Firefly / Firefly

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Firefly / Firefly

Příspěvek od oberon »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související film: Serenity

V českém znění: Jiří Dvořák - Nathan Fillion (Kapitán Malcolm 'Mal' Reynolds), René Slováčková - Gina Torres (Zoë Washburneová), Libor Bouček - Alan Tudyk (Hoban 'Wash' Washburne), Sabina Laurinová - Morena Baccarin (Inara Serra), Jakub Saic - Adam Baldwin (Jayne Cobb), Kristina Jelínková - Jewel Staite (Kaylee Fryeová), Filip Jančík - Sean Maher (Dr. Simon Tam), Anna Theimerová - Summer Glau (River Tamová), Pavel Rímský - Ron Glass (Pastor Book)

Epizodní role: Martin Sobotka - Carlos Jacott (Lawrence Dobson), Petr Burian - Mark Sheppard (Badger), Karel Richter, Daniel Krejčík, Petr Neskusil, Marek Libert, Kateřina Březinová, Dana Syslová, Adéla Kubačáková, Antonín Navrátil, Gustav Bubník, Petr Vágner, Lucie Svobodová (titulky) a další

Překlad a dramaturgie: Milan Pohl
Zvuk: Jan Neskusil
Produkce: Filip Brázda
Vedoucí výroby: Marie Přívratská
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy: Dagmar Novotná
Režie: Lucie Petra Svobodová
Vyrobilo: Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group pro FTV Prima s.r.o. 2015
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od Slipio »

Trošku se nam tady ty profily množí :D.

Dabing docela povedený. Jenom je divné, že Baldvina nedabuje Dvořak, ale s tím se neda nic dělat. Mohli vybrat nějakěho dabera s hlubším hlasem. Mark Sheppard v podaní Buriana byl dobrý. Taková adekvátní mladší nahrada Cigánka. Suchanková se k Summer hodí dobře jako vždy. Nové dabérky Moreny Bacarin a Jewel State jsou dobře vybrané. Za mě docela spokojenost a samotný serial vypadal tady dobře, takový old school.
Naposledy upravil(a) Slipio dne 08 zář 2015 19:01, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od Ištván87 »

Já už ten svůj smazal. Jsem pomalej. :D Jinak co se týče dabingu, čekal jsem to horší. Dost mě překvapilo, že se René Slováčková na Zoey i docela hodila, přestože byla nejspíš obsazena kvůli dostupnosti. Jakub Saic se moc nehodil na Jaynea, ale nic hrozného. Jayne je v originále sympatický tím, že je to hajzlík, s hlasem Jakuba Saice je prostě jenom sympatický, protože Jakub Saic má sympatický hlas. Kristina Jelínková a Sabina Laurinová, ty se na svoje postavy moc nehodí, ale třeba Sabinu Laurinovou jsem si docela rád poslechl. Jiřího Dvořáka jsem na Malovi očekával, nebyl špatný. Já osobně bych prohodil Jakuba Saice s Jiřím Dvořákem a byl bych celkem spokojený. Překlad byl dobrý, zvuk taky, Filip Jančík, Pavel Rímský a Anna Suchánková se na své postavy hodí opravdu dobře. Takže nadprůměr. Jako obřího fanouška seriálu mě jeho dabing nijak neurazil. Jen je škoda, že to dávají před Simpsonovými. Já bych to dal do primetimeu. :D Na druhou stranu, v tuhle dobu nic nedávají, takže to není tak špatný tah.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od videofil »

Seriál sice nesleduji, ale k Adamu Baldwinovi je Jakub Saic nejlepší volba.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od Ištván87 »

Kdyby Pavel Vondra měl o oktávu hlubší hlas, tak by on byl nejlepší volba. Jakub Saic to dohání herecky, ale zatím mi na něj moc nesedí.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
MartyMcFly
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2012 13:42

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od MartyMcFly »

Při obsazování měli dilema, protože Filliona i Baldwina v minulosti daboval Jiří Dvořák. Mohli být odvážní a dát mu OBA. Dvořák je dobrý herec a kdyby trochu změnil hlas, já bych s tím problém neměl. Má to jen pár dílů, tak to mohl být zajímavý experiment :D Co na to místní znalci ?
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od -kNiGHT- »

Dvojrole určitě ne, ale třeba Jan Šťastný mi v Serenity na Fillionovi seděl dobře. Filip Jančík je jediný kdo dabuje stejného herce jako ve filmu, je škoda, že se neinspirovali filmem víc (ikdyž to asi nebyla v tomto případě inspirace filmem). Seriály v češtině sleduju minimálně a tak ty hlasy na herce ze seriálu Castle nebo Chuck mě neovlivňují tak jako v jiných případech.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od videofil »

Ištván87: Pavel Vondra ho taky dabuje dobře, o tom se hádat nebudu ;) , ale na Jakuba Saice jsem si už zvykl víc.
gar-mogoth
Příspěvky: 52
Registrován: 03 srp 2013 14:36

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od gar-mogoth »

Nevíte, jestli má pak prima v plánu předabovat Serenity se seriálovým obsazením?
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Firefly / Firefly

Příspěvek od Ištván87 »

Mně osobně by to nevadilo. A stejně jako v případě pilotního dílu by to mohli rozdělit a ten seriál by byl alespoň o něco delší.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Seriály“