Předabování Návštěvníků (1983)

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od zvoltejmeno »

Kdo zná tento český sci-fi seriál, určitě zná handrkování nějaké paní Filipové. Ta usoudila, že seriálová postava akademika Filipa dělá ostudu jejímu zesnulému manželovi, který se jmenoval také Filip.
Proto s tím šla před soud a vyhrála. Poté ČT než aby se seriál nevysílala vůbec, předabovala dialogy, kde zaznělo ,,Filip" na ,,Richard". Také byly vystřiženy scény, kde bylo jméno postavy napsáno jako jeho podpisy *. Takto se seriál vysílá na ČT a je tak vydán i na DVD.
Co si o předabování myslíte ? Nevíte někdo kde by se dala najít původní verze ? Myslíte, že v archivech ČT bude ? A nemáte jí někdo náhodou ? :D
Já si myslím, že tímhle jinak dokonalý seriál zprznili.

* neověřená informace. Někde jsem totiž četl, že se v seriálu Filip podepisoval do pamětí a tenhle kousek byl vystřihnut.
Naposledy upravil(a) zvoltejmeno dne 13 bře 2014 16:38, celkem upraveno 1 x.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od BobSilas »

Neméně zajímavé na tom je, že tato cenzurovaná verze byla až po roce 1989. Tento seriál jsem viděl mnohokrát, bez cenzury i s cenzurou ale nikdy jsem si toho nevšiml, tudíž nechápu, o jakém prznění tu hovoříš? Na jméně nesejde, Filip nebo Richard to je fuk. Ostatně cenzura proběhla pouze v česku, takže když si zakoupíš DVD v zahraničí, mělo by být bez cenzury.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Lukiz »

Tak logicky, když ten soud proběhl v roce 1989, tak ta úprava se konala až poté. Na německém DVD česká stopa nevyšla.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od HonzaXXII »

BobSilas: Zprzněný to teda je, kdo neví, ten si nevšimne, ale kdo ví, ten jo. A mimochodem pochybuju že to v zahraničí vyšlo i česky a s Filipem, pokud se pletu, tak pardon, ale asi bude důvod, proč se tady mimo nám známých výjimek zatím nikdo k původní verzi s akademikem Filipem nedostal.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od BobSilas »

Lukiz: jen narážím na CENZURU, které se nám dostává po roce 1989 čím dál více.

HonzaXXII: jako kluk jsem na to čuměl pořád, ale fakt si nepamatuju změnu jména, viděl jsem to i po roce 89 ale žádné zprznění jsem nepostřehl na rozdíl od hromady jiných filmů, kde jde porevoluční „demokratická“ CENZURA hodně znát (například všecky Seagalovky). Všechny filmy se na DVD/BD vydávají v původním znění, nejinak je tomu i u filmů česko-slovenských.

Že se kvůli jménu konala taková trapná kauza, jsem se dozvěděl až nyní zde. Ve všech zveřejněných článcích se ale píše pouze o předabování onoho jména nic víc, žádné střihy (tak jak tvrdí zvoltejmeno) nikde nezmiňují.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Michaela2 »

BobSilas píše:
Že se kvůli jménu konala taková trapná kauza, jsem se dozvěděl až nyní zde.

nápodobně ... jako malá jsem to milovala a zážitek jsem zkažený teda neměla :D já jsem spíš toužila po amarounech, než abych sledovala náké jméno :D
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Lukiz »

jaká zase cenzura? Objednej si to v zahraničí a máš originál, žádná cenzura se nekoná. Cenzura byla za totality, protože film jsi legálně nemohl vůbec dovést.
Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1872
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Teoretik »

Násilné střihy do původní zvukové verze opravdu jsou, zejména v prvním díle, kdy se vybírají lidé do expedice Adam 84, a mluví se více o akademiku Filipovi, a navíc slovo Richard (místo Filip) řekne zpravidla i jiný herec, než původních postsynchronech. V dalších dílech to není až tak časté, protože mají upravená jména do roku 1984. .-)
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od HonzaXXII »

Lukiz: Cenzura to teda je, to se na mě nezlob. A bez ohledu na politický názory kohokoliv tady, pokud si myslíš že cenzura tu byla jen za té takzvané totality a dneska ne, tak jsi hodně naivní. A hlavně by mě moc zajímalo jak jdou sehnat v zahraničí Návštěvníci česky a navíc v původní verzi, bez urážky, ale to dokud na vlastní oči neuvidím, tak tomu neuvěřím.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Lukiz »

Cenzura je řízení a dozor státní moci nad šířením informací. Na rozdíl od totality (nikoliv takzvané, ale faktické - tedy totální mocí úzké skupiny lidí nad veškerým děním ve státě), stát dnes nijak ani prostředkovaně neschvaluje co se kde může šířit, proto u nás žádná cenzura není.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“