Šaráda / Charade

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Šaráda / Charade

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB I ČSFD I FDb

1. DABING
V českém znění: Bohumil ŠvarcCary Grant (Peter Joshua), Veronika FreimanováAudrey Hepburn (Reggie Lampertová), Petr KostkaWalter Matthau (Hamilton Bartholemew), Alexej PyškoJames Coburn (Tex Panthollow), Petr PopelkaGeorge Kennedy (Herman Scobie), Klára JernekováDominique Minot (Sylvie Gaudetová), Jiří HálekNed Glass (Leopold W. Gideon), Josef VinklářJacques Marin (inspektor Grandpierre), Roman HemalaPaul Bonifas (pan Felix), Bohumil Švarc ml.Thomas Chelimsky (Jean-Louis Gaudet), Stanislav FišerMonte Landis (Konferenciér), Eva Spoustová, Libor Terš (titulky) a další

Překlad: Jan Jirák
Dialogy: Boris Adamec
Dramaturgie: Věra Pokojová, Eva Lavická
Hudební spolupráce: Jiří Svoboda
Zvuk: Radim Štětina
Asistentka režie: Dagmar Vrbovcová
Vedoucí výroby: Miloš Novák
Režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Česká televize 1992

2. DABING
V českém znění: Ladislav MrkvičkaCary Grant (Peter Joshua), Dagmar ČárováAudrey Hepburn (Reggie Lampertová), Vladimír Brabec, Pavel Rímský, Václav Knop, Rudolf Jelínek, Olga Želenská, Zdeněk Kalvach, Miroslav Nohýnek, Otto Rošetzký a další

Překlad: Blanka Vojířová
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Helena Bendová, Marcela Bártová
Dialogy a režie: Mário Kubec
Vyrobila: Agentura HB pro ČNTS Nova 1996
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4723
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od Newmy »

11.7.1992 na ČTV.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od Carney »

Eva Spoustová (recepční)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od bloom »

palg píše:
Ištván87 píše:Koukal jsem, že je i DVD a bylo tam napsáno, že je s dabingem... Je tam tenhle dabing, nebo jiný??? Já jen, že jsem nedávno synchronizoval dabing s obrazem, tak si říkám, jestli to nebylo zbytečný....
co jsem já naposled měl tohle dvd v ruce, tak tam žádný dabing nebyl, originál znění s titulky.
Já mám originální DVD z Levných knih a dabing na něm je (ČT), bohužel v otřesné obrazové kvalitě, která je úplně stejná jako na mojí VHS nahrávce z Novy.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od salgado »

palg píše:
Ištván87 píše:Koukal jsem, že je i DVD a bylo tam napsáno, že je s dabingem... Je tam tenhle dabing, nebo jiný??? Já jen, že jsem nedávno synchronizoval dabing s obrazem, tak si říkám, jestli to nebylo zbytečný....
co jsem já naposled měl tohle dvd v ruce, tak tam žádný dabing nebyl, originál znění s titulky.
Pokud vím, tak na obou DVD je dabing ČT. Liší se akorát kvalitou obrazu, ta od Vapetu prý je výborná.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od Stanley Roe »

Hmm tak ten dabing z dob ČNTS Novy nevypadá podle jmen vůbec zle ... ne že by ten ČT neměl pro obsazení jedno dabérské eso vedle druhého, ale kamenem úrazu ČT dabingu bylo obsazení hlavní mužské role .. pan Švarc Granta dost znatelně ostaršoval a to měl Grant už cca 58 let :-) .. otázka je, jestli v tom druhém dabingu byly dialogy také tak brilantní.. to už se asi drtivá většina z nás nikdy nedozví .. ;)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od salgado »

Musím souhlasit, pan Švarc na Granta vůbec neseděl. 2. dabing jsem sice neviděl, ale pana Mrkvičku si tam představit umím. Bohužel jisté zase je, že 2. dabing bude trpět jiným neduhem doby, a to akutním nedostatkem dabérů ve vedlejších rolích.


Kdo v 2. dabingu mluvil WM?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od bloom »

salgado píše:Kdo v 2. dabingu mluvil WM?
Kvůl Prvnímu říjnovému pondělí tipuji že na 95 % Vladimír Brabec. A Coburna patrně Pavel Rímský.

Jinak souhlas, Bohumil Švarc mi tam moc neseděl, ale upřímně mi na elegantního Caryho Granta přijde i Ladislav Mrkvička docela mimo. IMHO ho mohl dabovat třeba právě Vladimír Brabec.

Jinak 2. dabing je mrtvý - od počátků Cet 21 na Nově dabing ČT.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od salgado »

Tak celá řada dabingů z dílny Mária Kubce z té doby se zachovala, takže třeba v tomto případě Nova jenom více dbá na kvalitu.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Šaráda / Charade

Příspěvek od bloom »

Fyzicky se patrně zachoval, ale pochyuji, že někdy v roce 2001, kdy na Nově běžel poprvé, šlo o kvalitu. Jde jasně o práva (příběh ČNTS x Cet 21 snad opakovat nemusím).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“