Země zítřka / Tomorrowland

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od DAN K. »

Já nevím, jak to bylo v tomto případě, ale s J. Kanyzou je ten problém, že velkou část roku tráví ve Francii, kde má druhé bydliště. Teď jsme ho do něčeho chtěli a zrovna tam je. Dabing jsem viděl a přišel mi velmi povedený (vysoce nadprůměrný, určitě ne rutinní), rozhodně mnohem lepší než Popelka od stejného týmu. Místo nepovedených exeprimentů se začínajícími herci sázka na jistotu v podobě výborné Terezy. Dialogy sedí i na retnice, že by se dalo česky snad i odezírat. A M. Etzlera jsem vzal po deseti minutách taky na milost, Clooney tam hraje většinu filmu takovýho unavenýho, zatrpklýho morouse, na to Etzlerův hlas docela hodí (J. Kanyza by byl určitě taky výbornej, o tom žádná). Dětské role perfektní, Nosek má jen malou roli, ale vůbec bych nepoznal, ze s dabingem začíná.... jinak mě teda zaujalo, že jsem zaznamenal zmínky o absenci JK i od lidí, u kterých jsem vůbec netušil, že vnímaj dabing. Evidentně ta jeho úžasná barva hlasu na lidi působí.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od zvoltejmeno »

EvilPhoEniX:
,,Ze začátku se mi sice zježily všude chlupy jak jsem uslyšel Český dabing..."

Pepinec:
,,Jo a český dabing? Kdyby bylo stejně kvalitní moje kolo, zahodím ho do pangejtu."

No opět jsem přihodil svojí bezvýznamnou trošku do mlejna. Tohle jsou komentáře z ČSFD. No nechápu, co se jim na českém znění nezamlouvalo. Mně dabing přišel dost příjemný. Stránský byl taky fajn. Dabéra Clooneyho jsem neidentifikoval a místy jsem si myslel, že zní trochu jako Táborský :D. Nemyslím si, že je ohledně českého znění nějakej problém.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
konupka
Příspěvky: 58
Registrován: 10 kvě 2014 18:57

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od konupka »

Podle mě je vysvětlení toho proč se dabing nelíbí zcela nasnadě. Mladý český divák odchovaný nekonečnými seriály na většině komerčních stanic zavítá do kina, kde se mu najednou naskytne možnost slyšet kvalitně upravený a obsazený dabing. Co se to děje? Kde je těch typických deset dabérů, na které je zvyklý? Jak je možné že dialogy tak perfektně sedí? Jak je možné, že herci mají jiný herecký výraz než obvykle? Jaktože každou postavu dabuje někdo jiný a ne jeden herec čtyři až pět lidí? Rozhořčeně se dívá na ostatní diváky co oni na to a poté zklamaně odchází domů napsat nenávistný komentář na csfd :D. Tohle samozřejmě myslím jako nadsázku. Ale tohle je jeden z mnoh případů, kterých jsem si všiml, že s rozvojem internetu se každý stal odborníkem na všechno a musí to co nejhlasitěji vykřičet do světa. To se stalo i u dabingu, "protože Franta odvedle říkal, že dabing není in, je out a dívat se na dabing není cool, tak já si to myslím taky". Těch komentářů ohledně špatného dabingu tohohle filmu je tam celá řada. Příjde mi to celkem nefér vůči těm, kteří se na tom museli opravdu nadřít a něco vytvořit, na rozdíl od některých rychlou jehlou spíchnutých věcí.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od Ištván87 »

Problém u tohoto dabingu bude pro spoustu lidí právě v tom obsazení Miroslava Etzlera. Mně jedna kolegyně v práci říkala, že na tom filmu byla a že ten film nebyl špatný, ale ten dabing. Dokonce poznala hlas Miroslava Etzlera a to jí právě vadilo. A jsem si zcela jistý, že jinak o dabingu nemá ánung. Ale zajímalo by mě, jestli by diváci nadávali třeba na Jiřího Štěpničku, protože Jan Kanyza je sice absolutně hlasově nejblíž originálu, ale právě Jiří Štěpnička dabuje Clooneyho dost často. Berte to takhle: Kdyby v X-Men: Budoucí minulost daboval Hugha Jackmana někdo jiný než Zdeněk Mahdal, tak by lidi taky říkali, že je to nejhorší dabing všech dob. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od videofil »

Každý je prostě zvyklý na svého dabéra, na tom nevidím nic špatného.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od Ištván87 »

Trošku to brání v rozletu a je to jedním z důvodů, proč je tolik dabingů, kde sedmdesátiletý Jiří Krampol dabuje třiceti-, nebo čtyřicetiletého Belmonda. Navíc některá zavedená spojení jsou docela mimo.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od videofil »

Tak možná máš trošku pravdu, ale já jsem taky rád, když určitého herce dabuje někdo, kdo ho před tím skvěle daboval. Mě to vůbec nevadí a osobně tento model, dá-li se to tak nazvat, v dabingu preferuji a podporuji. Občas se i mi líbí nějaká změna, ale není to zase tak často.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od zvoltejmeno »

Ištván87 píše:Trošku to brání v rozletu a je to jedním z důvodů, proč je tolik dabingů, kde sedmdesátiletý Jiří Krampol dabuje třiceti-, nebo čtyřicetiletého Belmonda. Navíc některá zavedená spojení jsou docela mimo.
No jo, to je pravda. O redabingu muže z Ria už bylo řečeno dost. Nicméně na starého Belmonda je Krampol opravdu nejlepší. Nedávno šel Muž a jeho pes a musím říct, že dabing byl velice slušný.

Každopádně když už tady tak prohazujeme Stránského a Belmonda, vzpoměl jsem si na jeden válečný film s Belmondem (nějaká ženská tam měla sklep plný salámů :D) , kde ho shodou okolností taky daboval Stránský (jestli se nemýlím). No tohle spojení mně teda moc nesedlo.

Ále to je možná až moc od tématu.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od ocypuc »

I když si myslím, že je dneska v dabingu "PřeTerezieTaberyováno" , a v tomto dabingu opět nezklamala (což není nic nového, protože je skvělá dabérka, i když je něco jako Bohdan Tůma v sukni), bych já radši slyšel Jitku Jirsovou, na kterou jsem zvyklý ze seriálu Pod Kupolí, i když není v top 3, tak Terezii není co vytknout. Spojení George Clooney - Miroslav Etzler je možná co se týká originálu či rozdílu věku lepší, ale zvyk je zvyk a moc se mi to nelíbilo. Pořád jsem si v hlavě promítal, jak by to řekl Jan Kanyza. Martina Stránského řešit netřeba. Spíš jsem zvědavý, jestli se v dabingu prosadí Viktorie Hrachovcová, protože podle jejího profilu, co tu má, nic nedabovala, ale přišla mi, jako by nedabovala poprvé a nebyla vůbec špatná.

Ernesto Čekan - Parm Soor (Otec astronautky ve vlaku)
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Země zítřka / Tomorrowland

Příspěvek od Pan X »

Dabing podle mě skvělý, jen mě hodně mrzelo, že nebyl obsazen Jan Kanyza, parádně by se sem hodil, avšak Miroslav Etzler je dobrá náhrada, za mě 9/10.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“