Značení dabingů

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Značení dabingů

Příspěvek od BobSilas »

No když se chce, tak jde všechno. Pravděpodobnost že se objeví další mezidabing je tak 1:90 a týká se to převážně starších filmů, které zde nejsou prozatím uvedeny, takže v tom bych zas tak velký problém neviděl. Stejný problém může kdykoli nastat u filmu, který má doposud pouze jeden dabing např. již zmíněný Master & Commander: Odvrácená strana světa, pokud by vznikl 2. dabing, musela by se změna v profilech doplňovat stejně jako přečíslování u multidabingu. Kdyby taková situace nastala, vzniklou změnu by provedl uživatel, který dané označení provedl, pokud by tak neučil, moderátor by ho na to upozornil nebo by danou změnu provedl sám. Např. včera běžel na Primě Kurýr / The Transporter s novým dabingem, takže i zde bude třeba patřičnou změnu dopsat v profilech (koukám že ti aktivnější už doplnili).

Bylo by dobré, aby bylo značení jednotné, tak jak již navrhoval puffy:
1.DABING: VHS, DVD
u filmů kde dabing vyšel souběžně (pokud je známo) na VHS i DVD nebo DVD i Blu Ray by se zapsalo:
1.DABING: VHS / DVD, TV Nova
2.DABING: DVD / Blu Ray, TV Prima

Označovat dabing v profilech pořadím mi přijde vhodnější, předešlo by se tak již zmiňovaným záměnám, které vznikají většinou nechtěně kvůli změnám, které provádí v TV, především TV Nova která si jednou pučí dabing VHS, podruhé třeba ČT, a potřetí si vyrobí svůj. Mimochodem, nějak se vypustilo značení Kino (jak je s oblibou uváděno u starších filmů) spousta nových filmů vychází s 1.dabingem právě v kině ale to bude asi tím, že do kina dnes už moc lidí nechodí a 1.dabing je posléze dostupný na DVD / Blu Ray (není tedy raritou jako v dobách minulých) takže to není podstatné.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Lukiz »

Rozdíl je ovšem v tom, že když vidím, že u názvu filmu není rozlišení, tak je zřejmé, že to "může" být špatně. Když tam ovšem uvidím 1. dabing, tak nic takového nikoho netrkne, můžeme si věčně myslet že to je dobře i když se časem ukáže že ten dabing je třeba až 4.

PS: "kino" se už nedává spíš protože 99% kinodabingů už se nepředabuje a jsou tak jedinými dabingy filmu.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Michaela2 »

BobSilas píše: 1.DABING: VHS / DVD, TV Nova
2.DABING: DVD / Blu Ray, TV Prima
tohle označení je ale matoucí, aspon tedy pro mě, uvidím - li v profilu herce př. Harrisona Forda tento záznam "Jiří Štěpnicka (Jasné nebezpečí VHS/DVD)", budu si logicky myslet, že existují 2 různé dabingy,ve kterých dotyčného dabuje JŠ


viz. film http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=3828
VHS/DVD je nesmysl, žádné DVD v těchto letech nebylo
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Furiant »

Když už mi Míša psala u toho Jasného nebezpečí, tak přispěji svým názorem taky trochu do mlýna... stojím si za tím, že tam to DVD napsané má být, jelikož se prostě na DVD ten dabing vyskytuje a je jedno, že to byl původně dabing pro VHS. Z mého hlediska je to určení, který dabing z těch několika na tom DVD je. Jen to někdo odděluje čárkou, další lomítkem, další třeba pomlčkou. Ale když si budu chtít třeba koupit DVD, jasně v profilu filmu uvidím, jaký dabing na něm je a to je dle mě přednější, než že to někomu evokuje více dabingů... ano, jiná otázka je už to vypisování do profilů herců... buď tam tedy bude VHS/Nova nebo třeba VHS+DVD/Nova, takhle to snad bude poznat. Ale to už je na autorech profilů herců a ne filmů, aby to správně napsali.

Ale samozřejmě, jestli bude nařízení uvádět jen VHS, tak budu uvádět jen VHS. Prozatím nevidím jediný důvod tu informaci z profilu filmu Jasné nebezpečí mazat.

A řeší se tu kraviny...
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení dabingů

Příspěvek od ReDabér »

Jsem rozhodně proti připisování nosičů do profilů herců. Nechce se mi vypisovat ke každému filmu např. kina+VHS+DVD+B-ray+Nova+Prima+Čt... :shock: :roll:
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Michaela2 »

Furiant píše:a je jedno, že to byl původně dabing pro VHS.
pro identifikaci dabingu to jedno není a takhle přesně vznikají chyby v profilu herců, někdo vidí VHS/DVD +Nova ( jak píše BobSilas) a takhle nesmyslně to přiřadí do profilu herce ( a v profilu herce to znamená 2 různé dabingy, myšleno dabing VHS a dabing DVD), takže se nezlob, ale v profilu jsem Ti to upravila, aby bylo jasné kde původně dabing vyšel.
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Furiant »

A s tím nesouhlasím, protože to je blbost. Ať si to každej v profilech herců značí jak chce, ale nevidím jediný důvod, proč by to v profilu filmu nemohlo být zobrazeno. Je to kravina to mazat, protože na DVD je prostě VHS dabing a je to relevantní informace. A k čemu to fórum je, když ne k informacím? To pak můžete smazat všechno. Když ti to evokuje více dabingů, tak se podívej na profil filmu a uvidíš.

