Ďábel se třemi zlatými vlasy

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Ďábel se třemi zlatými vlasy

Příspěvek od filip »

Der Teufel mit den drei goldenen Haaren
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: Bratříček a sestřička, Brémští muzikanti, Císařovy nové šaty, Čarovné střevíce, Děvčátko se sirkami, Duch v láhvi, Honzíček a Grétička, Hvězdné tolary, Chytrá horákyně, Jak Honza ke štěstí přišel, Jak princezny po nocích tancovaly, Jorinda a Joringel, Kocour v botách, Kosmáček, Král Drozdí brada, Král zlodějů, Krásná Locika, Louskáček a Myší král, Malá mořská víla, Medvědí princ, Modrá lucerna, O Červené Karkulce, O dvanácti měsíčkách, O panně Mahuleně, O princezně Amélii, O rybáři a jeho ženě, O statečném krejčíkovi, O synkovi, který se učil bát, O zlatém tolaru, O zpívajícím stromku, O živé vodě, Paní Zima, Pasáček vepřů, Pohádka o dešťové víle, Pohádka o zemi hojnosti, Popelka, Pravá nevěsta, Princ Modřej a víla Lupinka, Princezna Husopaska, Princezna na hrášku, Rampelník, Sedmikráska, Silák Honza, Sněhurka, Sněženka a Růženka, Stolečku, prostři se!, Šestka táhne světem, Šípková Růženka, Tři královské děti, Tři pírka, Žabí král aneb Železný Jindřich[/code]

V českém znění: Jan Maxián - Jakub Gierszal (Felix), Martin Sobotka - André Hennicke (Ďábel), Jaromír Meduna - Bernd Stegemann (Kněz), Petr Rychlý - Thomas Sarbacher (král Ottokar), Rudolf Kubík - Wilfried Pucher (převozník), Marcela Nohýnková - Christine Schorn (Ďáblova babička), Daniela Bartáková (vypravěčka), Tomáš Borůvka, Svatopluk Schuller a další

Režie: Magda Landsmannová
České znění v DW Agentuře s.r.o. vyrobila Cet 21 s.r.o. v roce 2014
Naposledy upravil(a) filip dne 07 kvě 2020 06:17, celkem upraveno 3 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Ďábel se třemi zlatými vlasy

Příspěvek od filip »

Bohužel si nepamatuji celé titulky, takže jsem doplnil co si pamatuji.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďábel se třemi zlatými vlasy

Příspěvek od Joe Black »

Je možný, že jsem to dnes na Nově viděl s jiným dabingem? Mrknu se zpětně na O2 TV a sepíšu to sem...
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Ďábel se třemi zlatými vlasy

Příspěvek od filip »

Dneska to dávali viď? Slyšel jsem to, ale nedíval jsem se, ale byly tam úplně jiné informace, ne? Mrkni se.

EDIT: Dnes dávali film, který je ale z roku 2009.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďábel se třemi zlatými vlasy

Příspěvek od Joe Black »

Už jsem to zjistil, sepisuju to zrovna. :) Nenapadlo mě, že by existovaly dvě německé pohádky se stejným názvem...
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďábel se třemi zlatými vlasy

Příspěvek od Joe Black »

Tenhle film se i podle ČSFD jmenuje Ďáblovy zlaté vlasy. Pak se odliší od toho druhého filmu, který se doslova jmenuje Ďábel se třemi zlatými vlasy z roku 2009.
ovaDDavid
Příspěvky: 186
Registrován: 01 dub 2013 21:12

Re: Ďábel se třemi zlatými vlasy

Příspěvek od ovaDDavid »

Joe Black píše: 01 kvě 2015 12:54 Už jsem to zjistil, sepisuju to zrovna. :) Nenapadlo mě, že by existovaly dvě německé pohádky se stejným názvem...
Je to tak preto, lebo v Nemecku sa vyrábajú v rovnakej dobe dve konkurenčné série , ktoré zapracovávajú svoje rozprávky bratov Grimmovcov a rozprávky Hansa Christiana Andersena.

Konkrétne tento film patrí k sérií Sechs auf einen Streich (https://de.wikipedia.org/wiki/Sechs_auf ... sodenliste ), ktorý vyrába verejnoprávna nemecká tv ARD a séria zahŕňa filmy,ktoré vlastníš ty s užívatelom filip.

Ten druhý podobný film z roku 2009, patrí do konkurečnej série Märchenperlen (https://de.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4rchenperlen), ktorú vyrába tv ZDF a ktorú tu vlastní používatel ethan77
Odpovědět

Zpět na „Filmy“