Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: Smrtonosná past, Smrtonosná past 2, Smrtonosná past 4.0, Smrtonosná past: Opět v akci

1.DABING: ( VHS, Markíza )
V českém znění: Pavel Soukup - Bruce Willis (John McClane), Jiří Prager - Samuel L. Jackson (Zeus Craver), Radovan Vaculík - Jeremy Irons (Simon / Peter Gruber), Miriam Chytilová - Sharon Washington (Jane), Pavel Pípal - Larry Bryggman (inspektor Walter Cobb), Drahomíra Kočová - Colleen Camp (Connie Kowalská), Bedřich Šetena - Graham Greene (Joe Lambert), Alena Procházková - Phyllis Yvonne Stickney, Franchelle Stewart Dorn (Wanda Shepardová, ředitelka Martinezová), Martin Kolár - Anthony Peck (Ricky Walsh), Jan Přeučil - Kevin Chamberlin (Charles Weiss), Miloš Vávra - Nicholas Wyman (Mathias Targo), Bohumil Švarc - Stephen Pearlman (Dr. Schiller), Ladislav Cigánek - Michael Cristofer (Bill Jarvis), Jaroslav Horák - Charles Dumas (Andy Cross), Vladimír Kudla - John C. Vennema, Joe Zaloom (Felix Little, Jerry Parks), Karel Richter - J.R. Horne (seržant Turley), Jana Páleníčková, Michal Burger, Jiří Krejčí, Ivo Novák, Filip Jančík, Ivan Jurka, Milan Bouška, Marek Libert, Bohdan Tůma

Překlad: Petr Zenkl
Dialogy: Eva Svobodová
Zvuk: Antonín Kravka, AK Studio
Režie: Petr Tichý
Vyrobilo: Studio Auvit 1996

2.DABING: ( Nova, DVD, ČT, Prima, JOJ, Blu-ray )
V českém znění: Alexej Pyško - Bruce Willis (John McClane), Lukáš Hlavica - Samuel L. Jackson (Zeus Craver), Vladislav Beneš - Jeremy Irons (Simon / Peter Gruber), Jiří Štěpnička - Graham Greene (Joe Lambert), Boris Rösner - Larry Bryggman (inspektor Walter Cobb), Lucie Kožinová - Colleen Camp (Connie Kowalská), Milan Bouška - Anthony Peck (Ricky Walsh), Stanislav Lehký - Kevin Chamberlin (Charles Weiss), Jiří Klem - Nicholas Wyman (Mathias Targo), Klára Vodenková - Phyllis Yvonne Stickney (Wanda Shepardová), Helena Brabcová - Franchelle Stewart Dorn (ředitelka Martinezová), Jiří Knot - J.R. Horne, Joe Zaloom (seržant Turley, Jerry Parks), Miroslav Táborský - Michael Cristofer (Bill Jarvis), Milena Steinmasslová - Sharon Washington (Jane), Zdeněk Maryška - Charles Dumas (Andy Cross), Petr Pelzer - Stephen Pearlman (Dr. Schiller), Jiří Valšuba - John C. Vennema (Felix Little), Marcela Nohýnková, Eva Spoustová, Filip Švarc, Svatopluk Schuller, Michal Novotný, Ivo Hrbáč, Vladimír Kudla, Marcel Rošetzký, Mikuláš Pavlík, Jakub Vitvar, Julie Alexandridisová, Jan Rimbala, Libor Terš, Luděk Čtvrtlík (Titulky)

Překlad: Zbyněk Ryba
Zvuk: Filip Maňhal
Produkce: Ivana Prejdová, Miroslav Vitvar
Úprava a režie: Michal Pavlík
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 s.r.o. v roce 2003
Naposledy upravil(a) radik92 dne 16 úno 2011 20:16, celkem upraveno 4 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od HonzaXXII »

Každej to vidí jinak. Já osobně na "Yippie kay yay" nebo jak to je kašlu, protože SP si nedokážu bez Soukupa představit. "Ty hajzle! Jo ty hajzle! Nemáš aspirin? Mě bolí celej den hlava."
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od James55 »

Já jsem původní dabing neslyšel a ani ho slyšet nechci. Nováckej je bezchybnej "Charlie já ti tu židli nacpu do prdele"
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od chovanecm »

Mě se ten novácký dabing líbil, jsem u B. W. zvyklý na Pyška, ale Soukup mi na něm rozhodně nevadí možná bych se na ten první dabing i rád podíval.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od Budy »

Na první bych se podíval ze zvědavosti. Lukáš Hlavica, který není se Samuelem Jacksonem nijak spojený, ho nadaboval skvěle. A co se týče těch hlášek, tak jedna ze těch nejlepších je "Tvůj brácha byl debil!" - "Jo, máš pravdu! Byl to debil." :D
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od HonzaXXII »

Jako já bych si taky nedokázal představit bez Pyška. Ale stejně tak Johna McClana ze Smrtonosné pasti a Hallenbecka z Posledního skauta bez Soukupa.
P.S: Já zastávám názor že když se v originále "f*ckuje"," sh*tuje", atd. o stošest, tak by nemělo být v překladu "kruci" nebo "blbeček". A rozhodně nepatřím mezi ty co potřebujou za každou minimálně větou říkat "vole".
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od Brocc »

bloom píše:První jsem neviděl (Vaculík jako Irons :o ), druhý se mi líbil moc, obsazen byl opravdu luxusně.
Jinak Samuela L. Jacksona Lukáš Hlavica daboval i v novém dabingu filmu Koule.
já myslím, že za tenhle dabing nejlépe mluví ta diskuze přes vysílačku v náklaďácích.... ač v obou verzích prakticky stejná, tak je to něco naprosto jiného... prostě Alexej mi přijde, že to daleko víc prožívá....
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak buď jste blbí vy nebo já :lol: :lol: :lol: (myšleno jako legrace, ne aby se někdo urazil)
A teď vážně, je to prostě věc názoru. Vy jste viděli trojku až na Nově a původní dabing snad ani neznáte, takže máte radši novej. Já trojku viděl celou snad jen na půjčený VHS a jedničku jsem viděl prvně na Nově ještě o pár let dřív když ji ještě dávali s VHS dabingem, takže si toho nasranýho McClanea neumím bez Soukupa a jeho opravdu ostrejch hlášek představit, a to jsem nějakej pátek předtím koukal na Měsíční svit, kde perlil Pyško na cenu FF.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od Ištván87 »

Já osobně bych novej dabing udělal asi u čtyřky a to tak, že by se to v češtině vylepšilo těma, pro Johna McClaina charakteristickejma nadávkama, který se blbci v americe rozhodli tentokrát vynechat. Jinak první dabing trojky má zajímavý obsazení, taky bych se celkem rád kouknul. Mě totiž Pavel Soukup nikdy nepřišel na Bruce Willise nevhodnej.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Smrtonosná past 3 / Die Hard: With a Vengeance

Příspěvek od Budy »

Neviděl jsem celý film s tímto dabingem, ale z Novy se mi zdá lepší.
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „Filmy“