Wallis a Eduard / Wallis a Edward / Wallis & Edward

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Wallis a Eduard / Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od Sagres »

Obrázek
Info: IMDB | CSFD | FDB

1. DABING:

V českém znění: :Simona Postlerová - :Joely Richardson (Wallis), :Lumír Olšovský - :Stephen Campbell Moore (Eduard), :Miroslav Hanuš, :Eliška Nezvalová, :Zuzana Mixová, :Ivo Novák, :Luděk Čtvrtlík, :Kateřina Petrová, :Vladimír Brabec, :René Přibil, :Jana Postlerová a další.

Překlad: Tomáš Studený
Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Petr Skarke
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Společnost SDI Media pro HBO* 2006

* - v titulcích neuvedeno


2. DABING: (TV Barrandov)

V českém znění: Anna Brousková - Joely Richardson (Wallis Simpsonová), Lumír Olšovský - Stephen Campbell Moore (Edward), Martin Zahálka, Tomáš Juřička - David Westhead (Ernest Simpson), Libor Hruška, Bohuslav Kalva, Pavel Šrom - David Calder (Winston Churchill), Radek Hoppe, Petr Gelnar, Stanislava Jachnická* - Debora Weston (Kitty Rogersová), Helena Brabcová* - Miriam Margolyes (teta Bessie), Zuzana Slavíková* - Margaret Tyzack (královna Mary) a další

Překlad: Zdeněk Hoffman
Produkce: Ivana Prejdová, Veronika Dvořáková
Zvuk: Jan Rádr
Dialogy a režie českého znění: Michal Pavlík
Výroba: Barrandov studio dabing pro Barrandov Televizní studio a. s. 2014

* - v titulcich neuvedeny
Naposledy upravil(a) Sagres dne 03 kvě 2014 22:35, celkem upraveno 4 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od Sagres »

Obsazením tuto nechutnou dabingovou prasárnu :-> :-> :-> z Barrandova jsem tedy vážně musel vytvořit, i když jsem tomu dal jen 15 minut. Věková nevhodnost dabérů a herců je zde do uší bijící i naprostému laikovi. Jachnickou a její postarší herečku ještě toleruji... Zahálka tu hřímal z úst nějakého cca 65-letého herce, to taky ještě snad skousnu. Ale jako obsadit na Miriam Margolyes Helenu Brabcovou už je fakt síla. A na 73-leté Margaret Tyzack vesele poslouchat Zuzanu Slavíkovou je opravdu vrchol a fraška. Její foto z filmu zde: http://www.themakeupgallery.info/lookal ... s/teck.htm
Toto je bohužel degradace úrovně současného českého dabingu! :vztek: :evil: :-> Příště bych produkci doporučoval, aby poprosili pana Kalvu, aby si s sebou zase radši vzal (skoro jako vždy) manželku, které by ty role alespoň věkově sedly. Když už na Barrandově všechny ty výborné starší dabérky pohřbili.

Za info o určitě lepším 1. dabingu patrně z dilny ČT předem děkuji. Odkud české databáze přišly na název Wallis a Eduard netuším, každopádně na TV Barrandov uvedeno jako Wallis a Edward.
Naposledy upravil(a) Sagres dne 04 kvě 2014 12:43, celkem upraveno 11 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6976
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od Michaela2 »

tohle bys ale neměl psát, víš přeci, že ti Prejdová napsala, že tomu nerozumíš, že oni jsou arbitři vkusu... podle mě i kdyby Prejdová byla v dabingu 150 let, neznamená to, že má vkus ... :D podle mého subjektivního vnímání a cítění, je to ,co na Barrandově předváděj, vrchol nevkusu :lol: ano, vím, respektive je snadno vypozorovatelné, že pan Pavlík má své favority, kteří jsou přítomni v každém dabingu, zde kupodivu chybí, ale podsouvat nám to jako vkus ? čtyřicítky dělaj osmdesátky a 30 letá, která dabuje mladý kočky zase dělá čtyřicítku, jako kdyby neměla své spjaté dabérky, i když vím, že paní Prejdová spjaté spojení považuje za sprostý výraz a navíc má vkus... zásluhy na dabingu může pro mě za mě mít stoleté, ale její arogantní odpovědi s očividným nevskusem si o reakci říkají :)
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od Sagres »

