Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod Sagres » 19 srp 2013 14:17

Proboha a kdo by to měl znovu nadabovat? Že by si D. Čárová ve svých 55-letech namluvila 28-letou Clarice znovu? :o Anebo snad radši J. Moučková či J. Ježková? To tedy děkuji pěkně, slyším je už v každém novém dabingu. :roll: A ač jsou dnes A. Švehlík i V. Brabec s Hopkinsem spjatější než v roce 92, pan Soukup zde podal naprosto vynikající výkon. Navíc ani O. Brousek v roli Buffalo Billa za ustřední dvojicí taktéž v ničem nezaostával. Je to prostě stará dobrá klasika a to i přesto, že ten dabing opravdu trpí nedostatkem dabérů (na tu senátorku měli opravdu angažovat ještě jednu starší dabérku :? a možná i pár rolí přehodit z M. Saice na P. Olivu a J. Zavřela).
I tak díkybohu, že to ještě žádnou TV nenapadlo předabovat. :-:
On to dnes asi jinak hodnotí divák, který na tom vyrůstal a jinak divák, kterýmu je dnes +- dvacet. ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Sagres
 
Příspěvky: 4028
Registrován: 31 pro 2010 12:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod HonzaXXII » 19 srp 2013 16:23

Přesně tak. Jediným mínusem toho dabingu je sedm hlasů, to z něho ale nedělá žádnou hrůzu. Určitě šlo udělat nový a lepší dabing, ale doba k tomu určená skončila s 90. léty (př. tehdejší ČT nebo Nova za ČNTS). Pavel Soukup už dneska zdaleka nemá drsňáckej hlas jako v té době, Alois Švehlík a Vladimír Brabec už mají hodně let, první z nich, kerého tu (možná právěm) označují za dvorní hlas Hopkinse, má, co jsem slyšel, zdravotní problémy, snad se z nich dostane, ale určitě už to nebude ono. A koho jinýho? Někoho z těch dneska všude provařených hlasů? Ani náhodou. Jodie Foster to samý. Krom toho všichni dobře víme, jak dneska TV dabingy cenzurujou, co by se stalo s některýma hláškama (zejména "Cejtím tu tvou p**u.") netřeba dodávat. Ať zůstane dál tenhle dabing, lepší dneska nikdo neudělá, i kdyby v něm bylo 70 hlasů.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII
 
Příspěvky: 1785
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod salgado » 19 srp 2013 17:36

No, mě dost vadí, když každého druhého herce mluví Saic, někdy si dokonce povídá sám se sebou. :D A předabovat se to určtě dá. Dabérů je na to dost.
salgado
 
Příspěvky: 2256
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod ReDabér » 19 srp 2013 17:47

Tato diskuze jasně dokazuje, že není několikahlasový, nekvalitní dabing jako několikahlasový, nekvalitní dabing. Já osobně se řadím k lidem, kteří na tomto dabingu vyrůstali a hlášky a jednotlivé hlasy jim přijdou v pořádku, nevadí jim. Na druhou stranu chápu, že s tím spousta lidí může mít problém a bude volat po kvalitním předabování. Proto bych to nechal na televizích a vydavatelích. Pokud budou vysílat tento dabing, bude to dobře, pokud se rozhodnou pořídit nový, kvalitní dabing, budu ho pak tomuto skvělému filmu přát ;)
Uživatelský avatar
ReDabér
 
Příspěvky: 5795
Registrován: 25 bře 2008 17:23
Bydliště: Praha

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod Lukiz » 19 srp 2013 18:44

No hlášky... tohle je ukázkový příklad do tématu "Nadužívání výrazu "oukej" v českém dabingu počátku 90. let". A pak všeljaké šroubovité konstrukce a neznalosti - "... koupil v drugstore". Suma sumárum tento dabing stojí akorát na dvou hlavních postavách, která však v nejsou zásadně výrazné. Myslím, že u tohoto by se nový lepší dabing klidně skousnul. (Nedovažuji se ovšem hádat, kdo by to mohl spáchat, protože pokud to na ČT dostane Olga Pavlová a spol. tak je prašť jako uhoď)
Lukiz
 
Příspěvky: 4084
Registrován: 18 pro 2008 23:25

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod Manche » 19 srp 2013 19:02

