Mlčenlivý / Le Silencieux

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Raikkonen
Příspěvky: 64
Registrován: 15 srp 2010 19:59

Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od Raikkonen »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING:
V českém znění: Jaromír Meduna - Lino Ventura (Clément Tibère), Ivo Kubečka, Alexandr Postler, Ladislav Špiner, Martin Zahálka, Jan Hyhlík, Stanislav Lehký, Petr Borovec, Eliška Dohnalová, Jindra Janoušková, Romana Chvalová, Jiří Kalužný, Viktor Dvořák, Martina Sikorová, Zdeněk Hrubík, Pavel Novotný a další.

Překlad: Alena Kašová
Zvuk: Jan Kleník
Produkce: Martin Odehnal, Marcela Bártová
Dialogy a režie: Petr Dohnal
České znění v DW Agentura s.r.o. v roce 2013 vyrobila CET 21 s.r.o.

2.DABING: ČT
V českém znění: Lukáš Hlavica - Lino Ventura (Clément Tibère), Vladislav Beneš - Leo Genn (šéf MI5), Martina Hudečková - Suzanne Flon (Jeanne), Martina Šťastná - Lea Massari (Maria), Pavel Šrom - Pierre Collet (Automechanik), Michal Jagelka - André Falcon (Komisař), Jana Postlerová - Linda Gray (Hardingová), Vladislav Beneš (Knihkupec), Libor Bouček (Vance), Stanislav Lehký (Ošetřovatel), Václav Rašilov (Celník), Svatopluk Schuller (Tlumočník), Radovan Vaculík (Hostinský), Petr Neskusil, Marcel Vašinka, Mariana Prachařová, Roman Hajlich, Jan Szymik, Jan Battěk, Jiří Krejčí, Bohdan Tůma (titulky)

Překlad: Gabriela Kliková
Dialogy: Helena Čechová
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Mistr zvuku: Ladislav Krýsl
Vedoucí produkce: Barbora Petrů
Vedoucí dramaturg: Zdeno Kubina
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Hudební režie: Eva Javůrková
Režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila: Česká televize - 2022
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od salgado »

Tak koukám, že mám štěstí, že mám Mlčenlivého v původním znění s titulky. Protože pardubický dabingový perník opravdu konzumovat nebudu. Kdysi jsem si od nich nevědomky koupil asi tři filmy se Spencerem a Hillem a do teď se na těchto DVD zvolna usazuje prach.
Raikkonen
Příspěvky: 64
Registrován: 15 srp 2010 19:59

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od Raikkonen »

Osobně mi ten dabing přišel docela dobrý. Ono se ale stejně ve filmu moc nemluví, hlavní postava je opravdu dost mlčelnivá. Mimochodem celý začátek filmu, kdy postavy hovoří anglicky, dabovaný není, tam běží titulky.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od salgado »

Já na kousek filmu koukal, takže jsem viděl i ty titulky pro anglické dialogy, ale bylo mi divné, že ty ostatní hlasy neznám. Aspoň, že nezprznili samotného Venturu nějakým amatérem. Ale i tak- Ventura si žádné Pardubice nezaslouží.
tomas.kucera11
Příspěvky: 700
Registrován: 05 úno 2010 16:29
Bydliště: Dolní Branná
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od tomas.kucera11 »

salgado: Hele,většina z nich už dabuje nejméně 15 let,takže zase AŽ takový amatéři to fakt nejsou ;)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od Budy »

Nebude to Zdeněk Rumpík? A nevíte, koho dabuje Pavel Novotný?
18.05.2008 – 07.05.2015
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od salgado »

tomas.kucera11 píše:salgado: Hele,většina z nich už dabuje nejméně 15 let,takže zase AŽ takový amatéři to fakt nejsou ;)
Možná dabují 15 let, ale poslouchat se to moc nedá. Jejich výkony v dabinzích pro Vapet jsou opravdu legendární. :D
dopitak
Příspěvky: 66
Registrován: 17 srp 2011 19:26
Bydliště: před plasmou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od dopitak »

Celej film jsem jen tipoval, jak starý je to dabing, a na konci mi vyrazili dech. Jednoznačně nejlepší český dabing posledních deseti let, a to hlavně proto, že všechny ty profláklý *** Teršova formátu k tomu nepustili. Ani jeden votravnej hlas! Klobouk dolů, tohle je cesta uprostřed dnešní temnoty.

EDIT: bez urážlivých slov, děkuju
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od filip »

2.DABING: ČT

V českém znění: Lukáš Hlavica - Lino Ventura (Clément Tibère), Petr Svoboda - Leo Genn (šéf MI5), Martina Hudečková - Suzanne Flon (Jeanne), Martina Šťastná - Lea Massari (Maria), Pavel Šrom - Pierre Collet (Automechanik), Michal Jagelka - André Falcon (Komisař), Jana Postlerová - Linda Gray (Hardingová), Vladislav Beneš (Knihkupec), Libor Bouček (Vance), Stanislav Lehký (Ošetřovatel), Václav Rašilov (Celník), Svatopluk Schuller (Tlumočník), Radovan Vaculík (Hostinský), Petr Neskusil, Marcel Vašinka, Mariana Prachařová, Roman Hajlich, Bohdan Tůma, Jan Szymik, Jan Battěk, Jiří Krejčí

Překlad: Gabriela Kliková
Dialogy: Helena Čechová
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Mistr zvuku: Ladislav Krýsl
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Vedoucí produkce: Barbora Petrů
Vedoucí dramaturg: Zdeno Kubina
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila Česká televize - 2022
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mlčenlivý / Le Silencieux

Příspěvek od salgado »

Proč předabovali dokonale padnoucího Jaromíra Medunu?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“