Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od Jack_6428 »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | Oficiální stránky

1. SÉRIE
V českém znění: Miroslav Táborský - Steve Buscemi (Enoch "Nucky" Thompson), Linda Rybová - Kelly Macdonald (Margaret Schroederová), Matěj Hádek - Michael Pitt (James Darmody), Martin Stropnický - Michael Shannon (agent Nelson Van Alden), Jan Šťastný - Shea Whigham (Elias 'Eli' Thompson), Klára Issová - Aleksa Palladino (Angela Darmody), Jan Vondráček - Michael Stuhlbarg (Arnold Rothstein), Martin Sobotka - Stephen Graham (Al Capone), Ludvík Král - Vincent Piazza (Lucky Luciano), Kateřina Velebová - Paz de la Huerta (Lucy Danzigerová), Otakar Brousek ml. - Michael Kenneth Williams (Chalky White), Jiří Knot - Anthony Laciura (Eddie Kessler), Pavel Šrom - Paul Sparks (Mickey Doyle), Petr Pelzer - Dabney Coleman (Louis Kaestner), Ladislav Županič - Greg Antonacci (Johnny Torrio), Pavel Tesař - Erik Weiner (agent Sebso), Tomáš Karger - Jack Huston (Richard Harrow), Miroslav Hanuš, Oldřich Vlach, Tomáš Borůvka, Dalimil Klapka, Stanislav Lehký, Jan Vágner, Zuzana Mixová a další

Překlad: Petr Nosálek
Zvuk: Dušan Matuška, Jiří Peřina
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Radka Přibyslavská
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO, 2010

2. SÉRIE
V českém znění: Miroslav Táborský - Steve Buscemi (Enoch "Nucky" Thompson), Linda Rybová - Kelly Macdonald (Margaret Schroederová), Matěj Hádek - Michael Pitt (James Darmody), Martin Stropnický - Michael Shannon (agent Nelson Van Alden), Jan Šťastný - Shea Whigham (Elias 'Eli' Thompson), Radka Přibyslavská - Aleksa Palladino (Angela Darmody), Jan Vondráček - Michael Stuhlbarg (Arnold Rothstein), Martin Sobotka - Stephen Graham (Al Capone), Ludvík Král - Vincent Piazza (Lucky Luciano), Kateřina Velebová - Paz de la Huerta (Lucy Danzigerová), Otakar Brousek ml. - Michael Kenneth Williams (Chalky White), Jiří Knot - Anthony Laciura (Eddie Kessler), Pavel Šrom - Paul Sparks (Mickey Doyle), Petr Pelzer - Dabney Coleman (Louis Kaestner), Ladislav Županič - Greg Antonacci (Johnny Torrio), Tomáš Karger a Tomáš Racek - Jack Huston (Richard Harrow), Vilém Udatný - Charlie Cox (Owen Slater), Zdeněk Maryška - Christopher McDonald (Harry Daugherty), Miroslav Hanuš, Tomáš Borůvka, Dalimil Klapka, Stanislav Lehký, Anna Remková, Petr Lněnička, Rozita Erbanová, René Přibil, Natálie Topinková, Jakub Saic, Radek Škvor, Stanislava Jachnická, Marek Holý, Zbyšek Pantůček, Pavel Tesař, Karel Richter, Jan Vágner, Otto Rošetzký, Milan Bouška, Martin Zahálka, Jiří Plachý, Zuzana Mixová, Ivan Jiřík, Eliška Burkert-Nezvalová, Braňo Holiček, Petr Gelnar, Irena Hrubá, Jana Postlerová, Matouš Ruml, Jiří Köhler, Anna Nemčoková, Jakub Nemčok, Magdaléna Bartůňková a další

Překlad: Jiří Kobělka
Zvuk: Dušan Matuška, Jiří Peřina
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Radka Přibyslavská
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO, 2011

