Běžící muž / Running man

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Běžící muž / Running man

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING ( VHS )
V českém znění: Pavel Soukup - Arnold Schwarzenegger (Ben Richards), Ilja Prachař - Richard Dawson (Damon Killian), Ljuba Krbová - Maria Conchita Alonso (Amber Mendez), Vlasta Žehrová - Karen Leigh Hopkins (Brenda), Jiří Pomeje - Jesse Ventura (kapitán Freedom) + Kurt Fuller (Tony), Pavel Šrom - Jim Brown (Ohnivák), Zdeněk Mahdal - Marvin J. McIntyre (Harold Weiss, titulky), Jiří Zahajský - Yaphet Kotto (William Laughlin)

Překlad: Ivo Mareš
Dialogy: Bohumíra Peychlová
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Produkce: Ladislav Dražan a Helena Tipková
Režie: Marie Fronková
Vyrobila: Společnost Golden Crown 1992

2.DABING ( Nova, Prima )
V českém znění: Pavel Soukup - Arnold Schwarzenegger (Ben Richards), Jiří Prager - Richard Dawson (Damon Killian), Miluše Šplechtová - Maria Conchita Alonso (Amber Mendez), Pavel Rímský - Yaphet Kotto (William Laughlin), Stanislav Lehký, David Schneider - Marvin J. McIntyre (Harold Weiss), Petra Hanžlíková - Karen Leigh Hopkins (Brenda), Hanuš Bor, Otto Rošetzký, Svatopluk Schuller, Lucie Kožinová, Petr Gelnar - Jesse Ventura (kapitán Freedom), Jiří Valšuba, Jiří Ployhar, Bohumila Dolejšová, Václav Knop - Mick Fleetwood (Mic), Bedřich Šetena a Jakub Hemala

Překlad: Blažena Kukulišová
Zvuk: Jan Kacián
Produkce: Lenka Vintrová a Ivana Prejdová
Dialogy a režie: Marek Tomažič
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 spol. s.r.o. v roce 2003
Naposledy upravil(a) Opsha dne 09 zář 2010 22:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Běžící muž / Running man

Příspěvek od anderson »

Napriek tomu, že prvý dabing má všetky neduhy porevolučných dabingov, uznávam ho viac ako ten profesionálnejší NOVAcky. ILJA PRACHAŘ je totiž v úlohe KILIANA absolútne neprekonateľný.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Běžící muž / Running man

Příspěvek od Ištván87 »

Včera jsem slyšel nový dabing... Teda, slovo zadnice jsem neslyšel už několik let a v tomhle filmu bylo dokonce dvakrát...: "Zvedněte ty líný zadnice." a "Chlap.... s baterkou v zadnici." To byl teda strašnej hujer... Ale aspoň jsem se díky tomu zasmál...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
donkocicak
Příspěvky: 41
Registrován: 17 led 2010 00:07

Re: Běžící muž / Running man

Příspěvek od donkocicak »

VHS dabing má daleko lepší hlášky než ten z TV Nova, snad se ho dočkáme i na DVD... Nelíbí se mi počešťování jmen, jako např. Kiliááán, ale Ilja Prachař je opravdu fantastickej... A dabing TV Nova je až moc moc slušný...
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Běžící muž / Running man

Příspěvek od James Plesson »

Jak právě teď dávají, tak jsem ani neočekával, že by šel 1. nebo původní český dabing. Na to se nedá koukat, bez Prachaře a těch VHSkových hlášek :cry: .
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Běžící muž / Running man

Příspěvek od Pomajz »

James Plesson píše:bez Prachaře a těch VHSkových hlášek :cry: .
Přesně tak Trautenberg tomu dával říz :)
RETROFILM
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Běžící muž / Running man

Příspěvek od videofil »

James Plesson píše:Jak právě teď dávají, tak jsem ani neočekával, že by šel 1. nebo původní český dabing. Na to se nedá koukat, bez Prachaře a těch VHSkových hlášek :cry: .
Film s původním dabingem vyšel na VHS u Golden Crown. Obávám se, že takové dabingy od takových malých společností se už v televizi ani na DVD neobjeví.
stanleyyy
Příspěvky: 106
Registrován: 19 črc 2015 15:25

Re: Běžící muž / Running man

Příspěvek od stanleyyy »

Před druhým dabingem běžel ten VHS i na Nově, pokud by to náhodou někoho zajímalo ;)
Filmaniac
Odpovědět

Zpět na „Filmy“