Alexander Siddig

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Alexander Siddig

Příspěvek od Sagres »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. Ladislav Cigánek ("Star Trek: Hluboký vesmír devět" - 2-3. série - Premiéra; Syriana; WikiLeaks - Nova)
2. Ladislav Běhůnek ("Star Trek: Hluboký vesmír devět" - 1. série - Nova)
3. Martin Stránský ("24 hodin"; Hannibal)

Ernesto Čekan (Souboj Titánů)
Ivan Jiřík ("Pravěk útočí" - AXN)
Jan Šťastný (Čas v Káhiře; "Da Vinciho démoni")
Jaroslav Kaňkovský (Soudný den - DVD)
Ludvík Král (Vertical Limit)
Marcel Vašinka (Soudný den - Prima)
Michal Holán ("Star Trek: Hluboký vesmír devět" - AXN)
Pavel Rímský (Hercule Poirot: Karty na stole)
Pavel Šrom ("Pravěk útočí" - ČT)
Roman Hájek (Špion(i))
Saša Rašilov ("MI5")
Svatopluk Schuller ("Star Trek: Nová generace")
Zdeněk Podhůrský (Poslední legie)
Naposledy upravil(a) Sagres dne 18 úno 2016 23:31, celkem upraveno 14 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Michaela2 »

moohla by zde proběhnout anketa? :) já mám tedy dotyčného zažitého s Ladislavem Cigánkem a L. Běhůnkem, páč když jsem byla malá, tak jsem se dívala na Star Trek :)
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Sagres »

Klidně, ale mě je ouplně jedno, kdo tam bude, já ho viděl jen v Poirotovi a Syrianě. Tak takhle anebo si obsaď žebříček sama, když tedy proti tomu pak nikdo nebude brojit ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Michaela2 »

děkujuuuuu :) :-: já když jsem profil otevřela, spatřila jeho foto, tak první, kdo mě napadl, byl Ladislav Cigánek, tak nějak mi k jeho milé tváři pasuje, až pak jsem si všimla, že ho daboval v ST spolu s Běhůnkem, a došlo mi, že ho vlastně znám, akorát, že tam byl o 20 let mladší, tak jsem ho hned nepoznala ;)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Markus »

A na třetí místo bych se nebál umístit Martina Stránského. Podle mě z těchhle možností jediná přijatelná volba na současného Siddiga. No, možná ještě Ivan Jiřík... A pro pořádek, Michal Holán ho v dabingu AXN daboval samozřejmě až do poslední sedmé série...
Obrázek
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Sagres »

Jasný, seriál ani AXN nesleduju, informace o dabingu 6.-7. série AXN jsem v topicu seriálu při zakládání tohoto profilu nenašel, takže pořádek by měl být potom asi i tam. ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Michel »

Jak už Markus asi tušil :-) , brojit proti žebříčku budu já. Já bych přece jen poprosil o anketu. ([sarkasmus]která ukáže, že fanoušků DS9 není na dabingforu ani 10 :D a o pořadí pak stejně rozhoudnou moderátoři[/sarkasmus]).
Mně totiž Ladislav Cigánek v DS9 vůbec neseděl. Nevím, jestli jsem tolik ovliněn jinými dabéry, které jsem slyšel, nebo originálem, ale v 2. a 3. sérii DS9 mi přišlo, že pan Cigánek má vzhledem k originálu až zbytečně hluboký hlas. Podle mě se pan Cigánek hodí právě jen na staršího A. Siddiga a naopak univerzálně použitelným dabérem na A. Siddiga různých věkových kategorií je podle mě Ladislav Běhůnek. Ale je to asi hodně individuální, protože čistě objektivně je barva originálního hlasu A. Siddiga někde přesně mezi pány Běhůnkem a Cigánkem, pan Běhůnek má hlas o něco vyšší, pan Cigánek zase o něco hlubší. A jinak oba dva tito dabéři patří mé nejoblíbenější dabéry, ale pan Cigánek mi zkrátka v DS9 barvou hlasu a hereckým stylem (i když tohle mohlo být hodně dáno tím, že pan Cigánek neměl možnost při dabingu slyšet originál, ale pouze italský dabing) nějak ne a ne sedět.

Jinak v době kdy jsem ještě netušil, kdo daboval A. Siddiga v 1. dabingu DS9, jsem přemýšlel podle originálu, kdo by se na něj v tomto seriálu hodil, a jako první mě napadl Saša Rašilov, protože první, co mě zaujalo na hlase A. Siddiga, bylo, že se neuvěřitelně podobá hlasu Ewana McGregora. Podle obsazení dabingu seriálu MI5 koukám, že jsem nebyl jediný, koho toto spojení napadlo. Ve Star Treku je toto spojení samozřejmě nepoužitelné, ale podle mě by se na mladého A. Siddiga stejně dobře hodil i Václav Rašilov.

Martin Stránský na současného A. Siddiga je volba proti které vcelku nelze nic namítat, mně by ale jako zajímavou volbou pro současného A. Siddiga přišel i Kamil Halbich.

Abych tedy shrnul, jak to vidím já:
mladý A. Siddig:
1. Ladislav Běhůnek
2. Václav Rašilov
3. Saša Rašilov

současný A. Siddig:
1. Ladislav Běhůnek
2. Ladislav Cigánek
3. Martin Stránský
4. Kamil Halbich

P.S. S tím Michal Holánem jsem ty zmatky způsobil tak trochu já, neb profil DS9 spravuju a ještě jsem ho nedokončil :oops: Tak jsem to alespoň provizorně vyřešil, aby to nemátlo.
A aby tedy byl ten pořádek, v úvodním příspěvku by mělo správně být:
Michal Holán ("Star Trek: Stanice Deep Space Nine" - 2. - 7. série AXN)
1. série, pokud vím, dosud dabing od AXN nemá a jinak ono je vždy třeba počítat s tím, že údaje profilech nemusí být nutně kompletní.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Sagres »

Vyhlášena anketa
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Michaela2 »

skutečně byla 1.série dabovaná pro Novu ? jsem žila v přesvědčení, že pro ČT :-? jelikož kolem roku 93/94 jsem seriál sledovala na ČT v pořadu Oáza, před Star Trekem běžel Knight Rider :mrgreen:
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Alexander Siddig

Příspěvek od Markus »

Nn, určitě pro Novu. Já koukal na Star Trek už jako malý klučina a vím jistě, že Nová generace běžela na ČT a první série Deep Space Nine na Nově... (Nebyla to neděle někdy dopoledne? :-? Už nevím...) Tam to pro malou sledovanost ihned stáhli, druhou a třetí sérii koupila Prima, kde to pro malou sledovanost stáhli. :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „S“