Konec přehlídky / Parade's End

Moderátor: Sen

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING
V českém znění: David Matásek - Benedict Cumberbatch (Christopher Tietjens), Barbora Munzarová - Rebecca Hall (Sylvia Tietjensová), Klára Issová - Adelaide Clemens (Valentine Wannopová), Josef Carda - Roger Allam (Campion), Filip Čapka - Rupert Everett (Mark Tietjens), Milena Steinmasslová - Miranda Richardson (paní Wannopová), Jaroslava Brousková - Janet McTeer (paní Satterthwaiteová), Lukáš Hlavica - Stephen Graham (Vincent Macmaster), Dagmar Čárová, Pavla Vojáčková, Bohuslav Kalva, Dalimil Klapka, Tomáš Karger, Otakar Brousek ml. (titulky) a další

Překlad: Václav Patera
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Petr Skarke
Dialogy a režie: Vladimíra Wildová
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO 2012

2. DABING
V českém znění: Vojtěch Dyk - Benedict Cumberbatch (Christopher Tietjens), Barbora Munzarová - Rebecca Hall (Sylvia Tietjensová), Klára Issová - Adelaide Clemens (Valentine Wannopová), Jiří Čapka - Roger Allam (Campion), Vladislav Beneš - Rupert Everett (Mark Tietjens), Alena Procházková - Janet McTeer (paní Satterthwaiteová), David Novotný - Stephen Graham (Vincent Macmaster), Simona Vrbická, Marika Procházková, Pavel Trávníček, Jan Maxián, Petr Lněnička, Bedřich Šetena, Roman Hájek, Ladislav Cigánek, Jan Szymik, Jan Vlasák, Bohuslav Kalva, Hana Talpová, Jaroslav Horák, Pavlína Kostková Dytrtová, Jiří Ptáčník (titulky) a další

Překlad: Markéta Šerá
Dramaturgie: Petr Šaroch
Zvuk: Zdeněk Zenger
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Marie Fronková
Vyrobila: Česká televize 2014
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od Sen »

Podle IMDB jde o seriál.
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od Fifa.21 »

hmmm David Matásek zní víc než dobře, i přes věkový rozdíl věřím, že je to úžasné spojení :-:
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od bloom »

Sen píše:Podle IMDB jde o seriál.
Toho jsem si všiml, nicméně, v tomto případě mi přišlo logičtější řídit se podle wikipedie (pokud ji budeme brát jako relevantní zdroj :) ), že se jedná o minisérii. Nicméně, pokud se fórum drží IMDB, téma jsem přesunul.

David Matásek byl skutečně i podle mě vynikající volba. BC má štěstá na výborné dabéry, kteří ale (až na Petra Lněničku) věkově neodpovídají.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od DAN K. »

moc pekny dabing, matesek sedne uplne vyborne. obecne, kdyz odhlidneme od tehle role, tak v dabingu je akutni nedostatech nekterych hereckych typu v nekterych vekovych kategoriich, takze nahradu v podobe starsich daberu budeme slychat cim dal casteji, ale tohle je treba vybornej priklad, kde to vubec nevadi...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od bloom »

Trochu mě v tom dabingu za uši tahala jediná věc - Bohuslav Kalva a Otakar Brousek ml. dabující tři vedlejší role. Nevím, jestli to bylo díky rozpočtu nebo jestli se točilo narychlo, každopádně to lehce kazilo dojem.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od DAN K. »

za to jiste muzeme podekovat spolecnostem bar, barrandov a dw agentura, kteri pretahli sdi cast prace a donutili je tim vyrabet dabingy za mene penez...
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od Ištván87 »

Na ČT2 jsem před chvílí viděl nějaké ukázky na speciální vysílání, týkající se výročí začátku první světové války. Mezi jinými se objevily také ukázky z tohoto seriálu. A mám dojem, že Benedicta Cumberbatche daboval Vojta Dyk. Je to jen můj dojem, nebo to viděl ještě někdo??? Je pravda, že při těch cca dvou větách, co Benedict řekl, jsem si mohl ty hlasy splést.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od Lukiz »

Tak dojem jsem měl stejný, ale taky trochu pochyby.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Konec přehlídky / Parade's End

Příspěvek od bloom »

Nebyl to dojem. :) Slyšel jsem, že ČT si vyrobila vlastní dabing. Doufám, že hlavní role budou obsazeny podobně trefně jako na HBO a předpokládám, že počet hlasů ve vedlejších rolích bude o trochu vyšší.
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“