Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9160
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od filip »

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Spongebob v kalhotách: Film, SpongeBob ve filmu: Houba na útěku, Spongebob

DABING: Kino

V českém znění: Jan Maxián - Tom Kenny (Spongebob), Antonín Navrátil - Mr. Lawrence (Plankton), Bedřich Šetena - Clancy Brown (Krabs), Tomáš Borůvka - Antonio Banderas (Hambivous), Jiří Krejčí - Bill Fagerbakke (Patrick), Ivo Novák - Rodger Bumpass (Sépiák), Jana Páleníčková - Carolyn Lawrence (Sandy), Igor Bareš - Matt Berry (Bublal), Rudolf Kubík - Paul Tibbitt (Plák), Tomáš Juřička - Eric Bauza (Racek 1), Josef Carda - Tim Conway (Racek 2), Libor Terš - Eddie Deezen (Racek 3), Petr Gelnar - Rob Paulsen (Racek 4), Jolana Smyčková - Jill Talley (Karen), Zuzana Schulzová - Lori Alan (Pearl Krabsová), Ludvík Král - Dee Bradley Baker (Sandals), Ladislav Novák - Dee Bradley Baker (Perch Perkins), Jakub Nemčok - Brody Rose (chlapec), Anna Nemčoková - Lillian Ellen Jones (dívka), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Kateřina Langerová, Martin Svejštil

Překlad: Jana Hrubá
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Filip Mošner
Mix: Deluxe London
Texty písní a hudební režie: Jan Maxián
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Paramount Pictures vyrobila LS Productions - 2015
Naposledy upravil(a) filip dne 30 dub 2020 11:05, celkem upraveno 21 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od Lukiz »

Vítáme dabingový rok 2015 :D
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9160
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od filip »

Škoda, že nebyl obsazen Tomáš Racek na Patricka. Nevím proč, ale vzhledem k tomu, že když je to nutné, tak studio s agenturními herci a agenturou spolupracuje, tak nevím. Je možné, že třeba neměl pan Racek čas. Ale Jiří Krejčí mi přijde jako dobrá náhrada.
Natáčení začalo už koncem roku 2014, finální dialogy dabované 2015.
Naposledy upravil(a) filip dne 31 pro 2016 08:10, celkem upraveno 1 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 800
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od starpep »

Škoda no, když už byl v teaseru no :( Ale ani nevím, kdo daboval Patrika v traileru.
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
petapf
Příspěvky: 26
Registrován: 13 srp 2012 14:47

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od petapf »

Jak sakra mohli neobsadit původního Patricka?!
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9160
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od filip »

Jak je napsáno ve druhém příspěvku. Je několik důvodů proč. Postava mohla být castovaná (seriál se necastoval, podobné jako u Tučňáku z Madagaskaru, kde byla postava Skippera castovana, protože obsazení seriálu bylo ireleventní), nebo neměl pan Racek čas a nebo je to kvůli agentuře (podle mě nejméně pravděpodobná možnost, protože v jiných filmech, které se v LS dabovali, byly postavy zachovány).
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Zdeněk Hruška
Příspěvky: 20
Registrován: 23 kvě 2014 20:58

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od Zdeněk Hruška »

Rád bych se zeptal pana Filipa, jak může vědět, že pan Krejčí ( nic proti Jirkovi ) je dobrá náhrada, když film ještě nebyl v Kinech promítán.
Proč o tom píši, jelikož mám malé děti, mám docela přehled o dětských pořadech a seriálech. Spongebob, patří k jejich nejoblíbenějším seriálům a tak to u nás běží denně. Musím přiznat, že i mě se tento seriál líbí a především i z důvodu výborného dabingu a obsazení. Proto jsem byl v šoku, když jsem si zde přečetl, že Tomáš Racek už nemluví roli Patrika, kterou v seriálu excelentně daboval. Neumím si představit za něj jinou náhradu a jsem přesvědčen, že reakce na toto přeobsazení se brzy objeví.
Zdá se mi velmi nepravděpodobné, že by Tomáš nenašel čas na nadabování jeho srdeční role.
Zdeněk Hruška
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9160
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od filip »

Děkuji za reakci, je věcná, pokusím se tedy vysvětlit.
Myslel jsem tím, že je papírově a typově dobrá náhrada. Na tuto roli se podle mě hodí, takový trochu hňup (role Patricka). Pan Racek by byl neodiskutovatelně lepší, ale teď už to nezměníme, tudíž si budeme muset do kin počkat, jak se s tím pan Krejčí popere.
Jak jsem psal, nevím proč to nedabuje, do dabingu tohoto filmu nevidím. Ale mě nesedí, že když do Hobita nebo do Noci v muzeu 3 byli přizváni herci z dřívějších dílů, tak sem ne. Nevím.
Stejně tak je možná varianta, že bylo obsazení seriálu považováno jako irevelantní (stejně jako u Tučňáku z Madagaskaru, kde se na to nebral potaz a proto Skippera daboval pan Bareš - v Madagaskaru casting na tučňáky totiž nebyl).
Stejně tak je možné, že pan Racek nebyl přizván. Těch možností je více, ale pravdu neznám.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Tomáš Racek
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2015 21:28

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od Tomáš Racek »

Chci potvrdit, že jsem skutečně nebyl přizván k dabingu tohoto filmu.Na dotaz do produkce LS proč a z jakého důvodu už tuto roli nemluvím,mi bylo vysvětleno, že jim můj hlas na roli Patrika nevyhovoval.(Obsazení rolí je totiž výsostným právem režiséra a celého tvůrčího týmu)Po dohodě se supervizorem se mě LS Productions rozhodlo přeobsadit . Samozřejmě jistou roli-i když údajně ne rozhodující-bylo mé agenturní zastoupení.
Tomáš Racek...
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 800
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Spongebob ve filmu: Houba na suchu

Příspěvek od starpep »

Pan Racek byl skvělý dabér Patrika :(
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Odpovědět

Zpět na „Filmy“