se 1. dabing taky líbil, na Primě sice dodrželi dabéry z žebříčků, ale zase jsou to jen jedni a ti samí ze "třicítky vyvolených", kteří jsou ke slyšení z každého jejich nového výtvoru. Nic překvapivého, osvěžujícího či vybočujícího ze současné dabingové šeďi. Ten Martin Stropnický z DVD byl alespoň zajímavá změna. Tak třeba se bude ještě konat i někdo neobvyklý ve vedl. roli? :D ;) = Nekonal (Zahálka, Hudečková, Slováčková, snad jen Lněnička ...)
Přejmenování mi tedy nijak zvlášť nevadí.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Odpovědět

Zpět na „Filmy“