Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Amazing Spider-Man 2

1.DABING: Kino, DVD, HBO, Prima

V českém znění: Matouš Ruml - Andrew Garfield (Peter Parker / Spider-Man), Kateřina Velebová - Emma Stone (Gwen Stacyová), Marcel Vašinka - Rhys Ifans (Dr. Curt Connors / Lizard), Jiří Schwarz - Denis Leary (George Stacy), Jaromír Meduna - Martin Sheen (Ben Parker), Martina Hudečková - Sally Field (May Parkerová), Miroslav Táborský - Irrfan Khan (Dr. Ratha), Jakub Saic - Campbell Scott (Richard Parker), Lucie Svobodová - Embeth Davidtz (Mary Parkerová), Michal Holán - Chris Zylka (Flash Thompson), Regina Řandová - Kari Coleman (Helen Stacyová), Ladislav Cigánek - C. Thomas Howell (Troy), Valérie Zawadská - Barbara Eve Harris (paní Ritterová), Bohuslav Kalva - Michael Massee (muž ve stínu), Jakub Nemčok - Max Charles (malý Peter Parker) + Jacob Rodier (Simon Stacy), David Štěpán - Charlie DePew (Philip Stacy), Jindřich Žampa - Skyler Gisondo (Howard Stacy), Libor Terš - Tom Waite (Nicky), René Slováčková - Danielle Burgio (Nickyho holka), Michaela Tvrdíková - Hannah Marks (Missy), Ladislav Novák - Milton González (Rodrigo), Jolana Smyčková - Jill Flint (recepční v OsCorpu), Petr Gelnar - Michael Barra (prodavač), Roman Hájek - Jay Caputo (chlápek v metru), Zbyšek Horák - Keith Campbell (zloděj auta), Petr Neskusil - James Chen (policista), Bohdan Tůma - Damien Lemon (taxikář), Martina Bucková, Matěj Fouma, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Lukáš Křišťan, Kateřina Langerová, Martin Svejštil, Lukáš Ondruš, Bartoloměj Veselý, Marcela Laurinová, Aneta Novotná

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová, Veronika Musilová
Zvuk: Roman Čadek, Martin Ženíšek
Mix: Shepperton International
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Columbia Pictures vyrobila LS Productions ve studiu Buďánka - 2012


2.DABING: AXN

V českém znění: Kryštof Hádek - Andrew Garfield (Peter Parker / Spider-Man), Kristýna Skružná - Emma Stone (Gwen Stacyová), Marcel Vašinka - Rhys Ifans (Dr. Curt Connors / Lizard), Jiří Schwarz - Denis Leary (George Stacy), Pavel Vondra - Martin Sheen (Ben Parker), Dagmar Čárová - Sally Field (May Parkerová), Zdeněk Podhůrský - Irrfan Khan (Dr. Ratha), Jakub Saic - Campbell Scott (Richard Parker), Kateřina Peřinová - Embeth Davidtz (Mary Parkerová) + Kari Coleman (Helen Stacyová), Michal Holán - Chris Zylka (Flash Thompson), Daniel Rchichev - Max Charles (čtyřletý Peter Parker) + Jake Keiffer (Jack), Pavel Šrom - Kevin McCorkle (Cramer), Lucie Kušnírová, Bohdan Tůma, Josef Pejchal, René Slováčková, Jan Škvor, Robin Pařík, Jan Battěk, Petr Gelnar, Patricie Soukupová, David Štěpán

Překlad: Martin Petřík
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Jana Trefná
Dialogy a režie: Vladimíra Wildová
Pro AXN vyrobila Společnost SDI Media - 2016
Naposledy upravil(a) filip dne 06 kvě 2020 12:52, celkem upraveno 25 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Budy »

Nevím, jak bude znít Matouš Ruml, ale je škoda, že nevyšel Jan Maxián. Jednak je spjatý se Spider-Manem a zároveň i s jeho novým představitelem.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
mrzeero
Příspěvky: 239
Registrován: 07 led 2010 18:45

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od mrzeero »

