Na Hromnice o den více / Groundhog Day

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Na Hromnice o den více / Groundhog Day

Příspěvekod puffy » 18 črc 2013 15:34

Newmy píše:Já měl zato, že ten poslední dabing je vyroben přímo pro BR, tudíž by měl být bez zkreslení :-?

Novy dabing pôvodnych Star Wars je tiez vyrobeny priamo pre BR a aj tak je tam spraseny goaldsky zvuk. ;)
Holt asi nemaju v dabingovych studiach gombik, ktorym by prepli rychlost a tak to vsetko nahravaju na 25 fps. ;) :D
18.11.2009 - 28.12.2016
puffy

Příspěvekod BobSilas » 18 črc 2013 15:50

Netuším, jak to dělají ti profíci, že ty zvuky takto przní, ale pouhou konverzí zvuku 25,000 to 23,976 FPS k žádnému zkreslení nedojde (provede se tak pouze přepočítání snímkového kmitočtu nic víc), tedy za předpokladu že použiješ odpovídající hardware a software. Pokud je u zvuku na Blu Ray skutečně tak výrazné zkreslení jak uvádíš, jde evidentně o výrobní vadu, patrně chyba při mixu, v tomto případě bych to neřešil zde, ale u prodejce kde bych uplatnil reklamaci a požadoval bych vrácení svých peněz, takový zmetek bych nebral ani zadarmo. Pak není divu, že se u nás prodá tak málo BD když prodávají takové paskvily, to už je několikátý případ co sem tu čet a je nutné to reklamovat, aby výrobce učinil nápravu.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
BobSilas

Příspěvekod Stanley Roe » 04 lis 2013 15:42

Asi nemá moc cenu dopisovat další roli Petra Rychlého ve druhém dabingu .. byl to hlas moderátora soutěžního pořadu v televizi. :-)
dabingforum.cz alias městečko Pines

Styděl bych se, kdybych tu byl moderátor .. upozorňoval druhé, že by si měli něco do svých témat doplňovat a přitom na svoje vlastní témata úplně kašlat. To je ubohost.. nemyslíte?
Stanley Roe

Příspěvekod DJRoccoiNc » 03 úno 2015 11:17

s 1. DABINGOM na TV Markíza
DJRoccoiNc

Příspěvekod Márty » 13 bře 2018 18:11

Je zvláštní, že na Billa Murraye mi nejlépe pasuje hlas Olivy nebo Štěpničky a když jsem slyšel verzi Na Hromnice o den více dabovanou Prachařem, říkal jsem si, že je to hrůza a vůbec jsem nechápal, proč dali dabing na Blu ray Prachařovi, když se k němu tak nehodí. Ovšem když jsem si poslechl pár ukázek v originále, tak Murray má ve skutečnosti opravdu hlas velmi podobný Prachařovi. :D Z toho plyne ponaučení, že by se neměl hledat hlas podobný tomu původnímu, ale hlas, který postavu tak nějak zvýrazní. :D Oliva i Štěpnička prostě Murraye vyplepšují. Stejné to bylo s dabingem Funese Filipovským, ten měl tak hlas lepší, než originál.
Márty

Předchozí

Zpět na Filmy