Předčítač / The Reader

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Předčítač / The Reader

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING DVD, Film+
V českém znění: Jitka Ježková - Kate Winslet (Hanna Schmitzová), Otakar Brousek ml. - Ralph Fiennes (Michael Berg), Kryštof Hádek - David Kross (mladý Michael Berg), Jaromír Meduna - Burghart Klaußner (soudce), Martin Sobotka - Jonas Jägermeyr (student ze semináře), René Slováčková - Alexandra Maria Lara, Lena Olin, Jeanette Hain (mladá Ilana Matherová, starší Ilana Matherová, Brigitte), Petr Oliva - Bruno Ganz (profesor Rohl), Jarmila Švehlová - Susanne Lothar (Carla Bergová), Jolana Smyčková - Hannah Herzsprung (dospělá Julia), Petra Jindrová - Barbara Philipp, Linda Bassett (servírka, Brennerová), Terezie Taberyová - Ava Eusepi-Harris (malá Julia), Ludmila Molínová - Lena Olin (Rose Matherová), Veronika Veselá - Karoline Herfurth, Vijessna Ferkic (Marthe, Sophie), Tomáš Materna, Ludvík Král, Bohuslav Kalva, Tomáš Juřička, Pavel Vondrák, Marek Libert, Jakub Saic (titulky)

Překlad: Zuzana Pelíšková
Zvuk: Radomír Petrik
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2009

2. DABING HBO, ČT
V českém znění: Jitka Ježková - Kate Winslet (Hanna Schmitzová), Otakar Brousek ml. - Ralph Fiennes (Michael Berg), Kryštof Hádek - David Kross (mladý Michael Berg), Jaromír Meduna, Jiří Čapka, Miroslav Táborský, Anna Remková - Alexandra Maria Lara (mladá Ilana Matherová), Vojtěch Rohlíček, Tereza Chudobová, Jarmila Švehlová, Robert Hájek, Marika Šoposká, Jana Postlerová, Jiří Valšuba, Marcela Nohýnková, Regina Řandová, Apolena Veldová - Lena Olin (Rose Matherová), Jiří Köhler, Robin Pařík, Adéla Nováková, Klára Nováková, Martin Velda (titulky)

Překlad: Petr Fantys
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Jana Trefná
Dialogy a režie: Martin Velda
Vyrobila: Společnost SDI Media v roce 2010
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od danpiper »

Džejňulka píše:Tenhle filmík jsem viděla s titulkama v originále, jinak to obsazení se mi zdá dobrý, hlavně, že dabuje Jitka Ježková :)
Já jsem si zrovna tady Jitku moc nepřál, ale ostatní vypadá dost dobře, tak se nechám překvapit :)
juliet
Příspěvky: 40
Registrován: 18 úno 2010 21:30

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od juliet »

Tento dabing nezbývá než vychválit, včera v hl. vysílacím čase běžel premiérově na HBO a nadchl mě. Miluji umění Jitky Ježkové!
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od James55 »

Nechápu, proč si HBO dělá nové dabingy na filmy, které to vůbec nepotřebují a zrovna ty, které by to potřebovaly (dabingy Budíkova) normálně vysílají :(
Uživatelský avatar
mrzeero
Příspěvky: 239
Registrován: 07 led 2010 18:45

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od mrzeero »

No, tak jsem film shlédl v dabingu (myslím, že se jednalo o 1. dabing) a teda musim říci, že začínám být už dosti alergický na tvrzení, že Jitka Ježková a Kate Winslet jsou jedno z nejlepších dabingových spojení. Pro vysvětlenou: před pár lety k sobě bezesporu velmi dobře sedli (Titanic bez Ježkové si nedovedu představit), ale nyní se k sobě již absolutně nehodí. Doufám, že už konečně nějaký režisér bude mít koule na to, aby vyměnil Ježkovou za nějaký jinou dabérku s hlubším hlasem, protože v některých momentech (v tomto filmu především u konce) některé scény vyzněly opravdu katastroficky díky Ježkové...
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od Sen »

mrzeero píše:Doufám, že už konečně nějaký režisér bude mít koule na to, aby vyměnil Ježkovou za nějaký jinou dabérku s hlubším hlasem, protože v některých momentech (v tomto filmu především u konce) některé scény vyzněly opravdu katastroficky díky Ježkové...
Však jsem to pro tento film kdysi navrhoval, když ještě měl vlákno mezi na dabing čekajícími. Eufemisticky napsáno, tento návrh se nesetkal zrovna s nadšeným přijetím :).
matthew.17
Příspěvky: 178
Registrován: 28 led 2012 09:44

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od matthew.17 »

Je pravda že Jitka je zrejme pre Kate už moc jemná... Ale napr. vo filme z toho istého roku Núdzový východ mi to absolútne nevadilo. Problém v tomto filme je, že Jitku mali za nejakú staršiu herečku vymeniť v posledných scénach, lebo aby Jitka s jej hlasom dabovala 70ročnú Hannah, to bol dosť veľký kiks...
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od ReDabér »

Jitka je sice s Kate Winslet spjatá, ale tady by se hodila jiná její dabérka, např. Zuzana Slavíková. I Kate má ve filmu takový hrubý, drsný hlas.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od Michaela2 »

Sen píše:
mrzeero píše:Doufám, že už konečně nějaký režisér bude mít koule na to, aby vyměnil Ježkovou za nějaký jinou dabérku s hlubším hlasem
Však jsem to pro tento film kdysi navrhoval, když ještě měl vlákno mezi na dabing čekajícími. .
a jaké byly návrhy ? :-?
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Předčítač / The Reader

Příspěvek od Sen »

Tuším Lucie Juřičková a asi ještě někdo, ale to už si nepamatuji.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“