3. SÉRIE

V českém znění: Miroslav Táborský - Steve Buscemi (Enoch "Nucky" Thompson), Linda Rybová - Kelly Macdonald (Margaret Schroederová), Jan Šťastný, Martin Stropnický, Miroslav Hanuš, Otakar Brousek ml., Jiří Knot, Eliška Nezvalová, Pavel Tesař, Tomáš Borůvka, Radka Přibyslavská, Ludvík Král, Stanislav Lehký, Petr Lněnička, Ivana Korolová, Pavel Šrom, Jakub Saic, Ladislav Županič, Martin Sobotka, Jindřich Hinke, Martin Zahálka, Zuzana Mixová, Jiří Schwarz, Zdeněk Maryška, Jiří Plachý, Tomáš Karger, Milan Slepička, Nikola Navrátil, Jitka Moučková, Jan Vondráček, Zbyšek Pantůček, Vojtěch Rohlíček a další

Překlad: Jiří Kobělka
Zvuk: Petr Mandák, Martin Václavík
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Radka Přibyslavská
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO, 2012

4. SÉRIE

V českém znění: Miroslav Táborský - Steve Buscemi (Enoch "Nucky" Thompson), Miloslav Mejzlík, Martin Preiss, Tereza Bebarová, Jan Šťastný, Martin Stropnický, Otakar Brousek ml., Václav Rašilov, Stanislav Lehký, Tomáš Karger, Tomáš Borůvka, Dalimil Klapka, Martin Sobotka, Irena Máchová, Jakub Saic, Jindřich Hinke, Anna Brousková, David Suchařípa, Daniel Rous, Pavel Šrom, Zdeněk Hruška, Ludvík Král, Pavel Tesař, Petra Tišnovská, Jan Vondráček, Ladislav Županič, Helena Dvořáková a další

Překlad: Jiří Kobělka
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Radka Přibyslavská
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO, 2013

5. SÉRIE

V českém znění: Miroslav Táborský - Steve Buscemi (Enoch "Nucky" Thompson), Jiří Schwarz, Igor Bareš, Pavel Vondra, Zuzana Slavíková, Ladislav Županič, Kristina Jelínková, Tomáš Borůvka, Martin Sobotka, Filip Švarc, Luboš Ondráček, Petr Pelzer, Radek Kuchař, Ludvík Král, Pavel Šrom, Jan Szymik, Miloš Vávra, Jaroslav Horák, Ladislav Cigánek, Hana Kusnjerová, Antonie Talacková, Radka Stupková, Jana Postlerová, Jakub Saic a další

Překlad: Jiří Kobělka
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Jana Trefná
Dialogy: Radka Přibyslavská
Režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO, 2014
Naposledy upravil(a) Jack_6428 dne 10 dub 2014 18:53, celkem upraveno 9 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od bloom »

Tak musím říct, že dabing je hodně povedený (ostatně jméno režiséra mluví za vše), takže se těším na další díly. :) Miroslav Táborský dabuje Stevea Buscemiho.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od Jack_6428 »

Musím souhlasit, že dabing je výborný. Opravdu.

Potěšil mě především výběr ne tak častých (rozuměj "neohraných") dabérů, zejména u hlavních rolí. Táborský, Hádek, Rybová, atd. jsou milým překvapením. Celkově je dabing plný jmen, která nedabují až tak často, přesto však jsou to jména kvalitní a schopná.

Výkon Matěje Hádka (James "Jimmy" Darmody) mě dostal. To neříkám často. Věřil jsem mu každé slovo, každý nádech. Musím ho pochválit, že hned u prvního dílu se do toho takhle ponořil a snad bude v dalších dílech nadále takto zářit. Rovněž musím pochválit pana režiséra, že Matěje Hádka do této role vybral. Sedí na něj neskutečně.

Miroslav Táborský (Enoch "Nucky" Thompson) v hlavní roli podává kvalitní výkon, ale není to nic, co bych u něho ještě neslyšel. Za ta léta prokázal, že dabovat umí a poslechnu si ho rád. Nehodí se ale na každou postavu. Tady s ním problém nemám.

Překlad je myslím si kvalitní. Potěšilo mě, že se HBO nebálo ponechat vulgarismy a šlo do toho naplno. Co rovněž potvrzuje dobrý překlad jsou vtipy. Je jich mnoho a u každého jsem se zasmál. Už teďka bych dal dohromady aspoň 5 hlášek a to byl jen jeden díl.

