Králova zahradnice / A Little Chaos

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od James55 »

matthew.17
Příspěvky: 179
Registrován: 28 led 2012 09:44

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od matthew.17 »

Čo sa hodí do Divergencie sa absolutne nehodí sem :( Dlho som tu nebol, ešte stále je u vás ten protest?
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
ravenin
Příspěvky: 47
Registrován: 22 pro 2013 17:56

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od ravenin »

Slavíková na Kate Winslet???????? Tohle už by nebylo vtipné ani na apríla.... :vztek:
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6905
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Michaela2 »

No také nejsem fanynka tohoto spojení, hlavně se obávám, že Slavíková - Bouček bude jak matinka a syn, Libor zní opravdu o 20 let mladší než Z.Slavíková :-) Dobrá na Kate je podle mě i Jolana Smyčková, škoda, že nebyla obsazena ...
matthew.17
Příspěvky: 179
Registrován: 28 led 2012 09:44

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od matthew.17 »

Ja som mal vždy Slavíkovú na Kate rád už od Iris, jasné že Jitka Ježková to nie je, ale na druhé miesto sa podľa mňa hodí. Ale sem fakt ne... V Divergencii bola úžasná, ale toto je typická Katina rola a bez Jitky to bude vyzerať dosť divne. To musia naozaj všetci vaši herci protestovať? :D :( :(
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6905
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Michaela2 »

Tak ona sama Kate Winslet nemá jemný holčičkovský hlas jako Jitka Ježková, naopak hlas je celkem drsný temný, připomíná mi třeba Irenu Máchovou a čím je Kate starší, tím ten hlas je hrubší, ale Zuzana Slavíková mi k ní opravdu nesedí, já bych ji na druhý post nedávala ... mně se na Kate líbila i Mirka Součková ... v tomhle filmu bych prohodila Slováčkovou se Z.Slavíkovou, postava René vypadala mnohem starší než Kate, více by to pasovalo, tím nechci řící, že by René byla na Kate ta nejlepší volba, ale myslím, že by se to poslouchalo lépe :-)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od James55 »

Eleanor: Trochu té konstruktivní kritiky by neuškodilo. Co je na něm podle tebe strašného, proč atd. A taky by mě zajímalo, jestli jsi ten dabing slyšela nebo ho hodnotíš jen podle napsaného obsazení...
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Eleanor »

James55:

Abych se přiznala, už mě moc nebaví psát sem konstruktivní kritiky, stejně si myslím, že je to k ničemu. Tvůrci dabingů se podle toho neřídí. Tak tu vždycky hodím jen podobný krátký komentář, abych vyjádřila nesouhlas... Ne, neviděla jsem to s dabingem, a pokud tento film někdy uvidím, pak jedině v originále.
Je smutné, že dnes, ať už se obsadí kdokoli na kohokoli, najde se vždycky někdo naprosto spokojený a vždy schopný obhájit jakoukoli zvrácenost.

Ano, Kate Winslet nemá úplně hlas jako Jitka Ježková, ale nemá ho ani jako Zuzana Slavíková. A víte co? Málokdy se najde spojení, kdy by měl herec z ciziny totožný hlas s nějakým českým hercem. Jde ovšem o to, jestli dabér na herce sedí svým projevem. (Např. Alexej Pyško nemá hlas jako Bruce Willis, ani jako Gary Oldman, a přesto jsou tato spojení perfektní). Taktéž jsem zastáncem spjatých hlasů a toho, že na některá spojení se prostě nesahá.
Kate Winslet - Jitka Ježková a Leonardo DiCaprio - Michal Jagelka jsou asi úplně dvě nejdodržovanější spojení v současném dabingu, nevidím důvod ho měnit. Ačkoli důvod samozřejmě znám - Jitka Ježková je v agentuře. Bez toho, aniž bych se chtěla dotknout Zuzany Slavíkové, mezi ní a Jitkou Ježkovou je prostě propastný rozdíl. Paní Slavíková není špatná dabérka, ale Jitka Ježková je prostě první liga. Všechny role, které dabuje, svým projevem zdobí, má obrovské zkušenosti, protože už namluvila kvanta filmů, plus má vážně krásný hlas.

Další výsměch je Alan Rickman - Vladislav Beneš. Pan Beneš je výborný dabér, ale jeho hlas je příliš přívětivý, příjemný, sympatický a obyčejný na člověka, jehož hlas je ve světě přímo ikonický. Samozřejmě nikdo takový hlas v České republice nemá, ale pro mě bude vždycky No. 1 spojení s Alešem Procházkou. Už jsem tu psala několikrát proč (asi to bude buď ve složce Alan Rickman nebo Aleš Procházka, je možno dohledat tam). Ve zkratce je to hlavně tím, že z obou jejich hlasů vyzařuje podobný, určitý odměřený, jakýsi až aristokratický chlad a oba herci trochu zvláště vyslovují vzhledem k oběma jazykům. Alan Rickman kromě velmi nízko posazeného hlasu, zvláštně protahuje slova, dělá mezi nimi velké pauzy; Aleš Procházka zase vyslovuje až neobvykle přesně, jakoby si dával pozor na každé jednotlivé písmenko ve slově + nízký tón hlasu vždycky zvládal (viz. Harry Potter série, obzvlášť první až pátý díl). Je samozřejmé, že je mezi nimi velký věkový rozdíl, ale mě se toto spojení přesto zdá nejlepší možné.

A nakonec Helen McCrory - René Slováčková. Co si pamatuji, tak René Slováčková měla vždycky takový dívčí, vcelku jemný hlas, Helen má hlas úplně opačný. Nízký, trochu nakřaplý.

Bylo to dost konstruktivní? :)
Naposledy upravil(a) Eleanor dne 02 zář 2015 18:30, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9160
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od filip »

Rozhodně bych nevinil Veroniku Veselou, ale především Studio Budíkov.
Už jsme viděli, že s agenturními herci to jde, v TSPJ, Virtualu, LS Productions, Médee, SDI ale jinde to očividně nejde, i Barrandov nabízel Janu Vondráčkovi jeho roli v Mentalistovi, zbytek studií bohužel dělá spící brouky a nechtějí o ničem slyšet. Vladislav Beneš se na Rickmana dle mého názoru hodí, rozhodně lépe než Aleš Procházka, který je mladší. Ano, v Harry Potterovi podal brilantní výkon, ale to byla za A) Castovaná postava a za B) Při castingu se neobsazovalo podle věků a nějakého spjatého herce ale samozřejmě na roli.
Vladislav Beneš je natolik dobrý herec, že tuto roli určitě zvládne.
A i když se mi obsazení Zuzana Slavíkové nelíbí, tak raději paní Slavíkovou než méně hlasů na vedlejší role.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Odpovědět

Zpět na „Filmy“