Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od Olda808 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Otakar Brousek ml. - Ralph Fiennes (Monsieur Gustave), Ondřej Brzobohatý - Tony Revolori (Zero), Pavel Rímský - F. Murray Abraham (pan Moustafa), Filip Blažek - Jude Law (mladý spisovatel), Terezie Taberyová - Saoirse Ronan (Agatha) & Léa Seydoux (Clotilde), Svatopluk Schuller - Mathieu Amalric (Serge X.) & Wallace Wolodarsky (monsieur Georges), Václav Vydra - Adrien Brody (Dmitri), Vladislav Beneš - Willem Dafoe (Jopling), Jan Šťastný - Jeff Goldblum (Deputy Kovacs), Jan Vlasák - Harvey Keitel (Ludwig), Jiří Štěpnička - Bill Murray (monsieur Ivan), Ladislav Cigánek - Edward Norton (Henckels), Filip Čapka - Jason Schwartzman (monsieur Jean), Ondřej Vetchý - Owen Wilson (monsieur Chuck), Ladislav Frej - Tom Wilkinson (autor), Vanda Konečná - Tilda Swinton (madame D.), Roman Hájek - Karl Markovics (Wolf) & Waris Ahluwalia (monsieur Dino), Milan Slepička - Bob Balaban (monsieur Martin), Jiří Prager - Larry Pine (monsieur Mosher), Petr Pospíchal - Fisher Stevens (monsieur Robin), Ivan Jiřík, Zbyšek Horák, Vladimír Brabec, Robert Hájek, Bohuslav Kalva, Martin Kubačák a další

Překlad: Anna Polanská
Zvuk: Petr Posolda
Režie českého znění: Petr Pospíchal
Vyrobilo: Barrandov Studio Dabing v roce 2014
Naposledy upravil(a) Olda808 dne 01 dub 2018 12:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od bloom »

To bude jasné společné natáčení s Angelikou pod taktovkou Petra Pospíchala, jinak bych si takové obsazení na DVD moc vysvětlit nedovedl. :)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od Budy »

Tak některým obsazením se divím (Vydra-Brody), ale na druhou stranu jsem rád, že jsou zde dabéři, které nejsou tak frekventovaní. Ať už zmiňovaný Václav Vydra, Filip Blažek nebo i Ladislav Frej. Taky jsem rád za spojení Vetchý-Wilson.
18.05.2008 – 07.05.2015
hospoda96
Příspěvky: 24
Registrován: 27 črc 2013 20:25

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od hospoda96 »

I přes netradiční spojení ( Vydra - Brody, Law - Blažek, Cigánek - Norton) je to velmi kvalitní dabing takže za mě palec nahoru :-:
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od Budy »

Ještě jsem zvědavý, jak bude znít Jan Šťastný na Goldbluma. Podle obrázků, co jsem viděl, tak tam vypadá celkem staře.
18.05.2008 – 07.05.2015
Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od Olda808 »

Podle mě i přes neobvyklá, nová spojení je dabing velmi povedený a není to žádné mučení pro sluch. A hlavní duo Otakar Brousek ml. a Ondřej Brzobohatý prostě nemají chybu!
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od puffy »

Tento dabing sa mi velmi pacil.
Celemu filmu kraluje Otakar Brousek ml., ktory mi pripadal lepsi ako Ralph Fiennes v originale.
Potesili ma aj mena, ktore sa v dabingu prilis nevyskytuju. Skoda, ze väcsina postav sa vo filme len mihne, takze som si ani nemohol niektorych daberov poriadne uzit.
Nesedeli mi len Ladislav Cigánek na Nortonovi. A este by som prehodil Vydru so Šťastným. Ale aj tak som rad, ze som zase pocul v dabingu Vydru.
Najviac ma prekvapilo spojenie Vladislav Beneš - Willem Dafoe. Papierovo sa mi to vôbec nepacilo, ale znelo to skvele.
Preklad je tiez kvalitny, takze vysledok je celkovo velmi dobry. :-:
18.11.2009 - 28.12.2016
nagarka
Příspěvky: 6
Registrován: 05 lis 2014 21:18

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od nagarka »

já k tomu musím říct, že tedy tenhle dabing vyšel 9/10. Dost poutavé a přesné strefování.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od Vladajsoucna »

Film sám přes všechny ovace je docela vyumělkovaná slabota, takže i tento nadprůměrný dabing zde nemůže moc vyniknout. A to je spojení Vydra-Brody opravdu nečekanou svěží volbou!
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Grandhotel Budapešť / The Grand Budapest Hotel

Příspěvek od Pan X »

Dabing velmi povedený :-: , Otakar Brousek ml, Ondřej Brzobohatý a Václav Vydra předvedli skvělé výkony, stejně tak jako všichni ostatní :-: jinak Vydra tam měl, skvělé hlášky třeba jako (Ten zasranej teplouš! :D nebo Vy zatracený buzíku! :D .
Odpovědět

Zpět na „Filmy“