Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od Lukiz »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | Související filmy

V českém znění: Dalimil Klapka - Peter Falk (poručík Columbo) + Lew Ayres (Howard Nicholson), Oldřich Vlach - José Ferrer (Marshall Cahill), Martin Velda - Robert Walker Jr. (Neil Cahill), Vít Ondračka - Lee Montgomery (Steve Spelberg), Bohuslav Kalva - Arthur Batanides (mechanik Murph), Dana Syslová - Jessica Walter (Margaret Nicholsonová), Jan Pohan - William Bryant (detektiv Fields) + Bert Holland (recepční Whitehead), Jiří Knot - Lou Wagner (Ross), Vladimír Čech - Charles Macaulay (děkan Farnsworth), Helena Němcová a další

Překlad: Gina Dolejšová
Úprava dialogů: Luděk Koutný
Zvuk: Richard Tomíček
Produkce: Aleš Nejedlý, Marcela Bártová
Režie českého znění: Zuzana Zemanová
Připravila: Společnost Mandrax
Vyrobila: ČNTS Nova 1995
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 11 srp 2012 01:39, celkem upraveno 1 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od Lukiz »

Zatím jediný Columbo s Dalimilem Klapkou v hlavní roli a vročení 1995. Patří tedy do skupiny dílů dabovaných "do zásoby", kdy se čekalo na případný návrat Petra Haničince.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od Michel »

V roce 1995 nadaboval Dalimil Klapka hlavní roli rovněž v díle Columbo: Etuda v černém. Myslím ale, že určování, které díly byly nadabovány "do zásoby" a čekaly na uzdravení pana Haničince, pouze podle roku výroby přečteného v titulkách je velice orientační. Onu osudnou vážnou autonehodu měl pan Haničinec (alespoň co se mi podařilo dohledat na internetu) v prosinci 1995. Teoreticky tedy nějaké díly dabované "do zásoby" mohly být Dalimilem Klapkou dodabovány až v roce 1996.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od Lukiz »

Myslel jsem to opačně, že rok 1995 jednoznačně určuje, že to bylo dabováno "do zásoby". Pokud pokračovali i v roce 1996, pak to těžko poznáme, možná nějakým jiným složením tvůrců (např. kdyby byli dva zvukaři).
Ta nehoda byla večer 22. prosince 1995. Myslím, že během těch pár pracovních dnů do konce roku o přeobsazení ještě nerozhodli.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od HonzaXXII »

Podle mě je tenhle díl ten osudovej. Klapka namluvil oběť ještě před tou nehodou, Columba měl pak mluvit Haničinec, ale hned záhy měl nehodu, a tak po nějaké době (jestli na to vlítli mezi svátkama, nebo je ten rok 1995 pravdivý jen zčásti, nevím) vybrali právě Klapku na roli Columba. Druhou roli se rozhodli nepřemluvit, a tak Klapka mluví dvě postavy. Je to jen moje teorie.

Etuda v černém bude podle mě už bezpečně rok 96, bez ohledu na to co tam řekli za rok.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od Manche »

V tomhle díle měl hrát nějakou menší roli William Christopher, nevšiml si ho tam někdo a neví eventuelně kdo ho mluvil?
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od Lukiz »

Manche: Jestli tam hraje, tak dobře zakamuflován. Já ho teda nenašel.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od palg »

já ho tam zahlídl hned na začátku. Dle IMDB je označen jako "male scientist", ale nepromluvil tam, hrál takovou vedlejší roličku: Na 99 % to je on.
Obrázek
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Columbo: Dobrá pověst nadevše / Columbo: Mind Over Mayhem

Příspěvek od palg »

zajímalo by mě, proč po zotavení nepozvali pana Haničince (nic proti panu Klapkovi) k nadabování 90-tkových columbů - sice jich moc nebylo, ale přeci, pan Haničinec i po té nehodě fungoval v dabingu.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“