Převod VHS do PC - 2016

Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od Krikri »

No tak co se originálek týče, na těch zaručeně nebude nic, co bych sháněl, protože z mé poptávky u nás nikdy nic nevyšlo.:( Leda kdyby někdo měl domácí nahrávky seriálů z Premiéry z l. 94-97 a z ČST/ČT 1988-94. Co sháním a co jsem naopak schopen nabídnout se můžeš mrknout na mém ČSFD profilu:
http://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:22, celkem upraveno 2 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:22, celkem upraveno 2 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:22, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od BobSilas »

Lukiz píše:No já bych varoval před combo VHS/DVD rekordérem...
Tohle je možná převratný vynález pro „počítačově negramotné jedince“ ale pokud chci dále zpracovávat audio/video je mi tento nesmysl k ničemu.

Pokud chci zdigitalizovat celou VHSku tak rozhodně použiju nějakou střihovou kartu která je levnější a získaný materiál můžu v PC nadále bez omezení upravovat/vylepšovat dle vlastní libosti.

např. toto: https://www.tsbohemia.cz/avermedia-dvd- ... 01839.html
možná ti postačí toto: http://www.nakupnigalerie.cz/technaxx-u ... -20-168095
James Plesson píše:Snažím se najít tu nejsnadnější a nejlepší cestu. :)
Pokud se ti zdá mnou popsaný postup složitý „propojit dvě zařízení jedním kabelem a nahrávat“ tak pak už je tu jediné řešení, někoho si najmout ať to udělá za tebe. :D
James Plesson píše:"Bobe" s tímhle nemám moc zkušeností, můžeš mi nějaké výrobky doporučit ? :D
Koukám, že spíš žádné. No když chceš poradit, tak se nestyď to přiznat a abychom se někam pohnuli, tak musíš uvést, jaké máš zařízení, typ VHS přehrávače (jaké má konektory) a obsah PC (hlavně typ zvukové karty). A taky není na škodu uvést, k čemu chceš získaný zvuk použít (což je asi nejdůležitější).

Fakt nevím, co ti mám doporučit, když nevím, co máš? Možná si vystačíš s tím, co máš, ale nejspíš budeš muset něco dokoupit (propojovací kabel určitě).
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:22, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od BobSilas »

Video je OK, 6 hlav, Hi-Fi stereo - tak to je super, zadní výstupy: 2x Skart AV1/AV2 a ještě by tam vzadu měl být 2x cinch Audio ty lze použít na propojení ale přes skart je to kvalitnější (si myslím).

Pod pojmem PC se mi vybaví stolní počítač, ty máš 2x NTB, u obou je psáno, že mají „úchvatný zvuk“ ale není tam zmínka o typu zvukového čipu což je divné (ale to můžeš zjistit softwarově), a u obou máš Combo Audio Jack (sdružený vstup/výstup) což může být problém při nahrávání externího zvuku. Ale to se nedovíš, pokud to nezkusíš.

Takže, zakup si již zmiňovaný kabel a pro jistotu i tu redukci (ta se ti taky hodí) a zkus něco nahrát, stačí kousek na ukázku. Do PM ti hodím můj oblíbený prográmek.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:23, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od BobSilas »

Ony ty chytré televizory nemají žádné šifrování, pouze si to ukládají do svého formátu, který neumí PC přelouskat (nekompatibilní formát), je na to sice fígl jak to obejít ale proč to dělat složitě, když to jde jednoduše. Stačí si zakoupit DVB-T/C (záleží jakého máš poskytovatele) rekordér který ti to nahraje/uloží přesně tak, jak to jede v TV, tedy ve formátu *.TS (televizní stream) který již můžeš v PC libovolně upravovat.

Na trhu je nepřeberné množství rekordérů, vybírat musíš na základě svého připojení a s výběrem toho správného ti určitě poradí tvůj poskytovatel, nebo se obrať na tematická fóra, která jsou zaměřena na multimédia. Pro širší využití můžeš použít některé Multimediální centrum s TV tunerem ale vše záleží jen na tobě a tvých finančních možnostech.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
kotala
Příspěvky: 1
Registrován: 28 črc 2016 09:24

Re: Převod VHS do PC - 2016

Příspěvek od kotala »

Jinak doporučím pro převod VHS raději než USB klíčenky využít někoho s profesionálním HW (např. Canopus). Výsledky jsou znatelně lepší. Např. http://www.vhs-prevod.cz
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“