Děláte z komára velblouda, jak kdyby takových filmů bylo milión. Jak kdyby každej druhej film měl stopadesát dabingů se stejnými dabéry na stejných hercích a chudáci uživatelé to museli všechno složitě do profilů herců vypisovat. Ať tam někdo třeba u toho Štěpničky a Forda má jen VHS/Nova, ať tam klidně někdo má VHS+DVD/Nova, je to fuk, vždyť takových filmů a seriálů, kde by stejného herce daboval stejný dabér, je celkem málo...

A co se tím, Míšo, změnilo, žes mi to smazala, když zrovna u toho Forda má jackb u filmu Jasné nebezpečí pořád DVD/Nova. Nebylo by lepší to upravit tam než v profilu filmu, kde to je celkem podstatná informace o tom, jaký dabing naleznu na DVD?

Jak říkám, řešíte kraviny...
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Značení dabingů

Příspěvek od bloom »

BobSilas píše:Označovat dabing v profilech pořadím mi přijde vhodnější, předešlo by se tak již zmiňovaným záměnám, které vznikají většinou nechtěně kvůli změnám, které provádí v TV, především TV Nova která si jednou pučí dabing VHS, podruhé třeba ČT, a potřetí si vyrobí svůj.
Ale zadavatel toho dabingu zůstane pořád stejný, ne? ;) I když bude Nova vysílat dabing ČT, tak pořád zůstane dabingem ČT a nestane se z něj dabing Novy.

Jinak naprosto souhlasím s Michaelou a Lukizem, jako příklad matoucí identifikace předkládám profil snímku Formule!, ve kterém hraje herec Brent Briscoe. Manche převzal způsob identifikace z profilu a uživatel, který se nepodíval do profilu filmu, může žít v domnění, že na VHS i DVD jsou různé dabingy. Tomuto mylnému dojmu může přispět i porovnání s profilem např. Al Pacina, ve kterém jsou podobným způsobem Jiřímu Pragerovi přisouzeny skutečně existující dvě verze filmu Konkurenti.

Navíc není primárním účelem tohoto fóra poskytovat informace, na které stanici jaký dabing běžel, na kterém nosiči vyšel atd...Kdo chce, nemusí být líný a projít si diskuzi k filmu, odpověď zde většinou najde.

EDIT:
Furiant: Ano, jackb to v profilu Forda měl špatně, ale patrně díky špatné identifikaci v profilu filmu. ;)
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Manche »

bloom píše:
BobSilas píše:Označovat dabing v profilech pořadím mi přijde vhodnější, předešlo by se tak již zmiňovaným záměnám, které vznikají většinou nechtěně kvůli změnám, které provádí v TV, především TV Nova která si jednou pučí dabing VHS, podruhé třeba ČT, a potřetí si vyrobí svůj.
Ale zadavatel toho dabingu zůstane pořád stejný, ne? ;) I když bude Nova vysílat dabing ČT, tak pořád zůstane dabingem ČT a nestane se z něj dabing Novy.

Jinak naprosto souhlasím s Michaelou a Lukizem, jako příklad matoucí identifikace předkládám profil snímku Formule!, ve kterém hraje herec Brent Briscoe. Manche převzal způsob identifikace z profilu a uživatel, který se nepodíval do profilu filmu, může žít v domnění, že na VHS i DVD jsou různé dabingy. Tomuto mylnému dojmu může přispět i porovnání s profilem např. Al Pacina, ve kterém jsou podobným způsobem Jiřímu Pragerovi přisouzeny skutečně existující dvě verze filmu Konkurenti.
Takže to mám označit jen zkratkou pro tu verzi, která vznikla první? Tedy VHS?
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Furiant »

bloom píše:Furiant: Ano, jackb to v profilu Forda měl špatně, ale patrně díky špatné identifikaci v profilu filmu. ;)
Ano, to nepopírám, protože po založení profilu filmu jsem byl upozorněn, že existuje ještě jeden dabing od Novy, takže jsem k tomu prvnímu dopsal DVD, jelikož jsem ten film viděl na DVD a nevěděl jsem, že ten dabing vyšel i na VHS, to až poté, co na to upozornil Sen. Kdybych tam to označení DVD nenapsal, tak byste zase řvali, že to má být označené. Prostě jsem ale pořád přesvědčen, že ten údaj nemá být jen původní nosič, ale všechny nosiče (televize), na kterém se daný dabing nachází (samozřejmě jen u dvou a více dabingů, aby mě zase někdo nechytal za slovo), aby to návštěvník jasně viděl. :)

Ale ok, mně je to celkem fuk, jen jsem se původně vyjádřil na Míšu, která mi u toho filmu ocitovala příspěvěk, který Sen napsal, jak kdybych o tom nevěděl a ty tři písmenka VHS nebyly dávno doplněný v profilu filmu u daného dabingu...
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“