Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od bloom »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jiří Zahajský - Jean Gabin (Richard Briand-Charmery), Dalimil Klapka - Louis de Funès (Gaspard Ripeux), Vlasta Peterková - Madeleine Robinson (Maud), Jaroslav Kaňkovský - Jean Lefebvre (Charly), Jiří Plachý - Frank Villard (Lucien), Bedřich Šetena - Paul Frankeur (Arthur) + (titulky), Karel Richter, Oldřich Vlach, Martina Hudečková, Eva Klepáčová - Marie-Hélène Dasté (teta Berta), Inka Šecová a další.

Produkce: Evelyna Vrbová
Dialogy a režie: Jiří Ptáček
Vyrobila: LS Productions Dabing pro Premiéra TV a.s. 1996
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od palg »

Pan Klapka byl vynikající na Funése, dle mě nejlepší pofilipovského dabing.
Naposledy upravil(a) palg dne 05 led 2011 21:51, celkem upraveno 1 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od HonzaXXII »

Nezní to špatně, občas se i trochu snaží imitovat Fildu, ale to je tu jen k dobru. Filipovský to není, ale já si fakt myslím, že snad neexistuje role, kde by pan Klapka neexceloval.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
louisdefunes
Příspěvky: 88
Registrován: 28 pro 2009 17:23
Poznámka: >> Tento uživatel byl dne 5.9.2010 zabanován z důvodu nevhodných příspěvků, drzosti, vulgarity k jiným uživatelům a nabourávání cizích účtů <<

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od louisdefunes »

Nevíte někdo, kdo dělal překlad a kdo režii českého znění?
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od Vladajsoucna »

Naprosto perfektní. Klapka jako Funés je skutečně tím druhým nej dabérem po nepřekonatelném Filipovském, i J.Zahajský na Gabina sedne výborně.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od zvoltejmeno »

Super. Fakt byste se měli složit na předabování Funésovek, ve kterých před časem "exceloval" Krampol. Nejdřív jsem Klapkovi jako Funésovi nevěřil, ale tohle zní dost příjemně. Určitě bych si zvyknul. Klapka je výborný herec a dabér staré školy, který tu naštěstí ještě je a pořád dokáže výborně dabovat a toho by se mělo využít (když člověk vidí, kolik herců nás v minulých letech opustilo začne si takových dabérů opravdu vážit - ach ten Bedřich Šetena, doufám, že dabing v příštích měsících nezažije další takovou ránu). Opravdu, tohle je herec, který je výborný v každé roli, stejně jako pan Brabec.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od salgado »

Řekl bych, že hlavně zatím není poptávka ze strany ČT po nákupu dalších, zatím nedabovaných filmů s de Funésem. Oni se víceméně spoléhají na klasiku. Jednou za pár let odvysílají sérii s Fantomasem a Četníky+pár dalších filmů, a tím je to pro ně vyřízeno. Nějaké inovace bych od nich nečekal. A představa, že se celý národ složí na redabing Zelňačky, Rabína a Lakomce... To je sci-fi... :D
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od zvoltejmeno »

No samo, že není poptávka, když všechny klasický (klasický hraním Funése né tím, jak moc se zaryly divákům do mysli) Funésovky, kde Funés furt běhá a řve - tedy je v hlavní roli- jsou nadabovaný (teda kromě Jako chlup v polévce). Většina geniálně, menší část docela naprd. Krampol je na LdF nemožnej, vykrádá tu část Filipovského, která furt řve a není mu rozumět, Faltus hrozně šišlá a vykrádá tu část, kde FF šaržíruje "jemnějšího" Funése a do toho zařve, když je potřeba. Ani Faltusovi občas nejde dobře rozumět.

No nemyslel jsem národ, ale pokud se podíváš na konverzaci, kterou jsem tady rozproudil u filmu Lakomec (1980), uvidíš, že jsem rozvinul ideu jednoho uživatele dabingfora, co ,,reálně uvažuje" o tom, že by se složil na redabing :D.

Jinak Zelnacka s Klapkou bude lepší, ale nebude to vono. Teda ostatní filmy LdF by byly s Klapkou určitě super, ale Zelnačka pro mě bude nejlepší vždy v originále. Tenhle tejden jsem jí viděl s titulkama a ten Funésův citlivý (nejen) hlasový projev se bez Filipovského fakt nedá plnohodnotně nadabovat. Hodně z vás si vychvalovalo Lábuse, ale musím říct, že když Zelnačku dávali naposled (asi 5-6 let zpátky) a slyšeli jsme v hl. roli Lábuse, celá rodina jsme si říkali: ,,Co to ?" :D. Ale vážně Lábus se fakt nehodí.

Já jsem se prostě naučil dívat na na některé filmy s LdF v originále. Např. Dobrodružství Rabína Jákoba jsem viděl s titulky nespočetněkrát.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Gentleman z Epsomu / Le Gentleman d'Epsom

Příspěvek od salgado »

Tak určitě, originál je vynikající. Takové Pouic-pouic se dá poslouchat jenom v originále, protože Krampol je tam úplně tragický.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“