Temný rytíř / The Dark Knight

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Temný rytíř / The Dark Knight

Příspěvek od DAN K. »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související filmy: Batman začíná, Temný rytíř povstal

V českém znění: David Novotný - Christian Bale (Bruce Wayne / Batman), Petr Oliva - Michael Caine (Alfred Pennyworth), Martin Sobotka - Heath Ledger (Joker), Kateřina Velebová - Maggie Gyllenhaal (Rachel Dawesová), Alexej Pyško - Gary Oldman (Jim Gordon), Libor Hruška - Aaron Eckhart (Harvey Dent), Pavel Rímský - Morgan Freeman (Lucius Fox), Filip Jančík - Cillian Murphy (Jonathan Crane / Scarecrow), Antonín Navrátil - Nestor Carbonell (Starosta Anthony Garcia), Zdeněk Mahdal - Eric Roberts (Salvatore Maroni), Milan Slepička - Ron Dean (detektiv Wuertz), Jitka Moučková - Monique Gabriela Curnen (detektiv Ramirezová), Marek Libert - Chin Han (Lau), Ivan Jiřík - Joshua Harto (Reese), Jiří Čapka - Keith Szarabajka (detektiv Stephens), Kateřina Petrová - Beatrice Rosen (Nataša), Petra Jindrová - Melinda McGraw (Barbara Gordonová), Vojtěch Hájek, Pavel Tesař - Anthony Michael Hall (Mike Engel), Stanislav Lehký, Jan Szymik, Pavel Vondra - Ritchie Coster (Čečenec), Svatopluk Schuller, Michal Mařík, Martin Kot, Daniel Košťál, Jiří Schwarz - Colin McFarlane (komisař Gillian B. Loeb) + Michael Jai White (Gamble, titulky)

Překlad: Silvie Šustrová
Zvuk: Pavel Špatný
Výsledný mix: David Pavlíček
Vedoucí výroby: Daniel Košťál
Produkce: Stanislav Wszolek
Dialogy a režie: Martin Kot
Vyrobilo: AW Studio Praha 2008
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od Markus »

Páni, no doufám, že se povede všechny důležité postavy z jedničky dodržet, protože dabing Batman Begins patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední dobu slyšel. Co se týče Ledgera, tohle bude veliký oříšek. V Příběhu rytíře ho daboval Martin Sobotka, ale těžko říct jestli by seděl i na Jokera. Už podle trailerů podal Legder fantastický výkon, mluví se už dokonce o případné nominaci na Oskara, takže snad se povede vybrat dabéra, který mu bude stačit. Sám vůbec nevím, kdo by to mohl zvládnout. Možná, že i ten Sobotka by mohl podat skvělý výkon, těžko říct... :| Je to oříšek...
Obrázek
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od DAN K. »

je to orisek, proto se tady taky takhle ptam (i kdyz to pak ve finale dopadne tak, kdo bude mit zrovna cas). Film uvidim az zitra, ale v traileru mluvi jak milhouse v ceskych simpsonech, coz je pavel tesař, ale ono to neni jen o barve hlasu. docela bych i věřil filipu blažkovi, ktery ho mluvil v casanovovi, pak ho co vim mluvil jeste pavel vondra (ten by se mi spis libil na erica robertse) a ten martin sobotka, kteryho si tak nejak nedovedu moc predstavit, nevim jestli jeste nekdo dalsi. jeste me napada honza dolansky, ktery ty magorsky role zvlada taky dobre. ..co se tyce ostatnich roli, tak jediny, kdo neodjizdi na dovolenou v dobe planovaneho nataceni je pan oliva. Ale snad se povede ty lidi nejak dopredu vytocit...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od Markus »

Joseph píše:...takovou to roli by mohl zvládnout Filip Jančík, který dokáže také zajímavé věci :-)...
Filip Jančík daboval v Batman Begins Doktora Jonathana Crana alias Scarecrowa a podle IMDb by se měl objevit i v Temném rytíři, takže to by asi nešlo. I když to nebyl špatný nápad...

Jinak jsem koukal, že tam má hrát Anthony Michael Hall, který hraje hlavní roli v seriálu Mrtvá zóna, kde ho daboval Jiří Dvořák. Kdyby to šlo dodržet, nebylo by to špatné...
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od Markus »

Ten David Prachař na Eckharta není vůbec špatný nápad. Myslím, že by mu mohl sednout.

Jinak jak tady Dane zdůrazňuješ ty prázdniny, začínám dostávat čím dál větší strach, že se dočkáme hned několika změn v obsazení, což by mě zrovna u těchto skvělých filmů mrzelo dvojnásob. :cry: Ale když ti dabéři sehnat nepůjdou, no tak chápu, že se jednoduše nedá nic dělat...
Obrázek
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od DAN K. »

dela se to primo pro distributora v zahranici, kterej o dabingu vi velky kulovy, tomu proste nevysvetlite, ze potrebujete na takovejhle bijak apson mesic, kdyz se to udela vsechno kvalitne a daj se dohromady potrebny lidi, ale chce to co nejdriv (aby mu to pak mesic lezelo na stole).
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od DAN K. »

Oliva bude urcite, novotny na 80% procent, pro zbytek se pokusime vsichni udelat maximum.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od Markus »

Dan: My víme, že uděláte maximum. Na tomto příkladě je krásně vidět, jak je nespravedlivé, když potom půlka lidí na netu nadává na "příšerně odfláknutý dabing" a přitom za to tvůrci dabingu vůbec nemůžou. Když ten a ten herec není dostupný, tak jim zbývá buď roli přeobsadit a nebo nedodržet smlouvu. A je asi jasné na co padne volba... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od Markus »

Tak jsem se právě díval na kus Patriota a Ledgera tam stejně jako v Příběhu rytíře daboval Martin Sobotka. Takže podle tohoto se zdá, že Martin je opravdu jeho dabér. Asi by bylo dobré zvážit, jestli by ho neměl dabovat i v Temném rytíři. Osobně nemám rád přeobsazování u herců, kteří již mají "svého" dabéra. :) Ale chápu, že si ho člověk jen těžko dokáže představit v roli šíleného Jokera, ale bůh ví, třeba by dokázal překvapit. Martina Písaříka jsem moc nemusel, ale od Ratatouille na něj nedám dopustit. :)

Ale pokud se ti Dane Sobotka absolutně nezamlouvá, což je samozřejmě na tobě, tak se mi docela líbí nápad tady Farleyho. Jakub Saic má dostatečně charismatický hlas a dokáže s ním zázraky. Kdo viděl alespoň jeden díl Andromedy, kde daboval Sheamuse Harpera, tak ví o čem mluvím. :lol: Věkově Ledgerovi ten hlas také odpovídá, určitě by to stálo za úvahu. Ale jestli si dobře pamatuji, tak jsi někde na ceskemzneni psal, že se ti jeho výkon v prvních Pirátech z Karibiku na DVD nelíbil, takže tato volba se ti asi opět nebude zamlouvat. ;)

Uvidíme, budu si s tím lámat hlavu dál... :D
Obrázek
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Temný rytíř / Dark Knight

Příspěvek od DAN K. »

já ho taky viděl na divadle a netvrdím, že je špatný herec, jen mám po zhlédnutí filmu pocit, že se na tu roli moc nehodí. Heath je v tomto filmu úplně jiný než byl v předchozích filmech. Mně osobně by se nejvíc líbil filip blažek, ale tím netvrdím, že ho bude skutečně dabovat.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“