Tak abych přidal taky svůj skromný názor, tak obsazení hlavních rolí bylo skutečně na jedničku, i když jinak na panu Hopkinsovi preferuji pan Švehlíka tak pan Soukup byl tady naprosto vynikající (fakt je že originál neznám, tak nedovedu posoudit jak moc to pan Soukup vystihl), stejně tak pan Brousek na Buffalo Billovi byl výbornej. :D Ty vedlejší role je jiná káva, ale fakt zase je, že většina těch vedlejších postav se tam jen mihne na pár momentů, takže mi to zase tolik nevadí. Jediné co se opravdu nelíbilo bylo že paní Čárová dabovala i jednu větší vedlejší postavu, na tu přece jen mohli dát někoho jiného. :( S tím předabováním si nejsem jist kam bych se počítal, tenhle dabing se mi po stránce hereckejch výkonů líbil, Sagres měl pravdu že hlas paní Čárový by už dneska na mladou Jodii vyzněl značně komicky (i když podle hlasu bych ji ještě tipoval tak mezi 45 až 50 lety, to jsem doteď nevěděl že už jí je 55 to bych jí fakt ještě nehádal), s panem Hopkinsem by asi byl taky problém, na druhou stranu kdyby byl nový dabing kvalitní po stránce hereckejch výkonů i překladu (jinak nic ve zlým Honzo, ale jak jsi tady několikrát psal tu možnou cenzuru tý jedný hlášky, tak to by mi při případném předabování zase tohle tolik nezajímalo, nevím proč tomu přikládáš takovou důležitost) tak bych s ním určitě neměl problém. A nesouhlasím že dneska by ten dabing určitě nedopadl líp. Dabingy špatné i výborné se podle mě vyrábějí v každé době, neřekl bych že 90 léta byla érou pouze samých vynikajících dabingů a dnešek těch špatných (opět nic proti Honzo, jen jsem v tomhle názoru trochu v opozici ;)).

Celkově se mi ten dabing líbí, ale uvědomuju si i nedostatky, který to pro někoho může mít takže možnost dalšího dabingu je pro mě taková neutrální, ne že bych po něm toužil, ale když bude, tak proč ne.
Uživatelský avatar
Manche
 
Příspěvky: 2160
Registrován: 15 lis 2008 14:07
Bydliště: Sušice

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod DAN K. » 19 srp 2013 19:23

Já nemám vůbec nic proti pavlu soukupovi, myslím, že je to snad nejlepší speaker na komentáře v dokumentech v naší republice, ale pokud jde o dabing hraných rolí, tak strašnmě moc těží z barvy svého hlasu, která se tak strašně dobře poslouchá, že dokáže ledacos zamaskovat. je skvělý na frajírky typu roberta redforda, nebo na mentorské role liama neesona, ale jeho rejstřík je dost omezený, na málo co se hodí, všechno dabuje podobnou intonací a nuance témhle role ani trochu nevychytal a nejspíš mu k tomu ani nebyl poskytnut dostatek prostoru, aby se o to mohl pokusit. já jsem taky na tomhle dabingu vyrůstal, ale otevřelo mi oči, když jsem to viděl v originále, do té doby mě vůbec nenapadlo, jak extrageniálně to AH zahrál. Pusťte si to v originále, to je úplně jiný film... na 100% originálu to asi nedokáže udělat žádný dabér, ale máme jednoho herce, který nemá v kategorii dabingu záporných postav konkurenci, je v přiatelném věku a má na to, aby tu roli zvládnul aspoň na 90% a to je jaromír meduna. S ním a třeba s kamilou špráchalovou a dobrým překaldem/úpravou/režijním vedením by to byl o milion procent lepší dabing. Tímto původním dabingem se všemi jeho nedostatky je ten film degradován v českém znění tak na 40% své skutečné kvality.
DAN K.
 
Příspěvky: 1606
Registrován: 26 bře 2008 21:01
Bydliště: praha

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod Stanley Roe » 25 bře 2014 12:26

Jasněže je v tom osobní zájem .. poslední dobou ČT odvysílala spousty filmů s dabingem Bontonfilm-s, kupříkladu Šampón. Ten byl dokonce ani ne rok před tím odvysílán jen s titulky a ten by si zasloužil předabovat také a není jediný .. no ale zpět k těm vašim povzdechům.. O CO VÁM FURT JDE? .. nikdo vám tento nový dabing přeci nenutí, se starým dabingem je to k sehnání snad všude možně. Už vidím ty komentáře k novému dabingu, jak se nevyrovná tomu starému atd ... já osobně bych byl za se nechat překvapit až vysíláním reprízy, no pokud se některá osoba, co informace může získat, uvolí a uvede tyto informace v TV novinkách, zabrání aspoň spoustě spekulací v tomto tématu. Sám jsem napnutý, kdo si dabnul Hopkinse ... třeba sáhli znovu po panu Soukupovi, aby ten přechod nebyl tak markantní.. :-) .. u jiných jeho těsnějších dabingových spojení už by tito pánové zněli poněkud nepatřičně. Ale nechejme se překvapit. Pokud se nám to nebude líbit, vždy se můžeme vrátit ke starší verzi.

EDIT: Ano, to že někdo vyžaduje nové info, to je jasné ... ale výlevy typu NECHÁPU jsou zbytečné ...
Chtěli jste to sami, určitě už si mnete ruce. :-) Tady končím. 18.10.2018
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 1076
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod Budy » 25 bře 2014 13:08

Jaké povzdechy? Proč bychom se měli vzpamatovat? Někdo se zde ptal, kdo bude obsazen a někdo se zase diví, jak to, že mají nový dabing, když před půlrokem vysílali starý dabing. Myslím, že nic na těchto příspěvcích není. Tak se vzpamatuj ty! ;)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Budy
 
Příspěvky: 4855
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvekod Lukiz » 25 bře 2014 14:15

Možná někdo četl dabingforum - DAN K. může být z půlky spokojen. 8-)
Lukiz
 
Příspěvky: 4084
Registrován: 18 pro 2008 23:25

PředchozíDalší

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály