George Nader

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

George Nader

Příspěvek od Pomajz »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Eduard Cupák (Brooklynský klub vrahů, Výstřely na Broadwayi) [kino]
Jiří Plachý (Smrt v červeném jaguáru, Brooklynský klub vrahů, Dynamit v zeleném, Výstřely na Broadwayi) [čst]
Jiří Vala (Smrt v červeném jaguáru) [kino]
Zdeněk Junák (Brooklynský klub vrahů, Chladnokrevně předložený účet, Noc v Manhattanu, Past sklapne o půlnoci, Smrt v červeném jaguáru, Vražedné pouzdro na housle, Výstřely na Broadwayi) [nova]
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 01 led 2012 11:57, celkem upraveno 3 x.
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: George Nader

Příspěvek od salgado »

Zdeněk Junák ve filmu Vražedné pouzdro na housle.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: George Nader

Příspěvek od salgado »

Eduard Cupák rovněž ve Výstřelech na Broadwayi. Nikoli Jiří Vala.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: George Nader

Příspěvek od salgado »

A ke Zdeňkovi Junákovi bych připsal i zbylé filmy ze série.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: George Nader

Příspěvek od Budy »

Zdeněk Junák (Chladnokrevně předložený účet, Noc v Manhattanu, Past sklapne o půlnoci)
A prosím u Zdeňka Junáka smazat film Dynamit v zeleném. Existence tohoto dabingu není příliš jistá.
18.05.2008 – 07.05.2015
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: George Nader

Příspěvek od Michel »

Jako dabér George Nadera se mi nejvíc líbil Jiří Vala, ten podle mě k němu pasoval perfektně i hlasově, i typově. Naopak mi příliš nesedl Eduard Cupák. Minimálně postava Jerryho Cottona má být podle mě spíš frajírek, zatímco v podání pana Cupáka na mě působil spíš jako "suchar". Stejně tak mi příliš neseděl Jiří Plachý v dabinzích ČST. Jak mám pana Plachého jako dabéra moc rád, tak mi podobně jako u pana Cupáka přišlo, že v jeho podání působí agent Cotton spíš jako usedlý pán, než jako mladý frajírek. A asi mě budete považovat za barbara, ale z "porevolučních" dabérů mi k Gerogi Naderovi nejlépe seděl Zdeněk Junák, ten se podle na tu roli agenta Cottona - frajírka perfektně hodil.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: George Nader

Příspěvek od Budy »

Zdeněk Junák (Dynamit v zeleném - Nova)
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „N“