Kurs sebeovládání / Anger Management

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od palg »

Kurs sebeovládání / Anger Management (2003)

Obrázek
Info: IMDB | CSFD | FDB

Související seriál: Kurs sebeovládání

1. DABING
V českém znění: Alois Švehlík - Jack Nicholson (Dr. Buddy Rydell), Saša Rašilov - Adam Sandler (Dave Buznik), Jitka Moučková - Marisa Tomei (Linda), Tomáš Juřička - Luis Guzmán (Lou), Jan Vondráček - John Turturro (Chuck), Marcel Rošetzký - Jonathan Loughran (Nate), Zuzana Petráňová - Krista Allen (Stacy), Šárka Brázdová - January Jones (Gina), Luděk Čtvrtlík - Allen Covert (Andrew), Martin Zahálka - Kurt Fuller (Frank Head), Regina Řandová - Heather Graham (Kendra), Jiří Valšuba - Woody Harrelson (Galaxia / ochrankář Gary), John C. Reilly (dospělý Arnie Shankman), Jiří Hromada - Kevin Nealon (Sam), Rudolph W. Giuliani (starosta Rudolph W. Giuliani + titulky), Eva Miláčková - Lynne Thigpen (soudkyně Brenda Danielsová), Bohuslav Kalva - Harry Dean Stanton (slepý muž + více rolí), Vladimír Kudla, Miroslav Hanuš, a další.

Spolupracovali: Martin Falář, Lenka Štěpánková
Produkce: Milena Čapková
Zvuk: Oldřich Wajsar, Miloš Sommer
Dialogy a režie českého znění: Jana Kovaříková
Vyrobilo: ABZ divize Bontonfilms, 2003

2. DABING
V českém znění: Saša Rašilov - Adam Sandler (Dave Buznik), Alois Švehlík - Jack Nicholson (Dr. Buddy Rydell), Tereza Chudobová - Marisa Tomei (Linda), Svatopluk Schuller - Luis Guzmán (Lou), Marek Holý - Allen Covert (Andrew), Tomáš Juřička - Kurt Fuller (Frank Head), Zdeněk Mahdal - Woody Harrelson (Gary), Pavel Šrom - John Turturro (Chuck), Jiří Valšuba - John C. Reilly (dospělý Arnie Shankman), Terezie Taberyová, Anna Suchánková, Zuzana Skalická, Jana Páleníčková, Bohdan Tůma, Pavel Vondra, Bohuslav Kalva, Karel Richter, Regina Řandová, Kristýna Valová, Petr Neskusil, Oldřich Hajlich, Ludvík Král (titulky) a další

Překlad: Petronila Pleskotová
Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Markéta Stegbauerová, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Martin Velda
Vyrobilo: Studio S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima s.r.o. 2013
Naposledy upravil(a) palg dne 22 čer 2019 22:06, celkem upraveno 9 x.
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od Don Arian »

tenhle dabing je skvělý - Alois Švehlík, Saša Rašilov a Jan Vondráček je výborná kombinace :-:
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od draky »

Zaujal mě dabing Kurzu sebeovládání teď o víkendu na Nově, slušné obsazení + herecké výkony (Rašilov, Švehlík) a především "hezké" dialogy. "Hezké" není asi úplně to nejodbornější slovo, ale myslím, že to vystihuje nejlíp. Prostě to znělo dokonale česky, bylo to vtipné a rozuměla jsem smyslu každé repliky. Což bohužel není úplně obvyklé :) Dialogy a režie J. Kovaříková (Jana nebo Jitka a tou Kovaříkovou si nejsem úplně jistá :) případně se omlouvám za zkomolení jména), ABZ - divize Bontonfilms.
Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 190
Registrován: 29 bře 2008 14:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od Joseph »

Ano pan Rašilov se k Adamovi Sandlerovi opravdu skvěle hodí ! Dabing byl opravdu dobrý. Když už se zde vyskytl film s tímto hercem v neděli jel Náhodný milionář ,kde se to rýmovanými básněmi jen hemží a taktéž to dáva smysl. Zkrátka a dobře není nad pěkný překlad a skvělou režii. Opět ta samá režie jako u Kursu sebeovládání.

PS: paní režisérka si myslím ,že má křestní jméno Jana ;)
ČSFD - MATADOR, Databáze her - MATADOR, online gaming RetStorX`
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od oberon »

No, já určitě zůstanu u DVD dabing, který je pro mě po všech stránkách naprosto skvělý...
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od kubik-dulik »

Nevíte někdo, proč tenhle skvělý dabing nechtěla Prima odvysílat?
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od DAN K. »

Bylo to kvůli sprostým slovům, bohužel běžel tento film v repríze přes odpoledne na halvním kanále a to opravdu nejde vysílat slova jako s*át apod.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od BobSilas »

A to s cenzurovali jakým stylem? Že namísto „přestaň mě srát“ dali „přestaň mě kakat“ nebo to jen vypípli? :-? Otázkou také je, proč Prima pouští nekorektní filmy a pořady které jsou nevhodné pro děti a mládež, v dopoledních a odpoledních hodinách? Změnou textu nezmění podstatu filmu, ta zůstává zachována, i když si pustíte film bez zvuku. Prý máme svobodu slova, tak proč se sakra máme bát říct veřejně to, co si myslíme? Ale mnohem větší sprosťárny pouští bez zábran v kteroukoliv denní hodinu. Mě tento film nepřijde vůbec sprostý, je spontánní a proto je to taková sranda. :D
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od kubik-dulik »

V repríze běžel film na Coolu v 15,30 v neděli a tam by to nevadilo... tato stanice je na to stavěná.

Podle mě měla teda Prima pustit film v adekvátní denní dobu a ne vyrábět nový dabing, k tomuto filmu je to skoro zločin...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurs sebeovládání / Anger Management

Příspěvek od DAN K. »

BobSilas píše:Mě tento film nepřijde vůbec sprostý, je spontánní a proto je to taková sranda. :D
A o tom to je, on nebyl jinak závadný pro odpolední vysílání, jen tam byly ty sprostarny, ktere se zdaly az zbytecne, dost mozna to ani v originale tak sproste nebylo..., ale RRTV to hlídá a prostě není možné taková slova vysílat odpoledne na jakémkoliv kanále. Tak to proste je a deje se to tak uz mnoho let od pocatku vysilani soukromych televizi a je to nejcastejsi duvod predabovani vsech televizi...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“