Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od palg »

Buddy míří na Západ / Occhio alla penna (1981)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jan SchánilecBud Spencer (Buddy), Martin Sobotka - Amidou (Orlí oko), Pavel Vondra, Miroslav Saic, Ladislav Cigánek, Bedřich Šetena, Dalimil Klapka, Daniela Bartáková, Radovan Vaculík, Kateřina Halešová, Marek Libert, Martin Stránský, Svatopluk Schuller, Pavel Tesař, a další.

Překlad: Miroslava Nehasilová
Výroba: Zdenka Barcalová
Zvuk: Martin Porubský
Produkce: Milan Soták
Úprava a režie českého znění: Hana Krtičková
Vyrobila: pro Vapet Productions Saga TV, s. r. o., 2008
Naposledy upravil(a) palg dne 03 pro 2011 14:17, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od Wolverine »

Existuje ještě nějaký starší dabing? Nějak se mi nechce věřit, že tuhle "Spencrovku" nedávali dříve třeba už v osmdesátých nebo devadesátých letech v televizi :-?
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od Budy »

Nevím, ale tento film patří k těm horším. Určitě natočil lepší filmy. V 80. letech tady spíše běžely ty lepší, tak že bych spíše přiklonil k tomu, že je toto první dabing nebo existuje nějaký VHS.
18.05.2008 – 07.05.2015
oik
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od oik »

Už je to dýl, co jsem to viděl, ale mám za to, že herce Amidou (v češtině jméno postavy Orlí oko) mluvil Martin Sobotka.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od palg »

oik píše:Už je to dýl, co jsem to viděl, ale mám za to, že herce Amidou (v češtině jméno postavy Orlí oko) mluvil Martin Sobotka.
minule sem to zaslechl na Nova Cinema a myslím, že sem slyšel Pavla Vondru (splést sem se mohl, neboť jsem filmu nevěnoval velkou pozornost, tudiž nevylučuji i Martina Sobotku). Prosím někoho o potvrzení, resp. vyvrácení. děkuji.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od Wolverine »

Před pár dny to dávali na Nova Cinema s tímto dabingem (z roku 2008), sice jsem jenom viděl asi posledních pět minut, ale slyšel jsem tam právě Sobotku, Stránského, Vondru... Asi mě zarazila ta "novota" dabingu, na kterou nejsem moc zvyklí u filmů se Spencerem + Hillem.
Ale jak už zmiňuje Budy, nejspíš nebyl film tak úspěšný a proto dabing vnikl teprve až teď.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od Budy »

oik píše:Už je to dýl, co jsem to viděl, ale mám za to, že herce Amidou (v češtině jméno postavy Orlí oko) mluvil Martin Sobotka.
Ano, mluvil ho Sobotka.
18.05.2008 – 07.05.2015
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od kubik-dulik »

Tento dabing také skupina JOJ.
oik
Příspěvky: 382
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Buddy míří na Západ / Occhio alla penna

Příspěvek od oik »

Pavel Vondra - Riccardo Pizzuti (Colorado Slim), Renato Scarpa (Logan), Dalimil Klapka - Piero Trombetta (Popsy Logan), Bedřich Šetena - Tom Felleghy (doktor), Osiride Pevarello (uklízeč záchodu), Ladislav Cigánek - Joe Bugner (šerif Bronson), Miroslav Saic - Renzo Pevarello (číšník), Radovan Vaculík - Frank Nuyen (čínský kuchař), Martin Stránský - Jesús Guzmán (důstojník kavalerie) + (stařík u doktora), Marek Libert - Salvatore Basile (kavalerista), Svatopluk Schuller - Lorenzo Fineschi (bandita)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“