Převod VHS do PC - 2016

Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:21, celkem upraveno 3 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od BobSilas »

Proč platit za něco, co si můžeš udělat sám. :D V dnešní době je toto naprosto banální záležitost, kterou zvládne (snad) každý trošku zručný jedinec. ;)

Předpokládám, že k dispozici máš PC a VHS přehrávač, k digitalizaci audio stopy z VHS ti tedy postačí dokoupit propojovací kabel Audio 3,5mm stereo Jack - 2x cinch, a v případě potřeby redukci Scart-Cinch (viz obrázek).
Obrázek
Stereo jack 3,5mm zastrčíš do PC zvukovky vstupní zdířka Line in (u obyčejné zvukovky to je modrá zdířka - pozor kvalitnější zvukovky mají konektory pozlacené) Cinche zasuneš do VHS přehrávače, pokud nemáš na přehrávači konektory cinch tak musíš použít redukci skart.
Obrázek
Pro nahrávání lze použít jakýkoli softwarový rekordér či audio editor např. Audacity (je zdarma), mě se osvědčil GoldWave, nahrávat pochopitelně bez komprese do WAV. Pokud chceš docílit co nejlepší kvalitu, musíš si zakoupit kvalitní zvukovku a kvalitní kabel s pořádným stíněním.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:21, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od Lukiz »

No já bych varoval před combo VHS/DVD rekordérem od LG. Ta VHS část je nějaká náchylná a starší kazety má docela problém čistě přehrávat a hlavně zvukové kvalita nahrávek s pouze podélnou stopou je bídná, aspoň v porovnání s archivním VHS přehrávačem.
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:21, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od Krikri »

James Plesson píše:teď se mi nahromadilo opravdu velké množství VHS a to každý týden přivážím řádově po ?00 ks a i pěkné "klenoty"... ;)
Copak, vyloupil jsi archiv ČT? :mrgreen: A nebo ještě lépe, zdědil jsi kompletní archiv někdejší Premiéry před jeho oficiální likvidací? ;) Jestli skutečně máš na VHS nějaké unikátní nahrávky, co takhle dohodnout výměnu (tedy pochopitelně až je budeš mít zdigitalizované). Taky mám docela slušný archiv unikátních nahrávek (převážně seriálů z Premiéry), i když s tím tvým archivem se asi nebudu moc rovnat. ;)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od HonzaXXII »

Já bych spíš bral ten archiv ČT :D Ale vidím to nejspíš na výprodeje z videopůjčoven (což o to, x kazet se staršími dabingy a ve starém dobrém 4:3 bych bral hned, o VHSkách Supraphonu a ÚPF z 80. let ani nemluvě).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:21, celkem upraveno 2 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od Krikri »

Takže pro mě zas absolutně nic. :cry:
Ještě že se mi těsně před Vánocemi podařilo sehnat alespoň několik dílů Dívek od vedle, jinak už jsem pomalu byl na mašli...
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:21, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“