Hunger Games: Vražedná pomsta

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od James55 »

The Hunger Games: Catching Fire
Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související film: Hunger Games, Hunger Games: Síla vzdoru 1. část, Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

V českém znění: Terezie Taberyová - Jennifer Lawrence (Katniss Everdeenová), Petr Neskusil - Josh Hutcherson (Peeta Mellark), Jan Maxián - Liam Hemsworth (Hurikán), Otakar Brousek ml. - Stanley Tucci (Caesar Flickerman), Filip Švarc - Lenny Kravitz (Cinna + titulky), Pavel Rímský - Donald Sutherland (President Snow), Zdeněk Mahdal - Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Jolana Smyčková - Elizabeth Banks (Cetkie Trinketová), Miroslav Táborský - Philip Seymour Hoffman (Plutarch Heavensbee), Petr Lněnička - Sam Claflin (Finnick Odair), Martin Zahálka - Jeffrey Wright (Diod), Anna Suchánková - Willow Shields (Primrose Everdeenová) + Jena Malone (Johanna Masonová), Dana Černá - Paula Malcomson (paní Everdeenová) + Amanda Plummer (Dratkie), Tomáš Juřička - Nelson Ascencio (Flavius) + Patrick St. Esprit (Knut), Veronika Mudrová - Bruce Bundy (Octavia) + Stef Dawson (Annie Crestová), Jakub Saic - Toby Jones (Claudius Templesmith) a další

Překlad: Jan Feldstein
Zvuk: Josef Mašek
Finální mix: Matěj Večeřa
Produkce: Markéta Kratochvílová
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, studio Budíkov pro Bontonfilm 2014
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od filip »

Celkem by mě zajímalo, proč to nerežíroval Martin Těšitel.
Pokud v tom nejsou nějaké vážnější důvody, tak je to výsměch.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od James55 »

Filip: Proč je to výsměch? Tvůj příspěvek opravdu nechápu, dabéři z jedničky byli dodrženi, ale někdo si i přesto musí rýpnout že?
semir
Příspěvky: 312
Registrován: 02 črc 2009 18:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od semir »

Tak to jsem taky nepochopil proč by to měl být výsměch..co se obsazení týče to vypadá moc dobře :-:
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od DAN K. »

pokud jsou toto všchni dabéři, pak je to naporostý výsměch. ve filmu, který má 150 minut by měl rozpočet bez problému dovolit 25 hlasů, i víc. film jsem viděl, zde uvedený počet je naprosto nedostatečný... předpokládm, že martin těšitel není ochotný točit dabingy v tak málo lidech.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od filip »

Proč výsměch?
Dobře, dva důvody:
1) malý počet dabérů
2) režisér, který tam stále pracuje, by to měl prostě režírovat, těch lidí by tam bylo více

Ale paní Veselá za to nemůže, protože dabing Komorníka vypadá skvěle. Je to prostě v lidech z Budíkova, kteří si chtějí co nejvíce nahrabat do kapsy.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od Michaela2 »

přesto že režisérka dodržela všechny dabéry, tak je to výsměch, tentokrát proto, že došlo ke změně režiséra :D já mám pocit, že tady je zvykem kritizovat všechno ,co není produkcí Primy ( ta tu musí být vychvalována do nebes, přestože dost často taky prasí -Živí mrtví - 3. série pro mé uší prasárna na entou, ano, tu je nepsané pravidlo, pana Ždánského jen chválit a nekritizovat)... podívejte se, jak vypadaly dabingy Budíkova před Těšitelem a Veselou :roll: režisérka omezený rozpočet dohání, jak se dá

OT: mě by zajímalo, proč v Živých mrtvých (3. série - Ždánský, za Jančíka se to nestalo), dabéři hlavních postav, dabují veldješí postavy (to je výsměch , Primáci) proč nejsou dodrženi dabéři hlavních postav z 1.série, proč Zahálka čte titulky jak amatér, kterého právě přitáhli z ulice, divná intonace, klesá hlasem v místech, kde nemá atd... doufám, že se ve 4. k režii vrátí Jančík
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od James55 »

Shlédnuto a musím dabing pochválit, vydařil se. Velký plus za dodržení dabérů z jedničky, Terezie Taberyová byla perfektní, stejně tak i ostatní. Papírově to sice vypadá, že je tam málo dabérů, ale i když má film stopáž skoro 2,5 hodiny a je tam kupa herců, tak vedlejší postavy tam nemluví skoro vůbec. Veronika Veselá tam sice prohodí 3-4 věty za malou holku, ale ve výsledku jsem ochoten to odpustit. Překlad se mi taky zdál docela v pořádku, jména a názvy jsou přeloženy podle knížky. Takže celkově určitě spokojenost.


PS: Těm "rejpalům", kteří na základě obsazení křičeli do tmy že je to výsměch bych doporučoval nejdřív se na dabing podívat a až potom teprve hodnotit. :!:
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od Fifa.21 »

Já jsem to viděl a je pravda, že dabéři jsou skvěle obsazeni a svojí práci zvládli na jedničku, ale že tady je málo dabérů, to je stále dost oprávněná kritika. Tomáš Juříčka si nakonec (stejně jako Veronika Veselá) opravdu nadaboval jednoho z těch mladých (i když to byla 1 věta) a byl slyšet až moc často, nemluvě třeba o Anně Suchánkové na dvou celkem hlavních postavách a z toho jedna je 13 letá sestra Katniss.

A pokud se nepletu tak: Jakub Saic - Toby Jones (Claudius Templesmith)
tomas.prochazka
Příspěvky: 227
Registrován: 10 srp 2014 11:13

Re: Hunger Games: Vražedná pomsta

Příspěvek od tomas.prochazka »

Oproti prvnímu dílu jsou zde chyby. V prvním díle říkali jedné postavě Ruta, v tomto Routa. A ten počet dabérů je výsměch.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“