Koukám, že se to nějak změnilo oproti tomu původnímu dabingu z upoutávky. Mě se to líbí a jsem rád, že se nekoná Jan Maxián. Kateřina Velebová by mohla být taky fajn (na Emmu dle mého názoru i vhodnější než např. J. Moučková, která ji také několikrát dabovala), ale původní Ševčíková by mi rozhodně nevadila. Jenom mi úplně nesedí ta Hudečková-Sally Field, radši bych slyšel někoho trochu staršího, ale žádný dabingový přešlap to rozhodně není, uvidíme jak dopadne výsledek...
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 797
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od starpep »

Stejne je to novy Spida takze je dobre ze dali i noveho dabera.
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Ištván87 »

Super!!! Zrovna dneska mě Matouš Ruml napadl, když jsem sledoval nejnovější trailer... Sice nemá nijak zvlášť podobný hlas jako Andrew, ale je dobře, že ho vybrali. Teda, jestli je už tohle finální podoba obsazení... Jsem zvědavej jak se s tím popere a jsem rád, že měli tvůrci rozum a neobsadili Honzu Maxiána, který by to sice zvládnul, ale vzhledem k množství negativních názorů na reboot by stejný dabing hlavní postavy jen přiléval olej do ohně...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 797
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od starpep »

Ruml skvele dabuje v Terra Nove takze na takoveho klucinu s ehodi jinak Garfield taky neni uz tak mlady jakeho v tom filmu hraje ale vypada mlade :)
Jinak tenhle Spida je restart nebo reboot ? pac vsude pisou neco jineho ta ted nevim :)
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od oberon »

Tak nejspíš budu skoro jediný, ale mně osobně se tohle vůbec nelíbí. Ruml má hlas IMHO o něco mladší, než kolik mu je a herecky je taky někde úplně jinde, než jak by měl Spider-Man vypadat. Představa Jana Maxiána se mi líbila hlavně proto, že se na herce podle mě hodí. Když Garfielda vidím, tak mi prostě v hlavě hned vyskočí Jan Maxián. Navíc jako bonus jsou ti dva stejný ročník. S tím bych se ale ještě smířit dokázal, co se mi ale opravdu nelíbí je zbytek. Nikola Votočková mluvila Emmu Stone hlavně ve filmech z LS a dělala ji dobře, tak nechápu, proč najednou zase vytáhli fungl nový hlas. Jaromír Meduna je na Sheena vhodný možná typově, ale herecky je taky trochu někde jinde. Že není někdo v kinodabingu schopný dodržet Ljubu Krbovou na Sally Field, což je hodně známé spojení, to mi hlava opravdu nebere. Marcel Vašinka jako Ifans, to mi opravdu vyrazilo dech, o 13 let starší dabér a ten věk je na jeho hlase dle mého názoru poznat. Tohle spojení mě hned při prvním pohledu doslova praštilo do očí. V traileru si tu postavu nadaboval Marek Libert, který v něm byl IMHO perfektní a už ho předtím jednou daboval, takže mě hodně mrzí, jak to nakonec dopadlo. Jiří Schwarz na Learyho je taková malá cena útěchy. Nevím, po tomhle obsazení mě nějak přešla chuť zajít si do kina, ale snad ještě změním názor...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Budy »

Nepřeháníš to trochu s tím IMHO? ;)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6976
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od Michaela2 »

nejsi sám, napsal si to celkem výstižně ;) nejstarašidelněji vypadá ten Vašinka :?
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man

Příspěvek od jackb »

Tak jako já si naopak myslím, že dabing bude v pohodě. Z obsazení jasně vyplívá, že se spíš tvůrci dabingu zaměřili na věk postav ve filmu - Peter je na střední, takže Matouš Ruml je dobrá volba, a z traileru jasně vyplívá, že věk Connorse se bude pohybovat někde kolem padesátky. Hlavně tam bude ten rozdíl věků jasně slyšet a to by mezi Maxiánem a Libertem rozhodně slyšet nebyl. Jediný co mi dost vadí je Jaromír Meduna a Martina Hudečková, protože jak Sheen tak Field vypadají hodně staře a oba budou v dabingu hodně omlazení a nevěřím, že nemohli sehnat někoho věkově blížšího - myslel jsem, že obsazení Jiřího Schwarze ve Star Wars jasně dokázalo, že mladší dabér, než je herec, kterého dabuje prostě nezní dobře ani v kinodabingu (i když po herecké stránce to bylo perfektní). A nemůžu si pomoc, ale dabing, kde je obsazen Táborský a Schwarz nemůže bejt špatnej :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“