Mně ne, to tu psal asi videofil. Já s ní ještě nic do činění neměl... :) Možná tam i jeho favorité byli, jen je nejmenovali v titulcích. Třeba ve filmu Lži mé matky z r. 2008 na Joely nejspjatejší Milbachová obsazena byla a je pod tím také podepsaný, ale to bude asi jen díky produkci Novy. ;) Jinak ta Brousková mi tady vadila nejméně.
Naposledy upravil(a) Sagres dne 06 kvě 2014 09:28, celkem upraveno 16 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6976
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od Michaela2 »

aha, tak někdo mi to oznamoval :)
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od Sagres »

Bane, kecám. :oops: Máš pravdu, jednou jo. (Na arogantní odpovědi je tam ale kadet p. Lubomír Konečný. ;) )

Dobrý den!

Velmi mě irituje, že ve všech Vašich nových dabinzích pro TV Barrandov se objevují stále jedni a ti samí dabéři dokola. Určitě by bylo vhodné někdy ty dabéry a dabérky vyměnit a prostřídat, tak jak tomu bylo v minulosti. Všude dnes slyším jen jedny a ty samé hlasy. Kam zmizeli dabéři par excellance jako Soňa Dvořáková, Jana Paulová, Monika Žáková, David Vejražka, Pavel Chalupa, Jorga Kotrbová, Dana Morávková, Yvetta Blanarovičová, Michaela Kuklová, Filip Blažek, David Matásek, Jan Vágner..... Ale i spousta jiných zajímavých hlasů v těch Vašich nových dabinzích prostě neustále chybí.
Proč neangažujete konečně i je namísto těch do zblbnutí opakujících se hlasů z každého Vašeho dabing. počinu....


Vážený pane,
Zřejmě nejste až tak pozorným divákem, nebo´t v českých verzích, zhotovených Barrandov studio pro různé zadavatele, se z posledních 6 jmenovaných 5 průběžně vyskytuje. Pan chalupa odešel již před lety do zahraničí a k této profesi se nemínil vrátit.
Jinak co se týče obsazování herců, na každý projekt je zasílán návrh v několika variantách ke schválení zadavateli, který ve spolupráci s režií volí nejvhodnější možnost. Běžně se snažíme dodržovat ustálené obsazení, nicméně ne vždy je to reálné, a to jak z časových, tak finančních důvodů.
Závěrem bych ráda podotkla, že hodnocení dabingu je do značné míry subjektivní a Vámi citovaní nemusí být ti nejvhodnější a nejlepší, a tudíž akceptovatelní celým spektrem divácké obce.
S púozdravem
Ivana Prejdová
vedoucí odboru
Dabing
Naposledy upravil(a) Sagres dne 04 kvě 2014 12:44, celkem upraveno 8 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6976
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od Michaela2 »

ale tak ke mně se dostala ještě mnohem arogantnější odpověd´, tohle je zcela normální odpověd ;) ... v té druhé skutečně zminuje, že my tomu nerozumíme a oni jsou ti arbitři, co mají vkus :D z té druhé výpovědi arogance stříkala na všechny strany
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od kubik-dulik »

No, tak to je opravdu hnus :-> je vidět, že je jim to fakt jedno a nějaká snaha o vytvoření dabingového oddělení odešla s panem Železným. Na ČT to běželo v roce 2007 a 2008.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wallis a Eduard / Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od ReDabér »

Já si bohužel už na nikoho kromě S. Postlerové u dabingu, který jsem viděl, nevzpomínám (i když L. Olšovský je mi povědomý) - každopádně bych smazal informace o dabingu Čt, bude to ten pro HBO.
Uživatelský avatar
takezo
Moderátor
Příspěvky: 2984
Registrován: 08 kvě 2011 13:30
Bydliště: Bílina

Re: Wallis a Eduard / Wallis a Edward / Wallis & Edward

Příspěvek od takezo »

Dělat takový hrůzy já, tak se tak budu stydět, že by mě to zabilo! Hrůza! Ať se jdou zahrabat. Ty jejich finanční potíže a málo času. To je k smíchu! :vztek:
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Filip Blažek,Vojtěch Rohlíček
Odpovědět

Zpět na „Filmy“