Zatím je seriál i dabing bomba.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1301
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od Fifa.21 »

Pan režisér nejspíš vybíral podle charakterů a to se mu povedlo zatím mi tam seděla většina z nich. Nespočet dabérů a ještě k tomu spousta neoposloucháných v dabingu je vždy pozitivní :mrgreen: Zatím velmi povedené...
Naposledy upravil(a) Fifa.21 dne 17 črc 2012 19:08, celkem upraveno 4 x.
minuskakabus
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2012 20:48

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od minuskakabus »

Dabing (co se výběru dabérů týče) je dle mého názoru naprosto otřesný, jediný hlas, který aspoň trochu sedí je k Van Aldenovi. Táborský jako Buscemi je hodně špatný vtip a obsadit hádka na dabing Michaela Pitta mi příjde jako totální demence, to ho mohla rovnou mluvit Aťka Janoušková
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od bloom »

Radil bych ti, aby ses trochu mírnil ve svých vyjádřeních.
Abych to trochu vyvážil, podle mě bylo obsazení Matěje Hádka naopak nejlepší volbou v celém dabingu seriálu a Miroslav Táborský byl zvolen naprosto rozumně, neumím si představi, že by Radovan Vaculík nebo Martin Velda dabovali gangsterského bosse. Celkově velmi nadstandartní dabing.
minuskakabus
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2012 20:48

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od minuskakabus »

Tak se na to zkus někdy podívat v originále. Jimmy jakožto feťácká zabijácká troska ke konci druhé série musí znít fakt komicky s takovým dětským hlasem. A Buscemi má právě naopak v originále velmi milý hlas, což je přesný opak Táborského. Neříkám, že vždycky dabing musí znít přesně jako originál, jsou dabingy, které jsou podle mě lepší než orig, ale toto má k nim velmi daleko. Režiséři, kteří vybírají české dabéry by si občas mohli uvědomit, že herci v seriálu/filmu nejsou vybírání jen podle tváře, ale taky podle hlasu a neměly by při tvorbě českého zěnní takhle obracet dílo vzhůru nohama.

Já se divím, že se vůbec najde někdo, kdo je s dabingem Impéria spokojený, protože prakticky všichni fanoušci, které znám, na něj nadávají a jedné kladné ohlasy člověk najde kupodivu jen na dabing foru :-) Dokonce i moje lehce nahluchlá šedesátiletá máti, která je velká fanynka seriálu a S.Buscemiho, mi říkala, že ten dabing se nedá poslouchat.

Ale už toho nechám, všechno co jsem chtěl říct už jsem tu napsal.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od bloom »

Tady se totiž snažíme o nějakou konstruktivní kritiku a ne dabing automaticky odsoudit, což patří ke koloritu filmových a televizních fanoušku na jiných diskuzních fórech. ;)
Tento dabing má podle mě nadstandartní obsazení hlavních rolí, dostatečný počet hlasů na vedlejší role a úroveň drží i v právě běžící třetí řadě.
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od DAN K. »

minuskakabus: tohle je podle meho nazoru jeden z nejlepsich dabignu, co jsem za poslednich par let slysel. podotykam, ze jsem videl pulku prvni serie v originale. predevsim bych vyzdvihl vynikajicci mix zvuku jiriho periny a obrovsky pocet daberu, kdy ma kazda postava vyrazny hlas, takze hlasy nespyvaji. imho neni ždná postava špatně obsazena. největší rozdí oproti originálu je asi u lindy rybové, ale dá se to snést. MT sedí typově na hlavní roli naprosto presne, jak pr*el na hrnec,. MH je jeden z nejtalentovanejsich hercu sve generace, jeho hlas zcela odpovida mlademu obliceji hlavniho hrdiny, pokud ti tady nesedi vek, tak uz to cosi o relevanci tveho nazoru vypovida. vykon MH na konci druhe serie je dle mého názoru hodný dabingove ceny. za me ma pan reziser velky palec nahoru, akorat se desim, zdali nedoslo ve trti serii k velke redukci poctu hercu. PS taky jsem to pustil mame a me 60lete matce se tento dabing velmi libi :D
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Impérium - Mafie v Atlantic City / Boardwalk Empire

Příspěvek od bloom »

DAN K. píše:akorat se desim, zdali nedoslo ve trti serii k velke redukci poctu hercu.
Nedošlo, naopak přibyly některé posily, např. David Novotný, Jiří Schwarz, Vladislav Beneš. Jak jsem psal, dabing si stále drží vysokou úroveň.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“