Rocky / Rocky I / Rocky

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od Reno_CZ »

Vladajsoucna píše:Záznam je samozřejmě postižen nízkou kvalitou nahrávky, ale i tak je z ní poznat, že jde o další mistrně propracovaný barrandovský kousek, jaké byly od Zdenka Sirového běžné. Na Stallona se mi sice nejvíc líbí Pavel Rímský, ale mladý Frej taky nemusel znít špatně. Trošku překvapivě se mi zdá obsazená Jana Preissová, v ukázce není, nemohu soudit, ale jistě nešlo o špatný krok. A Jiří Zahajský na Apolla sedí bezvadně.
Jana Preisová(v ukázce závěrečných titulků) sedí přesně k herečce,taktéž p.Zahajský na Apolla a p.Frej k Rockymu kde v hlučných scénách(mám na mysli jeho řev a nadávky) se velmi blíží originálu což u p.Rímského a Soukupa není ani zdaleka.Pan Rímský mi sedi na S.S až jako staršího.Tehdy opravdu vybírali dabéry velmi pečlivě k filmovým postavám.
Have a nice day :)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od Ištván87 »

Kdyby se tohle vysílalo v Ponrepu, tak už si tu jejich kartu seženu jen kvůli tomu... Ukázka mě velice navnadila, překlad a zvuk výbornej, obsazení taktéž sedí (nejspíš) a navíc je tu jistej punc tý doby... A skvělá byla Rockyho hláška v podání pana Freje: "Vypadá jak zmoklej prápor."
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od HonzaXXII »

Dotaz na majitele originál VHS: Někde tak uprostřed filmu (mluvíme o VHS dabingu na DVD) ve scéně jak se Rocky baví s tím mafiánem Gazzem je část dialogu v originále. Myslím že se to opakuje ve dvojce během zápasu - komentátoři mluví česky, anglicky a zase česky. Jde o vynechané záběry, nebo tuším správně že na DVD zase použili nejnekvalitnější kopii co našli, jak mají ve zvyku?
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
markt12
Příspěvky: 1373
Registrován: 08 dub 2010 02:40
Poznámka: Uživatel byl zabanován z důvodu: Smazání všech profilů filmů, seriálů a herců, zdiskreditování databázní hodnoty Dabingfora a sabotování práce ostatních lidí, kteří profily doplňují.

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od markt12 »

Teď na JOJ Plus s dabingem Novy
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od Ištván87 »

salgado píše:V dabingu ČT to je úplný výčet dabérů? To by vypadalo na nějaký málohlasý dabing...
U ČT je tohle hodně obvyklé. Ač mají třeba 20 dalších dabérů ve vedlejších rolích, tak je prostě neuvádějí a místo toho uvedou v titulcích lakonické "a další".
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od salgado »

Přijde mi, že pro Jaroslava Soukupa se stal při natáčení Pěstí ve tmě inspirací nejenom samotný film, ale i někteří dabéři. Sice to nikde nepotvrdil, ale obsazení Ferdinanda Krůty do téměř identické role asi nebude náhoda.
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od James Plesson »

od bloom »Tak už aby ses chystal. :D 8.1.2016 ve 21:00.


Už 22 prodaných lístků ! Takový zájem, že by o Freje :). Já osobně se těším na Krůtu, ten se mi na obsazení Mickeyho, velice zamlouvá a na Švehlíka. Jsem zvědavý, jaké byli Paulieho hlášky za "totáče", respektive, jak je nadabovaný v tom jeho "věčném" si stěžování... :D Koho si nedokážu představit, je Zahajský na Apolla. No, nechám se překvapit...... ;)
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od Lukiz »

No, tedy na začátku si v divadelním vystoupení dělali srandu, že hledali nejlepší 35mm kopii a i ta co našli je špatná. :) A ono tam vážně byla hromada slepek a spousta drobných útržků dialogů tam chyběla. :(

kino:
Vlastimil Hašek - George Memmoli (správce ledové plochy)
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak ta kopie byla místy bohužel opravdu v salátovým stavu. Ale pořád lepší než nic.

Mimochodem jsem si všiml, že (nemýmím-li se, hihihi :D) plný formát toho filmu byl buď 4:3, nebo opět nějaké 3:2, a ne 16:9 jako na DVD a dnes už myslím i v televizi.

P.S: Nemluvil Mirko Musil toho drzýho mafiánskýho řidiče? Já bych řekl, že to byl on. A Bohumil Švarc mluvil toho Apollova trenéra Duka.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Rocky / Rocky I / Rocky

Příspěvek od Lukiz »

Myslím že to byla ta rozšířená projekce 1:1.66. Určitě to nebylo 4:3 protože právě v té je vidět mikrofon nad hlavama v Adrianině obchodě a při zápasu jsou vidět prázdný tribuny. To bylo pro kino a dnes ve verzi 16:9 skryté/oříznuté.

EDIT: Jo to byl Mirko Musil, hned jsem si vzpomněl, takže:
Mirko Musil - Joe Sorbello (Gazzův řidič a ochranka)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“