Vzhůru do oblak / Up

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od Newmy »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Vladimír Brabec - Edward Asner (Carl Fredricksen), Martin Sucharda - Jordan Nagai (Russel), Johana Krtičková - Elie Docter (mladá Ellie), Pavel Liška - Bob Peterson (pes Dog), Jan Skopeček - Christopher Plummer (Charles Muntz), Daniel Landa - Delroy Lindo (rotvajler Beta), Jan Vondráček - Bob Peterson (Alfa), Václav Upír Krejčí - Jerome Ranft (Gama), Stanislav Lehký - John Ratzenberger (stavbyvedoucí Tom), Alexander Hemala - David Kaye (hlasatel), Kryštof Adam - Jeremy Leary (mladý Carl), Jana Hermachová - Mickie McGowan (strážnice Edita), Jiří Ployhar - Danny Mann (dělník Steve), Jindřich Hinke - Donald Fullilove (zřízenec George, Petr Gelnar - Jess Harnell (zřízenec AJ), Pavel Vondra - Pete Docter (vedoucí Strauch), Otto Rošetzký, Petr Oplátka, Vojtěch Kotek

Překlad: Vojtěch Kostiha
Produkce a asistent režie: Marek Hrazdil
Zvuk a střih zvuku: Guillermo Teillier
Dialogy a režie: Vojtěch Kotek
Umělecký dohled: Mariusz Jaworowski
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Vyrobilo: Studio Virtual v roce 2009
Naposledy upravil(a) Newmy dne 27 čer 2009 22:53, celkem upraveno 3 x.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
JoeySid
Příspěvky: 22
Registrován: 13 črc 2008 03:32

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od JoeySid »

V 3D vynikající záležitost. Pixar snad nezklame nikdy. :D
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od Joe Black »

Viděl jsem 3D trailer na Vzhůru do oblak před Monstra vs. Vetřelci. Ve 3D to bude opravdu zábava...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od DAN K. »

Ja si vzdycky rikal, ze pavel liska ma uplne uzasnej hlas a divil jsem se ze ho na dabing animacu nikdy nikdo nevyzkousel, tak to jsem zvedavej, jeste cekam na martu issovou...:)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od Markus »

No to jsou mi věci... :D Na Dana Landu jsem fakt zvědavý, to je můj velký oblíbenec... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od bloom »

Markus: Můj taky, stejně tak Pavel Liška. :) No díky bohu za animáky, jinak bysme tyhle lidi v dabingu asi neslyšeli.

Na netu jsem pak našel další info:
Martin Sucharda - Jordan Nagai (Russel), Johana Krtičková - Elie Docter (mladá Ellie), Jan Vondráček - Bob Peterson (Alfa), Václav Upír Krejčí - Jerome Ranft (Gama)
Překlad: Vojtěch Kostiha
Kotek by měl mít na starosti i dialogy.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od Ištván87 »

Páni!!!!! Tak na to jsem zvědavej. Ten film byl sám o sobě výbornej a ještě k tomu vidím opravdu geniální obsazení dabingu. Dana Landu jsem kromě filmu Píseň pro nevěstu, kde daboval Billyho Idola, nikde dabovat neslyšel (alespoň o ničem nevim) a docela mi to chybělo, protože je to herec a jeho hlas je pro dabing jako stvořenej. Pavel Liška je neuvěřitelná volba na Douga. Ne že by měl podobný hlas, ale bude to určitě perfektní. O kvalitách Vladimíra Brabce a Jana Skopečka snad ani nikdo pochybovat nemůže, bylo by super, kdyby se zase prosadilo to, co bylo celkem normální v šedesátých nebo sedmdesátých letech, tedy to, že se do dabingu obsazovali Herci a ne jenom divadelní herci, které člověk v televizi v životě neviděl, jejich jména mimo dabing neslyšel (tedy to jak to vypadá dneska). Každý jistě někdy slyšel dabovat Vlastimila Brodského, Lubomíra Lipského, Miloše Kopeckého, Josefa Větrovce nebo Rudolfa Deyla ml. Na tenhle dabing jsem hodně zvědavej a jsem hodně zvědavej, jak si s tím Vojta Kotek poradí.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od AngelEyes »

Sakra ten Pixar má nějakou überprotekci, že vždycky dostane takové obsazení:) Landa v dabingu animáku, to je teda bomba... a Kotek jako režisér a dialogář taky:) já ho měl za praštěného teenagera ze Snowboarďáků a oni mu svěří takovou věc
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od DAN K. »

Pokud jsem pochopil tak politika virtualu je takova, ze veci do kina nechavaj delat temer vyhradne studovanym reziserum, nekdy i bez ohledu na jejich zkusenost s dabingem. Pokdu vim tak vojta filmovou rezii studuje, tak me to nejak neprekvapuje, o dabingu toho myslim vi docela dost....:) v o uberprotekci to neni, je to o penezich, ktery jsou na dabing do kina takovy, ze si muzes dovolit kohokoli, jedinej problem je neochota tech lidi priit na casting. (jinak v traileru mluvi hlavni roli pan švarc, asi to ještě dabovali než byly vybrane hlasy, nebo nějak narychlo)
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzhůru do oblak / Up

Příspěvek od Newmy »

http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Filmy“