Ledové království / Frozen

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Ledové království / Frozen

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související: Ledové království II, Oslava v Ledovém království, Ledové království: Vánoce s Olafem

DABING: Kino

V českém znění: Tereza Martinková - Kristen Bell (Anna), Andrea Elsnerová [dialogy] / Monika Absolonová [zpěv] - Idina Menzel (Elsa), Miloslav König - Jonathan Groff (Kristoff), Václav Kopta - Josh Gad (Olaf), Ondřej Brzobohatý - Santino Fontana (Hans), Jaroslav Kaňkovský - Alan Tudyk (Vévoda z Kradákova), Jaromír Meduna - Ciarán Hinds (Pratrol), Mojmír Maděrič - Chris Williams (Oaken), Zdeněk Palusga - Stephen J. Anderson (Kai), Jan Šťastný - Maurice LeMarche (král arendelský), Otmar Brancuzský - Jesse Corti (španělský hodnostář), Monika Hladová [dialogy] / Jitka Charvátová [zpěv] - Maia Wilson (Bulda), Zbyšek Horák - Jack Whitehall (Gothi, kněz trolů), Alena Kokrdová [dialogy] / Nikola Ivanská [zpěv] - Livvy Stubenrauch (malá Anna - 5 let), Klára Nováková - Agatha Lee Monn (starší Anna - 9 let), Ema Novotná - Eva Bella (malá Elsa - 8 let), Rozita Erbanová - Spencer Lacey Ganus (starší Elsa - 12 let), Matěj Převrátil - Carter Sand (malý Kristoff), Eva Spoustová - Edie McClurg (Gerda), Jarmila Švehlová - Jennifer Lee (královna arendelská), Jaroslav Vlach - Robert Pine (biskup arendelský), Veronika Bajerová, Martin Janouš, Stanislav Lehký, Kryštof Maxa, Michal Michálek, Anna Novotná, Lukáš Pečenka, David Voráček, Dušan Kollár, Jana Durczáková, Linda Finková, Šimon Fikar, Jaromír Holub, David Holý, Ondřej Izdný, Lucie Novotná, Roman Tomeš, Radek Seidl

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Pavel Cmíral
Produkce: Marek Hrazdil, Majda Holubcová
Zvuk: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka
Kreativní dohled nad českou verzí: Magdalena Dziemidowicz
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2013
Naposledy upravil(a) Anonymous dne 16 pro 2018 18:16, celkem upraveno 26 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od Joe Black »

Vypadá to hezky, na tuhle severskou Disneyovku se moc těším... :)
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 797
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od starpep »

CZ trailer zde -

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=ydJm0MU-QsA
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od Joe Black »

Jo Koptu jsem vůbec po hlase nepoznal, ale na Olafa sedí bezvadně. :D
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od Eleanor »

Oh... :? Škoda, že režie nepřipadla Vojtovi Kotkovi. To by to obsazení asi vypadalo líp, protože tohle nevypadá, že by mohlo dabingově konkurovat Na vlásku, Rebelce nebo Vzhůru do oblak. Navíc nesnáším Moniku Absolonovou, takže tohle asi jedině v originále... :|
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od bloom »

Já tedy nevím, proč by automaticky měl dabing dopadnout lépe v rukou Kotka než v péči zkušeného režiséra Zdeňka Štěpána... :-? Protože je mediálně známější?
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od Joe Black »

Já mám naopak Móňu moc rád tak se na film těším. A myslím si že volba neznámých hlasů bude dobrou volbou...
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od Eleanor »

bloom píše:Já tedy nevím, proč by automaticky měl dabing dopadnout lépe v rukou Kotka než v péči zkušeného režiséra Zdeňka Štěpána... :-? Protože je mediálně známější?
Ne, ale kvůli tomu obsazení. Nevěřím, že tihle neznámí herci (snad kromě Brzobohatého, který ale taky není bůhvíjaký dabér) by se mohli rovnat známějším a zkušenějším kolegům. Ale třeba se mýlím...
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od Joe Black »

Dnes jsem viděl a celou dobu jsem byl okouzlen. Animace super, dabing skvělý, opravdu, a jako největší plus u mě byly 100% písničky. Monika Absolonová je úžasná, ale Tereza Martinková je stejně tak dobrá. Obě to zvládly suprově. Já byl tedy okouzlen kromě hlavní písničky Elsy "Let It Go" (v originále Idina Menzel ale na soundtracku i Demi Lovato) v podání Moniky a pak hned v začátku "Do You Want To Build A Snowman?", kterou zpívala kromě Tererzy Martinkové i nějaká malá dívčí dabérka jako malá Anna. Tahle písnička mi v českém znění dokázala vhrknout slzy do očí a v originále to není podle mě tak dobré. Prostě tady bylo splněno to, co by mělo být splněno při tvorbě takového dabingu a filmu. :) :-: Těším se na DVD. A musím ještě podotknout se smutkem, jaká je škoda, že se nedělají české soundtracky, protože tady by byl úžasnej, za něj bych obětoval i větší peníz. Ale tak Monika by mohla stejně jako Lucka V. z Rebelky použít "Let it Go" na nějkém svém CD.

EDIT: Tak v rozhovoru říká, že si jí na desku dá a bude ráda, že se nebude muset držet striktně přesné verze co je ve filmu. Chápu, že někdy to může být pro interpreta svazující, proto je vhodné, že se dělají i popovější verze některých písniček, hlavně u Disneyovek.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledové království / Frozen

Příspěvek od Joe Black »

No něco bych možná sesmolil... Byl tam Jaroslav Kaňkovský - Alan Tudyk (Vévoda z Kradákova) [nevím jestli to bylo takhle ale vím, že pořád říkal, že je z Kravákova... aby nebylo poznat, že krade :D ]
Pak si mysím, že Jan Šťastný - Maurice LaMarche (král), ale nevím to 100%. Pak tam byla ještě Jana Zenáhlíková, Zuzana Hykyšová nebo někdo podobný - Maia Wilson (Bulda)...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“